Проблеми со спиење

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
Заспивам без проблеми и отпорен сум на секакви звуци :)
кога сум заспан тешко да ме разбуди телефон или нешто од надвор .... :)
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
еве 3 саат усте не ми се спие ке легнам нема да заспиам усте пола саат :toe:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
Луѓе јас проблем со спиење,легнувам одма заспивам, и топ не може да ме разбуди додека не одспијам 20 саата.
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
зимате неем некои проблеми со спиењето .. ама летото .. ного проблеми .. легнувам у 3 немозам да заспам од ного жешко и станувам и чекам да се раздене и да си легнам нели накај 5-6 е поладно :vozbud::vozbud:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Почнете да се занимавате со некоја физичка активност, подобро ќе спиете верувајте ми:).
И јас мислев дека не можам да спијам, ама кога почнав со 2 тренинга на ден, уште во 9 ми се затвораат очите. Си легнувам накај 10-11, а наутро сум будна во 6 и 30. Ни топло ни ништо нема да чувствувате. Сега повеќето од нас се на распуст и на одмор, немаат некој поголем замор, вишок на енергија и сонот доаѓа послабо.
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.265
Поени од реакции
1.091
Пред да почнам со работа бев буден до кај 3-4 сабајле. Од кога почнав да работам кога ќе си дојдам дома сум преуморен и максимум до кај 12 часот можам да издржам и потоа спијам како мече.
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
проблеми со спиење најчесто се јавуваат поради немање на физичка активност во текот на денот
 

Ti Si

Црнец
Член од
27 јули 2008
Мислења
269
Поени од реакции
10
iam problemi....ako sum legnal pred dva,stanuvam u 4 sabajle da mo4am....neznam zs
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
неможам да заспијам ич...кај мене не е до летото...јас и онака сум тежок за заспивање....а откако ќе заспијам неможам да станам..
 

Љупка

CLAW
Член од
30 јули 2008
Мислења
69
Поени од реакции
5
Не сум имала но имам забележано дека пред некој важен ден почна да ми се случува и тоа чудо (за жал)
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Јас три сати се тркалам в кревет пред да заспијам :toe:
Скоро секој ден, еве веќе две недели ме разденва, ама шо да се прај
 

Elena F.Sinatra

Temper Tantrum
Член од
5 август 2008
Мислења
227
Поени од реакции
14
Пореметен Биоритам :(

Дали ви се случува секоја вечер различно да си легнувате?
На пр. во 00:00h, една вечер, следната, 4 саата подоцна, следната воопшто не легнувате, т.е не ви се спие...
И таков circulus постојано? :(
А за цело време сте екстремно уморни и ненаспани?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Секое лето ми се случува ова. Дали дека немам обврски и не сум толку изморена, дали поради топлото време не знам, само знам дека ми пречи тоа што ми е пореметен биоритамот. Вчера си легнав во 22 часот, станав во 3 изутрина, па легнав попладнето околу 14 часот, не заспав ама ич и се` уште не можам да заспијам.
Мислам дека ова е единствената причина поради која едвај чекам да почнеме со школо, да ми се навикне организамот на едно исто време на легнување:(
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
Ima veke edna vakva tema so naslov problemi so spienje,ke gi spojam pa prodolzete da pisuvate tamu.
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Порано гајле немав со спиење, легнувам и топ не ме буде. Добро де чат пат се прошетуваах у соно ама ниш страшно. Тва до 13 год. После шо се случи со мене поима немам, се тркалам 4 саата да заспам :nesvest: и па не можам. Ќе станам ќе киснам на ком, веќе очите ми течат и ае гасам сичко, и па не бива. Ми се има случувано 3 дена око да не склопам. Не е до спортувањето, зш уште од мал редовно тренирам т.е секој ден сум изложен на физичка активност.:toe::toe::toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom