Пријави за Македонија Супер-лига

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
ДОСЕГА ПРИЈАВЕНИ ЧЛЕНОВИ СЕ:

 1. МАН-ЧЕ-СТЕР
 2. ТИШЕ
 3. ДОВИЧИНСКИ
 4. ТЕО
 5. ОЛИТЕА
 6. БАЖЕ
 7. МАН.УТД
 8. ФИЛИП
 9. ВИКТОР

 1. ЏЕМОАЦЕ
 2. ДАМЕ
 3. ЗЕЛЕНОБЕЛ
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
ДОСЕГА ПРИЈАВЕНИ ЧЛЕНОВИ-


 1. МАН-ЧЕ-СТЕР
 2. ТИШЕ
 3. ДОВИЧИНСКИ
 4. ТЕО
 5. ОЛИТЕА
 6. БАЖЕ
 7. МАН.УТД
 8. ФИЛИП
 9. ВИКТОР
 10. КЛИМЕНТ
 11. НОВИЦА

 1. ЏЕМОАЦЕ
 2. ДАМЕ
 3. ЗЕЛЕНОБЕЛ
 4. КИКОДЕЛОВСКИ
 5. ЗОКИАРСЕНАЛ

 

110%ЗеленоБел

Слобода за навивачите!
Член од
26 декември 2009
Мислења
638
Поени од реакции
32
Од овие 5 ( ние црвените ) колку ќе влезат во лига?:helou:
 
Член од
28 декември 2009
Мислења
96
Поени од реакции
1

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
ОД ТИЕ ПЕТ ЦРВЕНИТЕ (АКО НЕ БИДНАТ 6 или 7 ДО УТРЕ) КЕ ИГРААТ У ЛИГА 3.

МАКЕДОНИЈА А СУПЕРЛИГА КЕ СЕ ПРОШИРИ ЗА УШТЕ 3 ЧЛЕНА И ВКУПНО КЕ ИМА 14 ЧЛЕНА.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.825
Поени од реакции
1.293
Јас сум за сите да играат башка ќе биде мн. поинтересно !:helou:
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
692
Поени од реакции
21
Se slozuvam so Dovicinski

neka igraat site ke bide pointeresno , sto pogolem broj toa podobro

no da bidam seriozni i redovni , da ne zabusavaat :)

toa e moe mislenje
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
Јас сум за сите да играат башка ќе биде мн. поинтересно !:helou:
И јас би сакал да имаме лига со 20 луѓе, меѓутоа истата ке трае 2 недели.
Цел на лига што ја правиме е да играме ФИФА ЛИГА 3 месеци без нервоза, да биде забавно и да има конкурентност и натпреварување и да ги избереме најдобрите да направиме турнир со соседните лиги.
Сите членови -пријавени (оние со црвено) ке добијат можност да се борат за влез, и верувајте само така ке добиеме уште 3 редовни и конкурентни члена, и ке добиеме навистина СУПЕРЛИГА која ке биде редовна и забавна со 14 члена.
ПРВАТА СЕЗОНА ИМАШЕ 11 ЧЛЕНА И СЕ БЕШЕ ОДЛИЧНО, СЕГА ИМА ДУРИ 3 ЧЛЕНА ПОВЕЌЕ И КЕ БИДЕ УШТЕ ПОИНТЕРЕСНО.

СИТЕ ПРИЈАВЕНИ ЧЛЕНОВИ ЗАДОЛЖИТЕЛНО ДА ВЛЕЗАТ ВО МРЕЖА-
МАКЕДОНИЈА А СУПЕРЛИГА
0000
 

Kajgana Shop

На врв Bottom