Претседателските избори во Америка

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.355
Поени од реакции
79.183
Мразам вакви несериозни off-topic-и во навистина сериозни теми, ама кога ја видов An Koulter, на сликата горе, инстантно му поверував на David Icke за се'.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Иако јас се надевам на победа на Републиканците, за жал мислам дека Демократите ќе ја однесат победата.
Сепак,се надевам дека грешам.
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Иако јас се надевам на победа на Републиканците, за жал мислам дека Демократите ќе ја однесат победата.
Сепак,се надевам дека грешам.
Биди сигурна дека грешиш ... колку и да е на високо ниво развиена демократијата американците нема да изберат (по се изгледа) црнец за председател.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Биди сигурна дека грешиш ... колку и да е на високо ниво развиена демократијата американците нема да изберат (по се изгледа) црнец за председател.
Да, тоа точно е од една страна,зашто сепак мислам дека Америка е конзервативна за да избере црнец или жена за претседател.Мислам дека и не се баш они до толку слободни и либерални.

Само од друга страна, имаат и демократите големо влијание и Американците изгледаат некако разочарано од Републиканците,т.е од политиката која ја води Америка под “раководство“ на Буш .Тоа е тоа што ме наведува да мислам дека е можна нивна победа.

Како и да е,во секој случај,јас се надевам на Републиканците.
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Да, тоа точно е од една страна,зашто сепак мислам дека Америка е конзервативна за да избере црнец или жена за претседател.Мислам дека и не се баш они до толку слободни и либерални.

Само од друга страна, имаат и демократите големо влијание и Американците изгледаат некако разочарано од Републиканците,т.е од политиката која ја води Америка под “раководство“ на Буш .Тоа е тоа што ме наведува да мислам дека е можна нивна победа.

Како и да е,во секој случај,јас се надевам на Републиканците.
факт е дека Буш ги осакати републиканците скрос... ама факт е и дека никој повеќе не го ни споменува буш.... си имаат кандидатите сопствена политика и политичка платформа со која излегуваат пред електоратот а со тоа Буш го ставаат на трета страна.... до изборите има уште доста ... а сите знаеме дека во еден ден можат да се сменат статистиките кој сега се на страната на демократите...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
факт е дека Буш ги осакати републиканците скрос... ама факт е и дека никој повеќе не го ни споменува буш.... си имаат кандидатите сопствена политика и политичка платформа со која излегуваат пред електоратот а со тоа Буш го ставаат на трета страна.... до изборите има уште доста ... а сите знаеме дека во еден ден можат да се сменат статистиките кој сега се на страната на демократите...
Дефинитвно се согласувам со тебе особено со болдираниот дел.
И на минатите претседателски избори Кери имаше многу медиумска поддршка,сепак заврши како што заврши.(и мило ми беше што заврши така:))

Ќе видиме.
Интересното допрва доаѓа.
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Ах тоа е само неофицијално... пошто на сите му е тешко да велат ФИРОМ големо е името мн време одзема иначе гарантирам дека доколку победат демократите ќе ја поништат одлуката за признавањето на РМ под уставното име... бидеќи тие се под големо влијание на грчкото лоби ...
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Nema da ja ponishtat odlukata, sepak seriozna drzhava se, no kje mozhat da sozdadat eden kup nepovolni raboti za nas, pritisoci, itn. Pa grchkive cigani se pozadi scenata igraat, toa im e strategijata. Zatoa treba da im se pokazhuvaat zabi. Ajde site da pratime e-maili do Kondoliza na primer, ima inicijativa od OMD sega!

Bilo kako bilo, kolku i da go kritikuvaat, Bush napravi najnogu za nas - besplatno.


@Itar Pejo, taa se fali deka ti donela "begalci" be...

 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Izgleda komunjarskiot establishment se otkazhuva od Klinton. Shtom Kenedi go poddrzhuva Obama, crniot narkos kje ima realna shansa da i' konkurira na ruzhnata.


 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Nema da ja ponishtat odlukata, sepak seriozna drzhava se, no kje mozhat da sozdadat eden kup nepovolni raboti za nas, pritisoci, itn. Pa grchkive cigani se pozadi scenata igraat, toa im e strategijata. Zatoa treba da im se pokazhuvaat zabi. Ajde site da pratime e-maili do Kondoliza na primer, ima inicijativa od OMD sega!

Bilo kako bilo, kolku i da go kritikuvaat, Bush napravi najnogu za nas - besplatno.

Да, за Македонија? А како не сотре нас у Америка? Посебно у Мичиген. Не можам да го поднесам, а и 90% од остала америчка нација.


Инаку, за избориве.....никој не ми се свиѓа. Тие што држат вода, нема да успејат. Од сите највеќе го сакам Ron Paul (републиканец), али жалоцно, покрај цела поддршка што ја има измеѓу „обичниот“ народ, никако да пркне во овие избори.

Од демократите го сакав John Edwards..

Со Клинтоница тешко дека демокративе ќе победат, затоа што ако остане она да се бори за претседателската столица, републиканциве ќе и најдат милиони гомна со кои што ќе бомбардираат и уништат кампањата.

Барак...ех, што знам. Ми се свиѓаше додека не дознав како стои на македонското прашање. АЛИ, ако дојде до тоа да е он што ќе се бори против републиканец, извинете, ама за него ќе гласам.

Секој републиканец е за останување у Ирак. Тоа не ми свиѓа ни малку. Ромни мормонот има многу убави идеи за подобрување на економијата, али останува у Блискиот Исток. Исто и McCain.

Хакаби...скраја да е од него, уште тоа ми треба, уште еден Bible Thumper in the office, па да ни кажува како татко му на небото му кажал дека треба да војува против некоја држава
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
Биди сигурна дека грешиш ... колку и да е на високо ниво развиена демократијата американците нема да изберат (по се изгледа) црнец за председател.
abe lugje vie ko da ne kapirate deka ustvari lugjeto se tie shto go biraat kandidatot. demokratite ne ni vikaat nas "eve vi crnec kandidat" i nie od sho neame izbor ke glasame za republikanci. tuku demokratite nas ni dadoa povekje kandidati, od koi amerikanskiot narod gi izbra klinton i obama kako najdobri kandidati. vcerasnite prelimentarni izbori sto bea, vo sekoj drzava beshe 1. klinton 2. obama ili 1. obama 2. klinton, i ovie dvajca imaa 95+% od skoro sekoja drzava. znaci amerika jasno i glasno si go kaza izborot - ocigledno ne se tolku konzervativni kako sto se misle. amerika ke si go izbere kandidator, a posle amerika ke si go izbere pretsedatelot, ali edno se znae: deka demokratskiot kandidat ke bide ili crnec ili zena. treto nema.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
da dade gospod onoj crnecon da im pobedi na izborite na demokratite oti samo taka mk kejn moze da tepa a republikancite se nasi sojuznici dodeka pak toa demokratistata se to siptarana e mame nivno
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Селтик, моментално ако хилари стане кандидатот за претседател, многу веројатно е дека ќе Меккејн тепа, а што се однесува до Обама е тогаш е малку проблематично.
Бебе11 јасно ни е нас дека на тие што не заработуваат малку повеќе со републиканците дека не ви е многу на арно, ама ти мора да разбереш дека нашето име го одсликува идентитетот кој во однос на парите е бесценет бидејќи тој не е нешто материјално па да може со пари да се купи. Освен тоа и да дојдат демократите на власт, многу драстично нема да се промени економската ситуацијата на тие кои помалку заработуваат, и тоа само поради тоа што САД е систем кој функционира и со менување на една политичка опција со друга, може само да се прави fine tuning и ништо повеќе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom