Проблеми со Skype

Член од
29 август 2008
Мислења
5.211
Поени од реакции
3.594
DECKI mi treba pomos od VAS! e sega vaka;sto se slucuva ne znam no SKYPE koga prajkam/Primam nesto 1kb/sek e transferot !i se pojavuva zolto Triagolnik,vo koj pisuva deka Ruterot ili NAT nemise pdeseno dobro i zatoa kako dase preprajka preku drug Fajlot..slika/pesna ITN....
uste edna rabota ! RUTEROT e konfuguriran kako sto treba !FIREWALL e OFF na SE ! muabetot e drugo toa nese slucuva so site ..znaci so nekoj 1 kb/sek a so nekoj POLNATA BRZINA koja sto ja imam od internetot:( ima nekoj idea sto ke daE ??? HELPPPPP:uvo::uvo::uvo::uvo:


UNAPRED BLAGODARAM ! :)
 

Tanes

Ништо Море!
Член од
23 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
6
DECKI mi treba pomos od VAS! e sega vaka;sto se slucuva ne znam no SKYPE koga prajkam/Primam nesto 1kb/sek e transferot !i se pojavuva zolto Triagolnik,vo koj pisuva deka Ruterot ili NAT nemise pdeseno dobro i zatoa kako dase preprajka preku drug Fajlot..slika/pesna ITN....
uste edna rabota ! RUTEROT e konfuguriran kako sto treba !FIREWALL e OFF na SE ! muabetot e drugo toa nese slucuva so site ..znaci so nekoj 1 kb/sek a so nekoj POLNATA BRZINA koja sto ja imam od internetot:( ima nekoj idea sto ke daE ??? HELPPPPP:uvo::uvo::uvo::uvo:


UNAPRED BLAGODARAM ! :)
На call and surf си ?
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
Јас имам проблем чуден.
Имам акаунт на скајп шо си го користев 2 години
пред година дена пробав да се логирам, ми рече грешен пасворд. решив да го менам нели преку мејл и кога доаѓа моментот да внесам нов пасворд ми вели problem occured try later. уште од лани. за да експериментирам со друг акаунт пробав Форготен Пасворд и го сменив, немаше никаков проблем.
????? хакнат ми е или шо? жал ми е, оти имав многу важни контакти таму. во меѓувреме си користам друг акаунт но секако ми фали стариот и пак се случува истото... на акаунт од друг мејл без проблем мени пасворд а само на тој не сака
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Јас имам проблем чуден.
Имам акаунт на скајп шо си го користев 2 години
пред година дена пробав да се логирам, ми рече грешен пасворд. решив да го менам нели преку мејл и кога доаѓа моментот да внесам нов пасворд ми вели problem occured try later. уште од лани. за да експериментирам со друг акаунт пробав Форготен Пасворд и го сменив, немаше никаков проблем.
????? хакнат ми е или шо? жал ми е, оти имав многу важни контакти таму. во меѓувреме си користам друг акаунт но секако ми фали стариот и пак се случува истото... на акаунт од друг мејл без проблем мени пасворд а само на тој не сака
до нив е :)
пиши им report...
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Променет насловот на темата, истата може да служи за општа помош со Skype.
 
Член од
28 март 2010
Мислења
67
Поени од реакции
2
можам ли да направам нешто за да се пуштам во исто време на два акаунти на Skype... ???
 

BOJ@N

Штрумф Текнувало
Член од
30 ноември 2008
Мислења
884
Поени од реакции
487
Имам проблем со скајп. Многупати (но не секогаш) кога ќе го пуштам скајпот излегува “Blue Screen of Death“ и компјутерот се рестартира. Мислев дека е некој проблем со драјверот за мрежната, па истиот го преинсталирав но проблемот остана. Некоја идеја, што може да биде?
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.465
Пробај да најдеш стара верзија од Скајп. Новата верзија правеше така на лаптопот на мојата бифша девојка (Виста домаќа едиција) и единствено со Skype v.3 работеше.
 

BOJ@N

Штрумф Текнувало
Член од
30 ноември 2008
Мислења
884
Поени од реакции
487
Пробај да најдеш стара верзија од Скајп. Новата верзија правеше така на лаптопот на мојата бифша девојка (Виста домаќа едиција) и единствено со Skype v.3 работеше.
Инсталирав 3.6 верзија и супер си работи.
Фала. :salut:
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
641
Поени од реакции
510
Има поедноставен начин за отварање на 2 скајпа истовремено:

Десен клик на десктоп - > New Shortcut...

Тука, треба да се внеси локација. Се пиши "C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe" /secondary

Се оди на Next, се одберва име на Shortcut-от и Finish... Стариот shortcut се бриши, се користи новиот...

незнам дали работи на ХР, на 7ка гарант работи, веќе е пробано :)

df.jpg
 
V

Viktor g

Гостин
е вака имам проблем при видео разговорите јас имам слусалки со микрофон нив ги слушам а мене не. правев тоа што е пробниот ама не е до микрофонот таму се слуша се што зборам
 
Член од
28 февруари 2009
Мислења
95
Поени од реакции
0
Имам проблем со логирање на скајп, т.е го инсталирам се тоа и кога треба да се логирам , пишувам ацц и пас и ми пишува кернел32.длл еррор.ПРобав да го сменам ама кога го даунлодирам ми го дава како опера фајл. Хелп :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom