Приведени пет лица од Велес

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.694
Поени од реакции
4.853
Претпоставката е мајка на сите заебанции , дај не тропате глупости
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.470
Поени од реакции
28.713
Здраво ваши принцезни Височества! Е благодарение на активности на феминистички човекојадни НВО-а што токму вие вчера и утре (ќе) ги поддржува(в)те има вакви, можеби само навидум благи, казни.
Кога утре ќе искочи феминистица во јавност да се прави паметна и да дрнда за човекови права, нехумани третмани по затворите, фокус на поправниот во фразата казнено-поправен систем, вие би требало да знаете на кого да му влепите една врела воспитна. Ама не, вие нејзе ќе ја славите!
Gospogo, vi se molam ne ja useruvajte sekoja tema.
 
Член од
30 октомври 2022
Мислења
444
Поени од реакции
1.270
Гнаси пореметени,само да висат ко лампиони,друго чаре нема за ваквите.
Автоматски споено мислење:

националност да видиме
колку се муслимани, колку не се
колку се каури, колку се ѓуптини
Сите петмина се сатанисти.
 
Последно уредено:
Член од
21 мај 2021
Мислења
736
Поени од реакции
1.599
Дознав вчера кој е едниот дечко од групата,не ми се веруваше.Никогаш не би помислил дека би направил такво нешто во животот.

Лудило ги фаќа луѓево во државава.Степенот на сериозен криминал е многу пораснат последниве две години.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.378
Поени од реакции
6.423
Ова не е 1 дело, ова се повеќе дела направени и се надевам ќе ги осудат за сите максимално што може и дава закон.

Малолетно дете од 14 години, заведувано и подведувано дека ќе започне љубовна врска. Можеби и била принудена на секс, ја снима со телефон, цела година со тоа видео(ако не и повеќе) и се заканува и ја заплашува, ја навлекува на дрога, ја принудува да има секс со останативе четворица(ако не и повеќе).

Филмско сценарио на трагедија, шизофрени ликови, од прв до последен... Ниеден не чукнал прст у глава да размисли, дури и да не е малолетна, ова е страшно.

Жртвата со годините не ни може да процени како ова влијае на неа и на нејзината иднина.
Капак на се, објавени се деталиве во четвртокот кога ги уапсија, од тогаш до сега, ниедна институција ниедна невладина организација за права на жени/деца/демократија/слобода било што, не се јави да го осуди инцидентов. Детската амбасада „Меѓаши“ молчи нема ни соопштение дадено. Медиумите го проследија со бледи соопштенија како ова да е сасвим случајно, еднаш се десило и толку нема потреба за загриженост. Ниеден медиум не отиде да праша повеќе.

Од други извори од муабет низ градов, полицијата била во тетово да апси за дрога, кај дилерот што им дилал на овие монструми, го наоѓа видеото од девојчето оти „ебачиве“ му го пратиле да се пофалат.
Ако не го нашле, уште колку време требало да трпи девојчето, колку други девојчиња ги чекало иста судбина. Што ако завршела низ тетово по чајџилниците да ја продаваат бело робје или на косово да заврши.
Девојчето било сместено во интернатот во Велес. 5 од 7 дена е во грижа на воспитувачите таму. Ниеден ли не и рече, чекај девојче, те земале тебе со кола од пред зграда во 11 вечерта те вратиле во 5 сабајле, никој ли не им пријави на родителите. Какви воспитувачи работат таму, каков директор ја води таа институција каде тие што треба да ги заштити се предмет на вакви страшни сценарија.
И крај, толку, сите молчат, ете ги уапсиле, сеа вие сите ќутете, ако им дадат по 2-3 години затвор океј.

Целосен крах на системот е ова и сериозно треба да се запрашаме како народ дали треба да почнеме во своја рака да ги зимаме работите и сами да пресудуваме затоа што државата на која и плаќаме даноци не е способна да не заштити.

За крај, ако спасите газ со парите, се надевам на тој свет ќе ви пресуди тој што пари не можат да го купат. ГОМНАРИ.
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.459
Gospogo, vi se molam ne ja useruvajte sekoja tema.
Ете штом си ти толку по казнување на вакви крајно гнасни дела, не се перчи тука само на зборови, прејди на дела. Кога ќе видиш феминистица да збори за права, благи казни и да бил казнено-поправниот систем и поправен а не само казнен, повели покажи се на неа. Многу е лесно на зборови силна да бидеш и да се расфрлаш со “срам те било“.
Правосудството во Република Нашата Држава го претворивте вие феминистиците во женска Света Гора. Судијки, обвинителки, кај се свртиш низ судниците надлежните фактори скоро исклучиво се жени. Афера А: судијката таа-и-таа, обвинителката таа-и-таа. Афера Б: на судењето присуствуваа судијката таа-и-таа, обвинителката еди-која-си. Специјалното Обвинителство додека го имаше, скоро сите беа обвинителки.
Не се мршти дека имало благи казни, од твојта екипа играчиците се криви. Се остварувала во кариерата... ете ја последицата.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.907
Поени од реакции
7.303
Целосен крах на системот е ова и сериозно треба да се запрашаме како народ дали треба да почнеме во своја рака да ги зимаме работите и сами да пресудуваме затоа што државата на која и плаќаме даноци не е способна да не заштити.

Касно е сега да се прашуваме, а не ни имаме капацитет за такво нешто, бидејќи народ не сака да превземе одговорност за било што, очекува и дозволил вработените во државниот систем за се да им мисли. Последиците од тоа се јасни.
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
736
Поени од реакции
1.599

Касно е сега да се прашуваме, а не ни имаме капацитет за такво нешто, бидејќи народ не сака да превземе одговорност за било што, очекува и дозволил вработените во државниот систем за се да им мисли. Последиците од тоа се јасни.
Лична одмазда понекогаш навистина треба,само не знам колку е паметно овој народ тука во земјава да почне да ги превзема работите во свои раце.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.046
Поени од реакции
36.476
Лична одмазда понекогаш навистина треба,само не знам колку е паметно овој народ тука во земјава да почне да ги превзема работите во свои раце.
Фејсбук нација. Врие по коментари и по статуси, во живо сите се огромни пичкишта. Мене не ми е јасно како на толку неправда ниту еден не се обиде да превземе во свои раце, НИТУ ЕДЕН!
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
736
Поени од реакции
1.599
Фејсбук нација. Врие по коментари и по статуси, во живо сите се огромни пичкишта. Мене не ми е јасно како на толку неправда ниту еден не се обиде да превземе во свои раце, НИТУ ЕДЕН!
И мене ме чуди истото.
Особено од луѓе кои биле на смртна постела(болни од рак на пример)и знаат дека ќе умрат.
Човек кој знае дека ќе умре нема што да изгуби.Комотно може да земе оружје во рака и да убие ако не друго барем некој локален политичар кој му е на дофат.Барем таквите немаат обезбедување и можат да бидат лесна мета.
Ама не,ниту тоа не се случува.Премногу пасивна нација.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.917
Поени од реакции
15.902
Ова не е 1 дело, ова се повеќе дела направени и се надевам ќе ги осудат за сите максимално што може и дава закон.

Малолетно дете од 14 години, заведувано и подведувано дека ќе започне љубовна врска. Можеби и била принудена на секс, ја снима со телефон, цела година со тоа видео(ако не и повеќе) и се заканува и ја заплашува, ја навлекува на дрога, ја принудува да има секс со останативе четворица(ако не и повеќе).

Филмско сценарио на трагедија, шизофрени ликови, од прв до последен... Ниеден не чукнал прст у глава да размисли, дури и да не е малолетна, ова е страшно.

Жртвата со годините не ни може да процени како ова влијае на неа и на нејзината иднина.
Капак на се, објавени се деталиве во четвртокот кога ги уапсија, од тогаш до сега, ниедна институција ниедна невладина организација за права на жени/деца/демократија/слобода било што, не се јави да го осуди инцидентов. Детската амбасада „Меѓаши“ молчи нема ни соопштение дадено. Медиумите го проследија со бледи соопштенија како ова да е сасвим случајно, еднаш се десило и толку нема потреба за загриженост. Ниеден медиум не отиде да праша повеќе.

Од други извори од муабет низ градов, полицијата била во тетово да апси за дрога, кај дилерот што им дилал на овие монструми, го наоѓа видеото од девојчето оти „ебачиве“ му го пратиле да се пофалат.
Ако не го нашле, уште колку време требало да трпи девојчето, колку други девојчиња ги чекало иста судбина. Што ако завршела низ тетово по чајџилниците да ја продаваат бело робје или на косово да заврши.
Девојчето било сместено во интернатот во Велес. 5 од 7 дена е во грижа на воспитувачите таму. Ниеден ли не и рече, чекај девојче, те земале тебе со кола од пред зграда во 11 вечерта те вратиле во 5 сабајле, никој ли не им пријави на родителите. Какви воспитувачи работат таму, каков директор ја води таа институција каде тие што треба да ги заштити се предмет на вакви страшни сценарија.
И крај, толку, сите молчат, ете ги уапсиле, сеа вие сите ќутете, ако им дадат по 2-3 години затвор океј.

Целосен крах на системот е ова и сериозно треба да се запрашаме како народ дали треба да почнеме во своја рака да ги зимаме работите и сами да пресудуваме затоа што државата на која и плаќаме даноци не е способна да не заштити.

За крај, ако спасите газ со парите, се надевам на тој свет ќе ви пресуди тој што пари не можат да го купат. ГОМНАРИ.
сите тие организации беа гласни за фејсбук работи и коментари , како јавна соба, а офлине силување, присилни малолетнички бракови и малолетничка проституција не им е интересна....
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.459
Фејсбук нација. Врие по коментари и по статуси, во живо сите се огромни пичкишта. Мене не ми е јасно како на толку неправда ниту еден не се обиде да превземе во свои раце, НИТУ ЕДЕН!
Не е проблемот во “ниту еден“ туку што е и “ниту една“. Ниту една не дигна глас надвор од виртуелната реалност. Погледни го постот на Бафра погоре како мајката на жртвата во Германија влетала во судницата за време на судењето на силувачот на нејзиното чедо и го испразнила шаржерот во неговите гради. И потоа отслужила... 3 годишна казна. Што би било кога исто такво нешто би преземал таткото на жртвата? Ќе лежи доживотна казна. И судијата ќе биде жена и ќе се цитираат Десетте Божји Заповеди и ќе има дефиле на поборници за правата на затворениците итн.
Ако некому нешто се простува во денешново општество на рамноправни/“рамноправни“ граѓани, тогаш тоа се жените.
Автоматски споено мислење:

Знаев дека каурите се покварена сорта.
Видеата од злоставувањата се најдени по акција против дилери на дрога во Тетово. А вие правоверните сите сте ангелчиња и цвеќенца за мирисање.
 
Последно уредено:

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.470
Поени од реакции
28.713
Дознав вчера кој е едниот дечко од групата,не ми се веруваше.Никогаш не би помислил дека би направил такво нешто во животот.

Лудило ги фаќа луѓево во државава.Степенот на сериозен криминал е многу пораснат последниве две години.
Пиши име и презиме.
 
Последно уредено:
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.907
Поени од реакции
7.303
И мене ме чуди истото.
Особено од луѓе кои биле на смртна постела(болни од рак на пример)и знаат дека ќе умрат.
Човек кој знае дека ќе умре нема што да изгуби.Комотно може да земе оружје во рака и да убие ако не друго барем некој локален политичар кој му е на дофат.Барем таквите немаат обезбедување и можат да бидат лесна мета.
Ама не,ниту тоа не се случува.Премногу пасивна нација.
За да дојде до вакво нешто, народот треба излезе на улица и да не дозволи системот да го казни извршителот. Како случаевите со тој во Битола што го прееба зетот, сега со Велешанката, со тој дедото што ги прееба крадците. Крадци и силувачи, тоа на лице место треба да им се пресуди. Ти фалат пари, иди работи, сакаш секс, иди бре плати и на некоја. Овој што го уценувал девојчето, мора да лежи во затворското одделение каде се само осудени наркозависници на подолг период (сум прочитал дека имаат таков дел во, може и да сум грешка) и ако секојдневно сексуално го злостуваат да им се дава гратис дрога.

Врз политичари, би дозволил само ако извршителот е од истата партија, бидејќи не ги исполнил ветувањата кои ги дал, крадел или потпишал нешто спротивно од интересите на народот, без нивна согласност. Но се додека партиските членови и симпатизери не реагираат на секојдневните изјави за направени криминали од нивните политичари, тури пепел на таквата држава. Така да, заслужено ни е се што ни се случува и се што ни следи.
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.586
Поени од реакции
3.600
Наводно со девојчево имало толку многу видеа, колку што има епизоди Шехерезад. Страшна работа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom