Пријави за Македонија Супер-лига

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707


ВТОРАТА СЕЗОНА НА МАКЕДОНИЈА А СУПЕРЛИГА КЕ ТРАЕ ДО МАЈ 2010 ГОДИНА, ТАКА ДА СИТЕ ЧЛЕНОВИ ИМААТ ВО ПРЕДВИД ДЕКА ТРЕБА ДА БИДАТ РЕДОВНИ ЦЕЛИОТ ПЕРИОД.

ЧЛЕНОВИТЕ НА МАКЕДОНИЈА А СУПЕР ЛИГА НЕМА ПОТРЕБА ДА СЕ ПРИЈАВУВААТ ЗАТОА ШТО ТИЕ ПРОДОЛЖУВААТ ВО НОВА СЕЗОНА.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
87
јас се пријавувам :pos2:

туку сакав да прашам, колку места од оние кој ќе изборат плејаут ќе се поклопат со оние од 1-6 место?
и дали уопште ќе се спаја лигата повторно или ќе биде вака поделена...
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.825
Поени од реакции
1.293
Ви се молам не спамирајте тука без везе ! Имаш тема ! овде само пријави ! ПЛС:nenene:
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Веќе сум влезен на мрежата и редовен сум на неа се пријавувам за Македонија Суперлига!
Nickname: goodlife_filipsis
 

Dame_Man_Utd

Bebinjata od Old Traford
Член од
26 декември 2009
Мислења
53
Поени од реакции
1
ne saka da vleze na Macedonia B1 NEZ sto e rabota kako da vlezam
 

Tise_MKD

Sir Tishe_MKD
Член од
11 февруари 2009
Мислења
931
Поени од реакции
11
Ajde mozes sea Izbaciv nekolku dusi :)))


Macedonia B1

Pass 0000

ОГЛАСОТ ЗА НОВИ ЧЛЕНОВИ Е ЗАТВОРЕН


Нови членови за
Даме
Филипсис
 

Dame_Man_Utd

Bebinjata od Old Traford
Член од
26 декември 2009
Мислења
53
Поени од реакции
1
Веќе сум влезен на мрежата и редовен сум на неа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom