Претседателски избори втор круг: Ѓорѓе Иванов е новиот претседател на Македонија!

Кој ќе биде новиот претседател на Македонија?

  • Ѓорѓе Иванов - ВМРО ДПМНЕ

    Гласови: 207 48,3%
  • Љубомир Фрчковски - СДСМ

    Гласови: 143 33,3%
  • Нема да гласам / сеуште не определен

    Гласови: 40 9,3%
  • Ќе го поништам ливчето, не сакам да гласам за ниту еден од кандидатите.

    Гласови: 39 9,1%

  • Вкупно гласачи
    429
Статус
Затворена за нови мислења.

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
Она што ми падна в очи е дека
Фрчко вика меџународна
а Ѓорѓе вика сТрамота

а денес конечно научив дека Иванов не се викал Ѓорѓе туку Ѓорге.
 
Член од
24 март 2009
Мислења
22
Поени од реакции
1
Мислев дека дуелов ќе успее да ме определи барем да не го поништувам ливчето како во првиот круг.......ама ништо од тоа. За водителите не ни коментирам зошто искрено за грева беа:toe:

Претпоставувам дека ќе победи Иванов и си останувам на мислењето дека кандидатурата на Фрчко беше намерна од страна на опозицијата повеќе со цел да го намали рејтингот на владејачката партија и да се зацврсти т.е поврати малку отколку да победи

Prvpat edna dobra pretpostavka!!!

Ќерим беше добитна комбинација на СДСМ, ама имаш тука високи политики од типот на потплати за отстранување од избори.Претпоставуваш од кој...

Prijatelce neznam kaj si ??kaj zivees ali prasaj,procitaj,vesnici,internet...
pa ke vidis deka kerim bese opcija na VMRO!!!

e sea na don Brane sto ne mu odgovarase toa ( Kazi mi dali nemase da ima bar 400 000 glasa Kerim) pa morase nekako da se sabotira toa- i Momcive go predlozile kako zaednicki kandidat - Bez negovo znaenje , bez da go konsultiraat... ( e sea da ne mi reces deka ne e taka vidi ja izjavata ne Kerim za vreme na pres-ot koga izjavi izleguvanje pretsedatelskata trka )
i kako sakas vmro da go prifatat toa... kako ??? - toa se zakoni vo politika- isto bi bilo i obratno Sdsm da go predlozija prvi a Vmro da baraat Pakt

не батка ти си доволно илзажан за да веруваш во сите тие изнесени глупости. Ништо вистинито нема во тоа дека Грција сака ние да не постоиме, а да не правиме муабет за отстапките ко сме ги направиле на времето за да стигнеме до некоја цел за сеа за еден неполн мандат сето тоа да ги изгубиме.
Врска немаш.
Ако сакаш дебата не темава бујрум ќе работиме со факти а не со измислици.

heheheheh....za ova se iznasmeav ej...hehehe...koga ke ti dadat metla pa da vidam so tvoeto znaenje sto ke naprais..:pos2:

Читај,

Грција уште од периодот после втора светска војна се бори со економскиот проблем на државата, сите добро знаеме што беше Грција додека бевме во СФРЈ, по распадот како така доби влез у Еу, но тоа не им ја подобри економската ситуација воопшто, напротив им ја влоши.
Е сеа, да се навратиме на спорот.
Во Грција има многу Македонци кои се протерина по втора светска војна, кои и ден денес таму имаат имоти и за тоа имаат документи.
По распадот на СФРЈ, Грција веднаш влага во спор со нас ради имотите, и игра на картата промена на име, затоа што доколку се смени името тие имоти паѓаат во вода и Грција е слободна од исплаќање на суми вредни милијарди и со тоа си ја штити економијата.
1994, ни правиме компромис и постигнуваме договор, за нив сме фиром за другите МАКЕДОНИЈА, мењаме што мењаме, ама во договорот стои грција ќе ни ја даде сета подршка за влез во сите европски институции доколку ние си стоиме на договорот, и така е беше, они беа иницијаторите и првите кои не подржија да добиеме кандидатски статус.
Но со доаѓањето на Грујо, и неговата политика на барање на тие имоти и глумење на националисти ја вртат целата слика против нас.
Они се у ЕУ ние не сме, со тоа они имаат сила а ние не.
Па место ние да продолжевме со таа политика и да влезевме у НАТО И ЕУ и подоцна со референдум да ја тргневме наставката фиром за целиот свет а за грција направиме договор да се викаме тунгузија само за нив, со што, они не би признале наше малцинсто и имотите би станале нивни и би си ја сочувале економијата, а ние би добиле тоа за што у ствари се бориме.
Нашиот пастир, игра на картата национализам, пали раја за имотите, и грција вика, договорот го прекршивте први вие, кај нас е силата е сеа ќеве ебеме у гз. Нема повеќе договори или не постоите или нема нато.
Па сеа ви барајте ја вината у Љубчо и Бранко.

Uste u prva recenica te demantiram..grcija vleze u Ey vo 1981..
prijatelce
 
Член од
21 октомври 2008
Мислења
67
Поени од реакции
2
Koj ja otvore temava se znaet koj ke bide precedatel od mesecina.Napred IVANOV.
A frcko e pusten klovn koj saka da napravi samo cirkus vo seto ovaa.tie imaja cel da go piknat ljube vo 2 krug i da glasaat za nego ama ne im uspeaa:pos2:
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Prvpat edna dobra pretpostavka!!!




Prijatelce neznam kaj si ??kaj zivees ali prasaj,procitaj,vesnici,internet...
pa ke vidis deka kerim bese opcija na VMRO!!!

e sea na don Brane sto ne mu odgovarase toa ( Kazi mi dali nemase da ima bar 400 000 glasa Kerim) pa morase nekako da se sabotira toa- i Momcive go predlozile kako zaednicki kandidat - Bez negovo znaenje , bez da go konsultiraat... ( e sea da ne mi reces deka ne e taka vidi ja izjavata ne Kerim za vreme na pres-ot koga izjavi izleguvanje pretsedatelskata trka )
i kako sakas vmro da go prifatat toa... kako ??? - toa se zakoni vo politika- isto bi bilo i obratno Sdsm da go predlozija prvi a Vmro da baraat Pakt
Како може да верувате на се и сешто не ми е јасно.Па нели пак сега ширите единство,па обединување какошто знае да каже владиниот кандидат, а, ама тогаш не ви одговараше.И ај молим те објасни ми го тој бисер дека Керим бил опција на ВМРО?
 
Член од
24 март 2009
Мислења
22
Поени од реакции
1
Учев средно во Белгија, ако толку те интересира, а сеа студирам на Универзитет Кирил и Методиј, и тоа кај двата кандидата, веќе ако толку те интересира. Друго.

Бај д веј, морам да кажам дека како професори и двајцата се страшно одлични предавачи од мене 10-ки за двајцата и дека кој и да стане претседател ќе изгубиме ние студентите на правниот факултет.

E taka toa cekav ja....Aj sega bidi doblesen i kazi deka Ivanov na predavanja bese ubeden deka ke vlezeme vo Nato ( periodot pred samitot vo Bukurest)
imase garancija so toa deka trgnuvajki od interesite na Amerika( naftovodot, ambasadata na kale-Cia- ...itn.) no ocigledno deka nasite prijateli SAD kleknaa pred Grcija(da ne navleguvam vo toa)

e sea me interesira od koga Covekov stana anti-nato,anti -Ey...
kako moze so takvi tezi da izlagate, a i sam znaes deka ne e taka...

te molam replika
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Како може да верувате на се и сешто не ми е јасно.Па нели пак сега ширите единство,па обединување какошто знае да каже владиниот кандидат, а, ама тогаш не ви одговараше.И ај молим те објасни ми го тој бисер дека Керим бил опција на ВМРО?
Керим беше опција на вмро.
сдсм се истрчааа без знаење на Керим да го предложат демек ајде заеднички. Керим јасно кажа кога испадна од трката за претседател.
сепак Керим има многу нејаснотии у неговата кариера. не е тој цвеќе за мирисање, можам да го споредам со фрчко, со таа разлика шо фрчко е будалетинка спрема него затоа шо јавно мангупски се понаша и јавно работи против Македонија.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
e sea me interesira od koga Covekov stana anti-nato,anti -Ey...
Odgovorot lezhi vo negoviot komunjarski mentor Shkarikj eden od najgolemite anti-nato i anti-eu propagatori pa zatoa i ovoj e azdisan kako nego.

Керим беше опција на вмро.
сдсм се истрчааа без знаење на Керим да го предложат демек ајде заеднички. Керим јасно кажа кога испадна од трката за претседател.
Ajde de,demek zatoa i Kerim gi odbil dpBne?Abre nemate gaz da priznaete deka Kerim ve odbil poradi dogovorot so Ahmeti ne od prichina shto SDSM prvi go predlozhile.
 
Член од
24 март 2009
Мислења
22
Поени од реакции
1
И јас сум на став бан за секој што ќе спомне промена на макар и буква од името на Македонија. На тој начин ќе му се стави до знаење на секој дека за такво нешто не смее ни да се разговара а камо ли реализира. Штета што не сум администратор...


i od mene podrska 100%
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Керим беше опција на вмро.
сдсм се истрчааа без знаење на Керим да го предложат демек ајде заеднички. Керим јасно кажа кога испадна од трката за претседател.
сепак Керим има многу нејаснотии у неговата кариера. не е тој цвеќе за мирисање, можам да го споредам со фрчко, со таа разлика шо фрчко е будалетинка спрема него затоа шо јавно мангупски се понаша и јавно работи против Македонија.
Мора сите ланчено со мокар чорап да сте удрени.И што Керим се наљутил како дете,а ?Па имаш и храброст против Керим да зборуваш, еден од малкуте докажани во светот.Не бе,подобар ви е Џолето!
Исти ти е случајот Љубе и случајот Ќерим. Се покака Грујо оти може нереди да му прават и контра да му одат, па затоа ги елиминира.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Znachi ovie dpBne kako igraat na svirkata na Grujo toa chudo neshto,prvo Kerim nechini demek Gjole e podobar a zatoa pak Ljube e komunjar a Frchkoski Grchki predavnik,koi selski konspiracii.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Добро признавам се уклучив пред избориве за да бистрам политика. Порано бев активен на форумот кај Миленко, ама тој форум сеа е мртов.

Се на се мислам дека човек како Фрчко не смее да биде претседател на Македонија. Па таа ароганција во движење ќе треба да не претставува нас како држава? ВМРО не се сјајни ама додека не се реформира опозицијава, супер се. Едноставне Бане и компанија имаат премногу лош минат труд за да се гласа за нив.

Па ти сакаш да кажеш дека Иванов заслужува да биде Претседател?
Па бидете малку објективни! И самите знаете дека Фрчкоски е подобар избор од Иванов. Иванов е послушник на Груески.Не знае да сврзе два збора.Секоја втора реченица му е гаф.
И да збориме реално... нема никакво политичко искуство.Вчера на дуелот подлегна на притисок.
Пак викам...Или на Груески идол му е Хитлер,или немаат никаков кадар.
Да потсетам,на минатите избори кандидат на ВМРО беше Сашко Кедев?! Сега Иванов...
 
Член од
24 март 2009
Мислења
22
Поени од реакции
1
Odgovorot lezhi vo negoviot komunjarski mentor Shkarikj eden od najgolemite anti-nato i anti-eu propagatori pa zatoa i ovoj e azdisan kako nego.



Ajde de,demek zatoa i Kerim gi odbil dpBne?Abre nemate gaz da priznaete deka Kerim ve odbil poradi dogovorot so Ahmeti ne od prichina shto SDSM prvi go predlozhile.


Momak so tebe i tie kako tebe, Zona i ekipa...sto imaat naredba od stab da provociiraat po forumi NE RAZGOVARAM... dosta bese

taka dzabe mi vrakas na postovi so pogana retorika
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom