Претседателските избори во Америка

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Океј, за аце шваба, се шалевме. Ал, доволно е.

Реднек, верувам дека ќе се качи, но не премногу.
Хуго Чавез ќе каже :)
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Па според тоа што го проповедаше Обонга во кампањите, Америка може сериозно да ослабне во светската доминација и да губи позиции...на што руснаците едвај чекаат и работат...
Точно, што мислат они Буш се будалчеше така случајно. Па ова не е Римска империја да му дават на Неро што сака да прави. Само нека ослабне УСА, да видам што ќе бараат Американците после. Тој кажа дека „оваа е победа за идеалите на америка“, но вистината е дека ако спроведе „мека“ политика, тоа ќе биде пораз за самата Америка.

Индикативно е дека граѓаните во Русија и Кина го поддржаа Обама :)
И тој факт ја укажува проценката на нивната јавност (лидери) за тоа кој би бил подобар лидер на Америка кога се во прашање Русија и Кина.

Да преведам: со кој претседател, Русија и Кина би зајакнале уште повеќе во однос на Америка.
Со ова кажуваш дека просечниот граѓанин на овие земји имаат поголем осет за случувањата од Американците. Со тоа и си во право. Ќе плаче некој, само кој.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Напишано од theMac3donian
Со ова кажуваш дека просечниот граѓанин на овие земји имаат поголем осет за случувањата од Американците. Со тоа и си во право. Ќе плаче некој, само кој.
Дека ќе плаче некој ке плаче а можно е и ние да се најдеме меѓу тие...Ѓупакот ја подржува Грчка...:toe:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Што друго да кажам, освен повеќе среќа следниот пат... :toe:
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Неверојатно! 3а да ја прифати позицијата Министер за надворешни, Хилари Клинтон бара да има:

- потполна контрола врз Стејт Департментот (вработување свои луѓе, терање останати итн. и водење своја политика).
- директна врска до Обама во секое време мимо институциите како што е Советот за национална безбедност.
- освета кон сите лица од тимот на Обама кои ја исмеаа за време на кампањата. Прв под нож ќе оди советникот Грег Крег сосе неговите соработници - кои букваклно се очекува да бидат фрлени на улица.

Ова однесување е како Македонија во 1948-49 год., само малку порафинирано. :toe:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Неверојатно! 3а да ја прифати позицијата Министер за надворешни, Хилари Клинтон бара да има:

- потполна контрола врз Стејт Департментот (вработување свои луѓе, терање останати итн. и водење своја политика).
- директна врска до Обама во секое време мимо институциите како што е Советот за национална безбедност.
- освета кон сите лица од тимот на Обама кои ја исмеаа за време на кампањата. Прв под нож ќе оди советникот Грег Крег сосе неговите соработници - кои букваклно се очекува да бидат фрлени на улица.

Ова однесување е како Македонија во 1948-49 год., само малку порафинирано. :toe:
И се ќе и дадат :)
Women power.
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Неверојатно! 3а да ја прифати позицијата Министер за надворешни, Хилари Клинтон бара да има:

- потполна контрола врз Стејт Департментот (вработување свои луѓе, терање останати итн. и водење своја политика).
- директна врска до Обама во секое време мимо институциите како што е Советот за национална безбедност.
- освета кон сите лица од тимот на Обама кои ја исмеаа за време на кампањата. Прв под нож ќе оди советникот Грег Крег сосе неговите соработници - кои букваклно се очекува да бидат фрлени на улица.

Ова однесување е како Македонија во 1948-49 год., само малку порафинирано. :toe:
И ова најсериозно ќе и го дозволат!?
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Која ноќна мора! :nesvest:

Не само што Обонга ќе ги издаде најблиските кои му помогнаа да ја победи машината на Хилари, туку тоа го прави за да ја неутрализира самата неа. Обонга мисли ако го пушти волкот внатре, ќе се спаси.:uvo:

А инаку, од изборот на Обонга до денес, САД изгубија $2.5 ТРИЛИОНИ пазарна вредност и тоа само меѓу компаниите S&P 500. И додека економијата тоне, народот се заблудува, а медиумите му го прерат мозокот.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.182
Поени од реакции
17.994
Која ноќна мора! :nesvest:

Не само што Обонга ќе ги издаде најблиските кои му помогнаа да ја победи машината на Хилари, туку тоа го прави за да ја неутрализира самата неа. Обонга мисли ако го пушти волкот внатре, ќе се спаси.:uvo:

А инаку, од изборот на Обонга до денес, САД изгубија $2.5 ТРИЛИОНИ пазарна вредност и тоа само меѓу компаниите S&P 500. И додека економијата тоне, народот се заблудува, а медиумите му го прерат мозокот.

На многу места во светот е така...
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
20
Поени од реакции
6
You can take the man out of the Balkans, but you can't take the Balkans away from the man :icon_lol:

FBI agents arrested Governor Rod Blagojevich and his chief of staff, John Harris, early Tuesday on federal corruption charges related in part to the selection of President-elect Barack Obama's successor to the Senate, the U.S. attorney's office said.
U.S. Attorney Patrick Fitzgerald declared Tuesday a "sad day for government."

http://www.cnn.com/2008/POLITICS/12/09/illinois.governor/index.html

WASHINGTON – Though Barack Obama isn't accused of anything, the charges against his home-state governor, Rod Blagojevich — concerning Obama's own Senate seat no less — are an unwelcome distraction. And the ultimate fallout is unclear. As Obama works to set up his new administration and deal with a national economic crisis, suddenly he also is spending time and attention trying to distance himself from Illinois Gov. Rod Blagojevich and charges that the governor was trying to sell the now-vacant Senate post... :tv:

http://news.yahoo.com/s/ap/20081210/ap_on_go_pr_wh/illinois_governor_obama
 

Kajgana Shop

На врв Bottom