Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.355
Поени од реакции
21.872
Дека војната не е завршена?




Антропоморфицираш ботови.
Автоматски споено мислење:


Баш со елементарна логика се има проблем, и не само тој.
So sekoj pominat den krajot e poblisku. Tuku ne e zavrsena sekako, cisto se somnevam deka gornite celi ke se osvojat. Tretata tocka i onaka e vekje resena koga Finska stanuva clenka na NATO. Ama dobro e sto ne me ubeduvas deka se na pat na postignuvanje na celite.
 
Последно уредено:

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.448
Поени од реакции
47.274

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.311
Поени од реакции
31.164
Викај take that putin додека ти се тресат јајца во тие 30 секунди туширање со ладна вода :pos: :pos:
Не разбрав што е толку смешно, додека не сфатив дека буквално ја цитираш. :cautious:



барај друго чаре, риболов, макетарство, изработка на садови од глина - пцуење и колнење рандом луѓе не е хоби ...
Тебе што ти е издувниот вентил, провоцирање конкретни (спротивно на рандом, нели) луѓе со постоечки родољубиви ставови?
Тоа и многу зборување без да кажеш ништо суштинско.

Не те гледам дека друкчије им пристапуваш на дискусииве, освен како што те проценија. Интересно е како тие изродените имаат потреба да се потсмеваат со родољубите. Патолошка потреба би рекол, макар и несвесно - не ти е сеедно. Советот уште повеќе важи и за тебе, барај си чаре пошто ваквите работи човек го јадат одвнатре (па колку и да се прави дека не го засега, и колку и да го маскира тоа со мајтапење).
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
838
Поени од реакции
1.946
Тебе што ти е издувниот вентил, провоцирање конкретни (спротивно на рандом, нели) луѓе со постоечки родољубиви ставови?
Тоа и многу зборување без да кажеш ништо суштинско.

Не те гледам дека друкчије им пристапуваш на дискусииве, освен како што те проценија. Интересно е како тие изродените имаат потреба да се потсмеваат со родољубите. Патолошка потреба би рекол, макар и несвесно - не ти е сеедно. Советот уште повеќе важи и за тебе, барај си чаре пошто ваквите работи човек го јадат одвнатре (па колку и да се прави дека не го засега, и колку и да го маскира тоа со мајтапење).
Тоj е Пиноче и тука е да диктира. :rolleyes:
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.311
Поени од реакции
31.164
So sekoj pominat denot krajot e poblisku. Tuku ne e zavrsena sekako, cisto se somnevam deka gornite celi ke se osvojat. Tretata tocka i onaka e vekje resena koga Finska stanuva clenka na NATO. Ama dobro e sto ne me ubeduvas deka se na pat na postignuvanje na celite.
Не бе... Пошто ти веќе сега знаеш дека руските цели „пропаднале“, само се мислев да те замолам ако навистина си способен да ја предвидуваш иднината - да те прашам набрзина за неколку резултати на Јуробаскет. Никогаш не сум уплатил опклада но ти штом знаеш тоа и нема да биде обложување - туку само собирање слатки пари. Great Success! (y)
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.355
Поени од реакции
21.872
Не бе... Пошто ти веќе сега знаеш дека руските цели „пропаднале“, само се мислев да те замолам ако навистина си способен да ја предвидуваш иднината - да те прашам набрзина за неколку резултати на Јуробаскет. Никогаш не сум уплатил опклада но ти штом знаеш тоа и нема да биде обложување - туку само собирање слатки пари. Great Success! (y)
Znaci pak ne negiras. Aj kazi za basket, ke ti prognoziram bez problem. 20% provizija.
Автоматски споено мислење:

"So sekoj pominat denot krajot e poblisku. " - by Staufer / Игорче.

Прегледај го приврзокот 344806
Mi nedostasuvaa ovie ad hominem mislenja.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.805
Поени од реакции
26.367
- Demilitarizacija na Ukraina: failed
- Denacifikacija na Ukraina: ?
- Sprecuvanje na NATO da se doblizuva na Ruska granica: failed

Zaboraviv nesto?
- Демилитаризацијата на Украина заврши добро, веќе скоро и да не постои Украинска воена опрема што ја имаа на почетокот на војната. Ќе завршеше скрос да не и трупаа опрема НАТО земјите. Па така сега испадна како бонус и демилитаризација на НАТО. Источниот блок на НАТО денеска од ловно друштво Новосибирск нема да може да се одбрани.

- Денацификација, ongoing. Да беше како што викавте 1000 нацисти тук и там, ќе беше одамна готово, затоа што Русија има заробени над 5000 луѓе со тетовирани Кукасти крстови, колку има убиено и колку има сеуште живи, господ знае.

- Спречување на ширење на НАТО во Украина, Финска е мање више. Види ја местоположбата на Финска и види ја местоположбата на Украина. НАТО во Украина, значи брзо отсекување на Русија од Црно и Касписко море. Ако не се разбираш види ги целите на Хитлер и може ќе ти стане јасно зошто Сталинград бил пресудната битка во втора светска војна. ongoing.

И заборави на специјалниот бонус, уништување на европската економија.


И смајлито на роден доле ме потсети. Обид за деидиотизација, доколку останало каков таков капацитет.
 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.311
Поени од реакции
31.164
Znaci pak ne negiras. Aj kazi za basket, ke ti prognoziram bez problem. 20% provizija.
20% провизија е во ред, дури ќе ти дадам уште 30% камата за заем на парите... Но под услов да се анулира долгот ако ја промашиш прогнозата.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Тебе што ти е издувниот вентил, провоцирање конкретни (спротивно на рандом, нели) луѓе со постоечки родољубиви ставови?
Тоа и многу зборување без да кажеш ништо суштинско.
Кога кажувам суштинско заборавате да ми одговорите. Кога стана не вадење на к*рот од путин од уста автоматско родољубие?
А за издувни вентили не се секирај си имам доволно, јас овде поминувам така од време на време да видам како сте - вие овде живеете.
Не те гледам дека друкчије им пристапуваш на дискусииве, освен како што те проценија. Интересно е како тие изродените имаат потреба да се потсмеваат со родољубите. Патолошка потреба би рекол, макар и несвесно - не ти е сеедно. Советот уште повеќе важи и за тебе, барај си чаре пошто ваквите работи човек го јадат одвнатре (па колку и да се прави дека не го засега, и колку и да го маскира тоа со мајтапење).
Доста скромно од ваша страна прво што се глорифицирате себеси едни со други, родољуби, народни херои.
Родољубите да не имаат некој посебен имунитет на потсмев? Ако има такво правило на форумов кажете тогаш ќе му се потсмеваме само на неродољубите, додуша ќе треба една комисија од вас народниве херои за да направите список на родољуби :) Ако зборуваш глупости ќе ти се смеат, родољуб или родомразец ;)
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.805
Поени од реакции
26.367
Доста скромно од ваша страна прво што се глорифицирате себеси едни со други, родољуби, народни херои.
Родољубите да не имаат некој посебен имунитет на потсмев? Ако има такво правило на форумов кажете тогаш ќе му се потсмеваме само на неродољубите, додуша ќе треба една комисија од вас народниве херои за да направите список на родољуби :) Ако зборуваш глупости ќе ти се смеат, родољуб или родомразец ;)
ГО ИСМЕВАШЕ НАЦИОНАЛНИОТ СИМБОЛ. Не си идиот, разбираш, само едноставно си расипан и гнасен. Гнил во душата.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.311
Поени од реакции
31.164
Кога кажувам суштинско заборавате да ми одговорите. Кога стана не вадење на к*рот од путин од уста автоматско родољубие?
Исмевање на користење национален симбол = спротивно од родољубие, така да само со тоа ги исполнуваш квалификациите со кои беше опишан. Да не ги редиме и другите работи.

Инаку Путин ти не го вадиш од уста, едно пребарување со кeyword „путин“ по спомнување од членови го потврдува тоа:
1663156208551.png
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
- Демилитаризацијата на Украина заврши добро, веќе скоро и да не постои Украинска воена опрема што ја имаа на почетокот на војната. Ќе завршеше скрос да не и трупаа опрема НАТО земјите. Па така сега испадна како бонус и демилитаризација на НАТО. Источниот блок на НАТО денеска од ловно друштво Новосибирск нема да може да се одбрани.
Што има врска дали е од почетокот или од крајот, прво е неточно пошто украинците си имаат уште доста оружје што имаа на почетокот а од надвор стигнува и ќе стигнува уште многу. Дали е од почетокот или од крајот украина битно и оружје и војска има уште доста на претек така да првава цел пиши пропало. Демилитаризација на нато жими лактово, цело нато зголемува буџети и веќе има еден куп нарачки на ново оружје кое ќе стигнува, пољаците само порачаа еден куп хеликоптери и тенкови. Чак и да е така едина корист од тоа би било ако Русите планираат да ја напаѓаат европа па ете европа е без оружје, како што видовме од ситуацијава на терен тие нема во наредниве години украина да ја поминат а за подалеку на памет не им паѓа.
- Денацификација, ongoing. Да беше како што викавте 1000 нацисти тук и там, ќе беше одамна готово, затоа што Русија има заробени над 5000 луѓе со тетовирани Кукасти крстови, колку има убиено и колку има сеуште живи, господ знае.
Значи треба да се проверат тетоважите на сите украинци. Одлична цел морам да признаам . А пример од кога ќе заврши денацификацијава и потпишат мировен по една недела некој ако си истетовира кукаст крст, пак почнува?
- Спречување на ширење на НАТО во Украина, Финска е мање више. Види ја местоположбата на Финска и види ја местоположбата на Украина. НАТО во Украина, значи брзо отсекување на Русија од Црно и Касписко море. Ако не се разбираш види ги целите на Хитлер и може ќе ти стане јасно зошто Сталинград бил пресудната битка во втора светска војна. ongoing.
Така е Финска, Шведска, мала работа никому ништо, секако се граничат со Португалија, нема гајле ...
Автоматски споено мислење:

Исмевање на користење национален симбол = спротивно од родољубие, така да само со тоа ги исполнуваш квалификациите со кои беше опишан.

Инаку Путин ти не го вадиш од уста, едно пребарување со кeyword „путин“ по спомнување од членови го потврдува тоа:
Прегледај го приврзокот 344808
јас путин вие к*рот од путин
има разлика :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

ГО ИСМЕВАШЕ НАЦИОНАЛНИОТ СИМБОЛ. Не си идиот, разбираш, само едноставно си расипан и гнасен. Гнил во душата.
ти ако си национален симбол тогаш да го исмевав :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom