Пречекот на кошаркарите - впечатоци

Дали ќе присуствувате на пречекот на Македонските кошаркари?


  • Вкупно гласачи
    246
  • Гласањето е завршено на .

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Абе навечер се прави пречек со огномет и многу луѓе. Така треба да направат за сите да можат да отидат, вака ако дојдат сред бел ден нема да можеме да отидеме пола од луѓето што сакаат да отидат. Во нив спаѓам и јас да му се невиди.
За ова зборуваат сите, не за друго, или најубаво како шо кажа член погоре нека си дојдат они али вечерта да се слави ако им се брза :D
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Вечерно време ќе биде пречекот на плоштад.
Инаку да, ќе одам на плоштад да ги пречекам Македонските лавови, а убаво би било и да се организираме форумџии па да бидеме помасовна група. М?
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Вечерно време ќе биде пречекот на плоштад.
Инаку да, ќе одам на плоштад да ги пречекам Македонските лавови, а убаво би било и да се организираме форумџии па да бидеме помасовна група. М?
Супер идеја. Ако е вечерен пречек рачунајте дека идам..:)))))
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Пречекот на плоштад преку ден ке биде или навечер ??
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Грујо за се направи неработен ден, мајку му направи и за ова ако треба да ги пречекуваме среде бел ден.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
7
Поени од реакции
0
русија пази македонија ке ве згази ранетиот лав ке нападне тешко ке си поминете :pos:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
NA FB eventot pisuva vaka:

Како што нагласи режисерот Дејан Пројковски, кој од агенцијата е задолжен за организација на пречекот на репрезентацијата утре во 9 часот од салата Борис Трајковски ќе има организирано 20 автобуси со кои граѓаните ќе можат да се упатат на аеродромот.

Околу 11 часот и 30 минути ќе пристигне авионот со репрезентацијата. Кошаркарите понатаму ќе се движат низ скопските улици, а планирано е застанување да има на две места. Во 12.30 часот пред трговскиот центар „Бисер“ во населбата Аеродром и околу 13 часот кај Народната Банка.

Откако ќе поминат низ Порта Македонија тие во 13 и 30 часот ќе бидат на плоштад Македонија каде ќе се одржи и централната прослава, за постигнатиот историски успех на Mакедонската кошаркарска репрезентација.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Полошо неможеле да смислат!!!!!!!!!!! :mad:

Сакавме да имаме прослава за паметење, совршена како што им доликува а сега ќе биде обична со неколку илјади што ќе добијат топлотен удар.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.592
Поени од реакции
43.253
Oва дека немаме искуство од вакви настани па чудно ни е, секоја земја така прави, тимот пристигнува и воала, тоа е пречек, незнам што подразбирате вие под пречек, они да слетаат, да си идат по дома да се видат со своите и после со бусот да ги собираат низ цела Македонија и да ги носат на плоштад ...

Или, ги носат у некој хотел, чекаат децава да се приберат од школо, работното време на останативе да заврши и ајде да ги носиме на плоштад.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Јас имам предавање од 1, првите годинава, ќе биде прежешко, настинат сум ептен и погодете што? Ќе одам на прославата. Зашто не сум плачко.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Јас имам предавање од 1, првите годинава, ќе биде прежешко, настинат сум ептен и погодете што? Ќе одам на прославата. Зашто не сум плачко.
А ако беше на работа, тогаш? Не ме зезај не се работи за плачење туку за фактички невозможна ситуација. Децава ќе бегаат од школо, а вработените ќе одат на пауза?????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom