Придобивките од промената на името

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Najgolemata pridobivka so doaganjeto na Severna Makedonija ke bide toa sto poveke nikoj nema da ne vika Bivsa Jugoslovenska.
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Кој може нешто да добие, ако си го избрише идентитетот?
 

Piters

Collector
Член од
19 април 2009
Мислења
455
Поени од реакции
43
Ne be KIKI dusho..

ne zboram ni za branko, ni za janko... tuka veke ne e partiski problem...

toa i mi e prashanjeto.. sobir kako revolt samo po sebe.. a imas vlada.. znaci.. EDNO

narodot nema doverba vo vlasta... togas treba da se bara ostavka na vlasta...
da se razbereme.. Vladata na edna zemja e taa koja potpisuva kapitulacija, i pobeda... Prirodno sekoja zemja ima neprijateli od nadvor.. znaci.. nie.. protsetite gi upatuvame kon NESPREMNOSTA na VLASTA da se spravi so nadvoresniot pritisok..

Toa znaci.. vrakanje na mandatot.. i raspishuvanje novi izbori...
koj ke pobedi, e toj na koj narodot ke mu dade najveke doverba..

Da li toa ke bide TOdor Petrov, ili Branko, ili Ljubco, ili mozebi JAS, ili ti.,, neka se oduci na IZBORI..

se drugo e vo DOMEN na segasnata VLAST... umee ili NE da se spravi so predizvikot !!
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
150
Najgolemata pridobivka so doaganjeto na Severna Makedonija ke bide toa sto poveke nikoj nema da ne vika Bivsa Jugoslovenska.
Мислиш дека тоа ке биде последно барање од гејциве и европските двоцевки да бидеме северни македонци и ке не остаат на мира даси живееме........:raz::raz:
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Ne be KIKI dusho..

ne zboram ni za branko, ni za janko... tuka veke ne e partiski problem...

toa i mi e prashanjeto.. sobir kako revolt samo po sebe.. a imas vlada.. znaci.. EDNO

narodot nema doverba vo vlasta... togas treba da se bara ostavka na vlasta...
da se razbereme.. Vladata na edna zemja e taa koja potpisuva kapitulacija, i pobeda... Prirodno sekoja zemja ima neprijateli od nadvor.. znaci.. nie.. protsetite gi upatuvame kon NESPREMNOSTA na VLASTA da se spravi so nadvoresniot pritisok..

Toa znaci.. vrakanje na mandatot.. i raspishuvanje novi izbori...
koj ke pobedi, e toj na koj narodot ke mu dade najveke doverba..

Da li toa ke bide TOdor Petrov, ili Branko, ili Ljubco, ili mozebi JAS, ili ti.,, neka se oduci na IZBORI..

se drugo e vo DOMEN na segasnata VLAST... umee ili NE da se spravi so predizvikot !!

Разочаран СДСМовецу, имавме избори пред 2 месеца и народот си го кажа своето. НЕ ТИ ЈА САКАМЕ ПАРТИЈАТА И ПОСЛЕДНА ПАРТИЈА НА СВЕТОВ ДА ОСТАНЕ, МАКЕДОНЕЦ ЗА СДС НЕ ГЛАСА. свајчаш? :toe:

Народот реши дека СДСМ мора да се маргинализира и да стане мало партииче, а вие разочараните СДСМовци, можете само да ширите пропаганда на која никој не и верува, туку служи за потсмев :toe:
 

Piters

Collector
Член од
19 април 2009
Мислења
455
Поени од реакции
43
Разочаран СДСМовецу, имавме избори пред 2 месеца и народот си го кажа своето. НЕ ТИ ЈА САКАМЕ ПАРТИЈАТА И ПОСЛЕДНА ПАРТИЈА НА СВЕТОВ ДА ОСТАНЕ, МАКЕДОНЕЦ ЗА СДС НЕ ГЛАСА. свајчаш? :toe:

Народот реши дека СДСМ мора да се маргинализира и да стане мало партииче, а вие разочараните СДСМовци, можете само да ширите пропаганда на која никој не и верува, туку служи за потсмев :toe:
Момче.. припази се што лафиш.. Ај да ти дадам домашна задача да ми пастираш овде мислење каде се декларирам како СДСМ овец..

Или илузијата што то ја предизвикуваат портокаловите наочари, ти ствараат слика на која се темели твојата КОМПИР ФИЛОЗОФИЈА ??

читај малце просвети се ... не биди СЛЕПЕЦ...

не станува тука ни за СДСМ ни за ВМРО...
тука имаме влада и имаме проблем кој САМО владата треба да го реши.. ако неможе нека го врати мандатот.. и нови избори..

Има многу луѓе кои се спремни да се кандидираат за да го заштитат иденитетот на Макаедонија..

А со КОМПИР ФИЛОЗОФИЈА,, само со пиштолчиња на вода.. Вие Јунаци на Мајка...
 
N

n/a

Гостин
дрн-дрн...дрн-дрн:toe:
А бе сељо...:tapp:
ти некад ќе ја опипаш,најдеш суштината на играта или планираш цел живот да се занимаваш со споредните ефекти на истата?
Или другчие кажано:
Имаш ли капацитет и оружје да пукаш у центар на метата, или цел живот `пукаш` за другите да видат дека си пукнал?
Бреееејјјј....:baeh:
 
Член од
20 јуни 2007
Мислења
809
Поени од реакции
18
Момче.. припази се што лафиш.. Ај да ти дадам домашна задача да ми пастираш овде мислење каде се декларирам како СДСМ овец..

Или илузијата што то ја предизвикуваат портокаловите наочари, ти ствараат слика на која се темели твојата КОМПИР ФИЛОЗОФИЈА ??

читај малце просвети се ... не биди СЛЕПЕЦ...

не станува тука ни за СДСМ ни за ВМРО...
тука имаме влада и имаме проблем кој САМО владата треба да го реши.. ако неможе нека го врати мандатот.. и нови избори..

Има многу луѓе кои се спремни да се кандидираат за да го заштитат иденитетот на Макаедонија..

А со КОМПИР ФИЛОЗОФИЈА,, само со пиштолчиња на вода.. Вие Јунаци на Мајка...
Уфф, камо да ги имаше. Сите што го ветуваа тоа денес се спремни за Република Разумен Компромис.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Разочаран СДСМовецу, имавме избори пред 2 месеца и народот си го кажа своето. НЕ ТИ ЈА САКАМЕ ПАРТИЈАТА И ПОСЛЕДНА ПАРТИЈА НА СВЕТОВ ДА ОСТАНЕ, МАКЕДОНЕЦ ЗА СДС НЕ ГЛАСА. свајчаш? :toe:

Народот реши дека СДСМ мора да се маргинализира и да стане мало партииче, а вие разочараните СДСМовци, можете само да ширите пропаганда на која никој не и верува, туку служи за потсмев :toe:
Дај бе престани со тоа СДСМ-овец, ДПМНЕ-овец и останати овци, зар не гледаш дека човекот е од другата страна на глобусот и екваторот....го здоболе него и за СДСМ и за ДПМНЕ....

Та преку куров веќе со лепењето етикети!

Ај не биди циција, купи си веќе еднаш од флашираната вода!
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Мислиш дека тоа ке биде последно барање од гејциве и европските двоцевки да бидеме северни македонци и ке не остаат на мира даси живееме........:raz::raz:
Nema. grcite nema da se smirat se dodeka na nivna teritorija ima eden bukvalno eden koj se deklarira kako Severen, goren, nov, star, bivs, slavo .... makedonec. I se dodeka tamu se zboruvaat "idiomi" slicni na jazikot koj se zboruva vo Republika kakos sakas vikaj me Makedonija tie nema da zastanat.
Toa e toa.
Ednostavnot reba da se pomirime so faktot deka sme vo situacija slicna na Israel. I Evreite znaat deka nema arapite da se smirat ni koga ke im se dade nezavisna drzava palestina pa rabotat na toa, ama rabotat i na odbranata. Neli.
 
Член од
20 јуни 2007
Мислења
809
Поени од реакции
18
Nema. grcite nema da se smirat se dodeka na nivna teritorija ima eden bukvalno eden koj se deklarira kako Severen, goren, nov, star, bivs, slavo .... makedonec. I se dodeka tamu se zboruvaat "idiomi" slicni na jazikot koj se zboruva vo Republika kakos sakas vikaj me Makedonija tie nema da zastanat.
Toa e toa.
Ednostavnot reba da se pomirime so faktot deka sme vo situacija slicna na Israel. I Evreite znaat deka nema arapite da se smirat ni koga ke im se dade nezavisna drzava palestina pa rabotat na toa, ama rabotat i na odbranata. Neli.
Да, ама државата не им се вика Северен Израел, и никој не ги прави нешто што не се, нели? Така да, ситуацијата ама баш во ништо не е иста.
 

Piters

Collector
Член од
19 април 2009
Мислења
455
Поени од реакции
43
Ооо.. да... Има братче има.. и тоа како има...
Не се сите братче.. не се сите..

Овој народ се изјасни на референдум за независност.. и тој референдум како што кажав е Алфа и омега за било која власт..

прашањето, неможи, несака, несмее.. - си сноси свои последици..
топката е кај сегашната власт...

А повик од Владата да се дигаат протести за да се подржи истата,, се смешни само0 ја покажуваат немоќта и неспособноста на власта да ја исполни НАРОДНАТА ВОЉА
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Момче.. припази се што лафиш.. Ај да ти дадам домашна задача да ми пастираш овде мислење каде се декларирам како СДСМ овец..

Или илузијата што то ја предизвикуваат портокаловите наочари, ти ствараат слика на која се темели твојата КОМПИР ФИЛОЗОФИЈА ??

читај малце просвети се ... не биди СЛЕПЕЦ...

не станува тука ни за СДСМ ни за ВМРО...
тука имаме влада и имаме проблем кој САМО владата треба да го реши.. ако неможе нека го врати мандатот.. и нови избори..

Има многу луѓе кои се спремни да се кандидираат за да го заштитат иденитетот на Макаедонија..

А со КОМПИР ФИЛОЗОФИЈА,, само со пиштолчиња на вода.. Вие Јунаци на Мајка...
Од авион се гледа дека си разочаран СДСМовец, па сега ДПМНЕ не чинеле, па требало да го дадат мандатот на СДСМ. СДСМ имаше апсолутна власт 9 години и ја доуништи македонската преговарачка позиција и даде се` што Грција сакаше, па уште имаш лице да ја оговараш Владата.

Влада не решава како мојата држава треба да се нарекува. НАРОДОТ е тој што одлучува за своето име, а не неколкумина. Затоа насекаде по светов постои најдемократски институт- РЕФЕРЕНДУМ.

Народот гласа за ДПМНЕ не од што многу ги сакаме, туку од што сакаме да ја снема СДС од македонската политичка сцена, оти е партија која отворено работи против интересите на македонскиот народ.
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
250
Поени од реакции
19
bitushanec, DALEKU od toa jas da ja podrzuvam vlasta. i daleku e temava od partiski prepukuvajna.

ne znam zs ve tolerirat nadleznite. (narocito tie koi vo sekoj post nekogo vregjat)

@ piters: izvini, mislev deka kon nesto takvo celis, vrakjanje na "spasitelot" brane, koj vsushnost e eden od najgolemite krivci zs sme voopsto vo vakva situacija :smir:

znaci, procitaj gi pak moite

protiv...
kako opomena za...

vlasta mojt i da se opomenit, da i se dajt do znaenje koja e nashata volja, aku ne razbrale us dosega. :toe:

i aku nemet "jajca" da gi stavet drzavnite i nacionalnite interesi pred licnite, il aku im e strav od avioni, bujrum ostavka...
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
А бе сељо...:tapp:
ти некад ќе ја опипаш,најдеш суштината на играта или планираш цел живот да се занимаваш со споредните ефекти на истата?
Или другчие кажано:
Имаш ли капацитет и оружје да пукаш у центар на метата, или цел живот `пукаш` за другите да видат дека си пукнал?
Бреееејјјј....:baeh:

Ма јас предобро сите вас ве читам...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom