Придобивките од промената на името

Piters

Collector
Член од
19 април 2009
Мислења
455
Поени од реакции
43
Шокантно.. Дискусија на тема.. Името на А2...

http://a1.com.mk/video-home.asp?VideoID=804
Кој е овој новинаров (Ѓорѓи Орошлија ??) да му импутира на Тодор Петров, дека ги застапува интересите на Австралиските Македонци САМО ???

за таква изјава во емисија се губеше работно место едно време..
Да го прашам јас тој Новинар конкретно:

  1. Да ли штитењето на националните интереси е еднакво со застапување на интересите на „некои си таму “ преку барата?
  2. Да ли тие некои си таму преку барата НЕ се повеќе Македонци само затоа што не се моментално присутни во Македонија?
  3. Да ли за господинот Новинар е сеедно како ќе се викаме - како ќе не викаат ?
  4. да ли ЕУ и НАТО е единствениот пат - правец за Македонија, дури и со цена на самоуништување..
  5. до кога вакви новинари ќе се моткаат по македонскиот ЕТЕР ??? Тотална НЕПРОФЕСИОНАЛНОСТ !!
 
Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
Шокантно.. Дискусија на тема.. Името на А2...

http://a1.com.mk/video-home.asp?VideoID=804

овие се ненормални,најногу се нервирав кога го убедуваше водителот,Тодор Петров кого застапува и му вика вие гледате ли дека не притискаат шо викала европа,ке се убијам еј,прење мозок..........
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Имавме тема за улогата на А1 во целава анти-македонска заврзлама.

Игнорирајте ги А1, кај мене одамна се на игнор.

Името нема како да ни го променат сем ако ние како народ не се сложиме односно самоте не го смениме. Тоа барем е јасно, инаку до сега 100 пати ќе ни го сменеа. А ние никогаш нема да се сложиме. Крај.
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Имавме тема за улогата на А1 во целава анти-македонска заврзлама.

Игнорирајте ги А1, кај мене одамна се на игнор.

Името нема како да ни го променат сем ако ние како народ не се сложиме односно самоте не го смениме. Тоа барем е јасно, инаку до сега 100 пати ќе ни го сменеа. А ние никогаш нема да се сложиме. Крај.
Ne ja razbrav poslednata recenica. Koj stoi zad zamenkata nie?
Makedoncite, vie doma, nie na kajgana....?????
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Имавме тема за улогата на А1 во целава анти-македонска заврзлама.

Игнорирајте ги А1, кај мене одамна се на игнор.

Името нема како да ни го променат сем ако ние како народ не се сложиме односно самоте не го смениме. Тоа барем е јасно, инаку до сега 100 пати ќе ни го сменеа. А ние никогаш нема да се сложиме. Крај.
Па и со самата помисла за референдум окулу нашето име,се насетува спремноста на оние кој се залагаат за таква промена,само што преку референдум ќе пробаат да ја симнат одговорноста од таа налудничава замисла -да си го смениш сопственото име-.:toe:
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Едните се за компромис а другите се за разумен компромис......(УПМ)
......почна додавањето придавки...:helou:
 
R

RAYTHEON23

Гостин
и придобивки.....

па се зборува и за протести.....иам нешто има:raz:
 

Piters

Collector
Член од
19 април 2009
Мислења
455
Поени од реакции
43
da be protesti za domasna upotreba... namesto MONOPOLY.. (igra za cela familija)

na kogo mu trebaat protesti... pak da isfrlat nekoj KVAZI politicar na povrsina ???

Tuka treba Mudonja brat.. madinja.. sto bi rekle prilepcani...
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
250
Поени од реакции
19
Имавме тема за улогата на А1 во целава анти-македонска заврзлама.

Игнорирајте ги А1, кај мене одамна се на игнор.

Името нема како да ни го променат сем ако ние како народ не се сложиме односно самоте не го смениме. Тоа барем е јасно, инаку до сега 100 пати ќе ни го сменеа. А ние никогаш нема да се сложиме. Крај.
"A1 ke se predstavuva kako "narodna televizija" se do momentot koga ke treba da si ja zavrsi zadacata platena so parite koi Velija gi lapna"

zborovi na eden covek pred (mnogu) godini.

Ne ja razbrav poslednata recenica. Koj stoi zad zamenkata nie?
Makedoncite, vie doma, nie na kajgana....?????
nie Makedoncite, i drugite lojalni drzavjani na Republika Makedonija. imas nesto protiv? :toe:

@ Piters:

ne podcenvaj mokj na protesti i na masata.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Придобивки ќе има, како ќе нема...

Ѓоа ќе отварале граници, па ќе се патувало, па ќе иделе накај Парис, па ќе ја изучуеле уметноста на пушење на КУР, ала НИГЕР, и тоа ќе го носеле назад во Македонија... Иноватино ќе делуе сетоа тоа, а на крај ена мала прохибиција на нагон за секс со други националности, во граници на Р. Македонија.
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
само едно прашање:
КАКО ЌЕ СЕ ВИКААТ ИНТЕРЕСИТЕ НА МАКЕДОНИЈА кога ќе го смени ИМЕТО(идентитетот)
-ИНТЕРЕСИТЕ на ЕДЕН НАРОД(наместо НАЦИОНАЛНИ ИНТЕРЕСИ):toe:
абе кавазиевропејци САМ АКО НЕ СИ СРАБОТИШ НИКОЈ НЕ ТИ ПОМОГА!!!
но кај нас 80% од народот е научен некој друг да ни ја сработи работата!
и без ЕУ може да станеме економски јаки(не зборам да бидеме контра ЕУ,туку да си имаме билатерална соработка со неа) НО ИМА ЛУЃЕ во државава што ја пласираат ТЕЗАТА ако не влеземе во ЕУ МАМЕТО НИ СЕ Е_ а???КАКВИ глупости само се тоа!!!
но се додека постои криминал,корупција,мито,партиски вработување(што на некои им одговара) ЌЕ НЕ ЛАЖАТ ТАКА(истите што пласираат некои тези)::да ги нема овие бедотиии ДА ВИТЕ ДАЛИ ТОГАШ ЌЕ НИ ТРЕБА ЕУ, И ДАЛИ ЌЕ СЕ ПРАШУВАТЕ ДАЛИ ДА ГО СМЕНИМЕ ИМЕТО ЗА ДА ВЛЕЗЕМЕ ВО ЕУ и да им лижеме гз на западните земји::::логично е ако некој да не те сака да бараш алтернатива(се разбира за тие што сакаат да успееме како држава и како народ)!!
што му фали на економски договор со Кина,Индија,Бразил,Венецуела.Русија,Либија,Израел,Јапонија,Индонезија(се разбира без отуќување од европа,но ако така се однесуваат нормално е соработката да биде на ниско ниво,кога имаш од каде да црпиш ресурси)?????овие земји опфаќаат 70% од прозиводната моќ во светот на сите неопходни ресурси:::
 

Piters

Collector
Член од
19 април 2009
Мислења
455
Поени од реакции
43
Cekaj, protesti protiv kogo..?

preku veke validna vlast ?

da li toa znaci vlasta ne e vo sostojba da gi resi rabotite, pa sega narodot protestira ?? protiv kogo ? da ja smeni vlasta, da postavi SAGLAM covek od narodot, sto ke ja zavrsi FARSATA okolu imeto ???

Sto so protestite, samo kako takvi protiv EU i NATO.. ke nema efekt..
Samo takvi da i se dade podrska na vladata ?? nema potreba.. vladata ja UZIVA celata podrska od narodot se dodeka raboti vo niven interest..

So referendumot za osamosaluvanje e CISTO i JASNo definirana taa podrska,i toa e ALFA i OMEGA za sekoja vlada...

seto drugo e nesposobnost, nemok, potplatenost i veleizdaja..

Protesti DA ,, ako za cel e donesuvanje na nova struktura, koja ke go resi problemot so imeto..

Protesti NE,, samo kako takvi.. i Protesti NE preku vladata, taa e povikana - izbrana, ima mandat da gi resava ovie prasanja
 
J

Johnny Stulic

Гостин
da be protesti za domasna upotreba... namesto MONOPOLY.. (igra za cela familija)

na kogo mu trebaat protesti... pak da isfrlat nekoj KVAZI politicar na povrsina ???

Tuka treba Mudonja brat.. madinja.. sto bi rekle prilepcani...
Off Topic

Dodeka ostanatite nacii nemaat muda,madina,balls nie Makedoncite nemame gaz

Izgleda vo mentalitetot ni e

Se razbira osven Prilepcanite:baeh: kako sto i samiot spomna
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
само едно прашање:
КАКО ЌЕ СЕ ВИКААТ ИНТЕРЕСИТЕ НА МАКЕДОНИЈА кога ќе го смени ИМЕТО(идентитетот)
-ИНТЕРЕСИТЕ на ЕДЕН НАРОД(наместо НАЦИОНАЛНИ ИНТЕРЕСИ):toe:
абе кавазиевропејци САМ АКО НЕ СИ СРАБОТИШ НИКОЈ НЕ ТИ ПОМОГА!!!
но кај нас 80% од народот е научен некој друг да ни ја сработи работата!
и без ЕУ може да станеме економски јаки(не зборам да бидеме контра ЕУ,туку да си имаме билатерална соработка со неа) НО ИМА ЛУЃЕ во државава што ја пласираат ТЕЗАТА ако не влеземе во ЕУ МАМЕТО НИ СЕ Е_ а???КАКВИ глупости само се тоа!!!
но се додека постои криминал,корупција,мито,партиски вработување(што на некои им одговара) ЌЕ НЕ ЛАЖАТ ТАКА(истите што пласираат некои тези)::да ги нема овие бедотиии ДА ВИТЕ ДАЛИ ТОГАШ ЌЕ НИ ТРЕБА ЕУ, И ДАЛИ ЌЕ СЕ ПРАШУВАТЕ ДАЛИ ДА ГО СМЕНИМЕ ИМЕТО ЗА ДА ВЛЕЗЕМЕ ВО ЕУ и да им лижеме гз на западните земји::::логично е ако некој да не те сака да бараш алтернатива(се разбира за тие што сакаат да успееме како држава и како народ)!!
што му фали на економски договор со Кина,Индија,Бразил,Венецуела.Русија,Либија,Израел,Јапонија,Индонезија(се разбира без отуќување од европа,но ако така се однесуваат нормално е соработката да биде на ниско ниво,кога имаш од каде да црпиш ресурси)?????овие земји опфаќаат 70% од прозиводната моќ во светот на сите неопходни ресурси:::
На таквиот договор му фалат колонии,слични како Македонија што би била за Израел,доколку се реализира еден план,одамна замислен.:toe:
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
250
Поени од реакции
19
Cekaj, protesti protiv kogo..?

preku veke validna vlast ?

da li toa znaci vlasta ne e vo sostojba da gi resi rabotite, pa sega narodot protestira ?? protiv kogo ? da ja smeni vlasta, da postavi SAGLAM covek od narodot, sto ke ja zavrsi FARSATA okolu imeto ???

Sto so protestite, samo kako takvi protiv EU i NATO.. ke nema efekt..
Samo takvi da i se dade podrska na vladata ?? nema potreba.. vladata ja UZIVA celata podrska od narodot se dodeka raboti vo niven interest..

So referendumot za osamosaluvanje e CISTO i JASNo definirana taa podrska,i toa e ALFA i OMEGA za sekoja vlada...

seto drugo e nesposobnost, nemok, potplatenost i veleizdaja..

Protesti DA ,, ako za cel e donesuvanje na nova struktura, koja ke go resi problemot so imeto..

Protesti NE,, samo kako takvi.. i Protesti NE preku vladata, taa e povikana - izbrana, ima mandat da gi resava ovie prasanja
protiv fasistickata politika na Grcija
protiv podrzkata od EU kon takvata politika
protiv mesanjeto vo vnatresnite raboti


kako opomena na vlasta
kako opomena na EU i NATO
kako opomena kon bilo koj politicar koj bi pomislil da menuva ime na nesto shto ne e negovo

neka si preimenuvaat decata, a ne nas :smir:

i, gledam vikas protest protiv vlasta, da dojdi nekoj drug

KOJ?

ime, prezime, a ne "nekoj drug"

branko?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom