Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.324
Поени од реакции
18.183
Елементарна логика е ова бе човек, не лупај глупости.
Морам со таква логика, оти во најголем дел од постовите, таква му е логиката на дискутантите на темава, проста и полна со стереотипи :D
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Знаеш најинтересно све е што мислиш дека ти лично си ме изнервирал. Мислиш дека јас овдека блебетам и се нервирам и ја удирам тастатурата од нервоза. Мислиш дека сум изгубил контрола или незнам уште што све не си мислиш. Не бе бате, едноставно јас расчистив и со нервоза и со све. Јас прифатив дека немаме држава и дека гнасни копилиња како тебе ја продаоа државата за торба урда. И не се нервирам веќе. Едноставно кога ќе ми дојдат ги колнам ги пцујам, ако ги видам да се дават ги поттурнувам, ако ги видам дека имаат мака им се исмејавам. И кога ми се укаже прилика и ги пљукам и разоткривам.

Не дека ми е гајле ти што си мислиш, туку јас си кажувам јавно јас што мислам за таквите како тебе. И знаеш, се повеќе и повеќе народ го прави истото. Дури и тие кои беа заблудени кога се продаваше државава почнаа да отвараат очи и да им станува јасно како ден. И не, не ги кривам таквите како тебе бескичмењаци дека ни пропадна државата. Туку се кривам самиот и таквите како мене, што на време не ги решија таквите буљаши одродени.

Ако мислиш дека со сарказмот ќе ме трогнеш и ќе ме испровоцираш, или ако мислиш дека веќе си ме испровоцирал, гадно се лажеш, пишувам тука дека имам вишак време, не дека имам потреба да ти пишувам. Ако видиш наназад, така пишувам на сите Лигушовци и Вељановци. Просто ми е мерак да пишувам гнасни работи на гнасни луѓе. Не дека ќе те погоди тоа. Јас не очекувам тоа да те погоди, не очекувам да погоди нешто вакво бескичмењак, без никакво достоинство и образ. Ова го праам чисто од ќејф. Имам слободно време, можам да гејмам, можам гледам серија, ама ете поради професионална причина деноиве морам да сум пред компјутер, па решив да го користам времето да испоганам еден лигуш. Лично и персонално, не дека ме навреди мене, таквите тафтабити како тебе неможат да ме навредат, туку дека го омаловажи и проба да го искористиш за девалвација симболот на нацијата.

И да, со лигуши одродени не вреди да се дискутира, ниту да се аргументира, тие се лигуши продадени, они немаат став, они се бескичмењаци. Они заслужиле само ваков начин на комуникација, без никакво достоинство.
CLQDhpwUMAALZnC.jpg

Ауф бате извини јас навистина не мислев до олку да ја дотераме, тебе ќе ти се одлеми некоја жица кај да е.
Самото тоа што влегуваш во четири сабајле во километарски rant со замислен непријател кој не само што не е во право за ситуацијава туку и е крив за се лошо што и се има случено и на Македонија и на светов ни укажува дека воопшто не си изнервиран и перфектно се владееш :icon_lol:
Али ако ти е вака полесно ок е - нека излезе сето од тебе, знам дека се тешки денови па мора вака да се пригубуваш пред луѓе што не ги познаваш.
Ако го разбрав постов правилно, душманите лигушовци и вељановци ја уништувале Македонија а ти си седел со скрстени раце, и сега пошто нема што да се направи ради што тогаш си седел така се префрлаш на пцуење и колнење? :icon_lol: Тоа не е многу здрав механизам друже, барај друго чаре, риболов, макетарство, изработка на садови од глина - пцуење и колнење рандом луѓе не е хоби ...
Автоматски споено мислење:

Screenshot_36.jpg

299 од нив на Кајгана :pos: :pos: :pos:
 
Последно уредено:

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.805
Поени од реакции
26.367
Прегледај го приврзокот 344793

Ауф бате извини јас навистина не мислев до олку да ја дотераме, тебе ќе ти се одлеми некоја жица кај да е.
Самото тоа што влегуваш во четири сабајле во километарски rant со замислен непријател кој не само што не е во право за ситуацијава туку и е крив за се лошо што и се има случено и на Македонија и на светов ни укажува дека воопшто не си изнервиран и перфектно се владееш :icon_lol:
Али ако ти е вака полесно ок е - нека излезе сето од тебе, знам дека се тешки денови па мора вака да се пригубуваш пред луѓе што не ги познаваш.
Ако го разбрав постов правилно, душманите лигушовци и вељановци ја уништувале Македонија а ти си седел со скрстени раце, и сега пошто нема што да се направи ради што тогаш си седел така се префрлаш на пцуење и колнење? :icon_lol: Тоа не е многу здрав механизам друже, барај друго чаре, риболов, макетарство, изработка на садови од глина - пцуење и колнење рандом луѓе не е хоби ...
4 сабсјле, километарски пост на свет типично за мене. Пост од тебе на свет, нетипично до пред стартот на војнава.

Пљукање по оодродени прдавници кои исмеваат национални симболи, не е хоби, должност е.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.301
Поени од реакции
31.157
Од другите размислувања што ми идат на ум е фактот што Путин никогаш ги нема кажано целите, нели?

Можи ќе речи целта ми беше да ја тестирам способноста на руската војска, тоа и го направивме, сега прекинуваме со операцијата во фаза 99
.

Знае некој официјален став за кои се целите?
Буквално во првите часови од воената операција човекот даде изјава и концизно и јасно кажа кои се целите на „специјалната операција“... E сега ако ти очекуваш објавување на распоред со тајмтејбл и рокови, тогаш не знам што да ти кажам.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.324
Поени од реакции
18.183
Буквално во првите часови од воената операција човекот даде изјава и концизно и јасно кажа кои се целите на „специјалната операција“... E сега ако ти очекуваш објавување на распоред со тајмтејбл и рокови, тогаш не знам што да ти кажам.
И кои се целите ?
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.301
Поени од реакции
31.157
И кои се целите ?
Демилитаризација и неутрализирање на Украина како воена закана за Русија.

Се разбира и моралното мамбо-џамбо за заштитување на руските граѓани (што е точно ама е повод не е причина, причината е горе)... Точните зборови сам побарај ги на нет, изјавата беше јавна.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.805
Поени од реакции
26.367
@teneke ако си задоволен од одговорот, може да продолжите со офанзивата.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.355
Поени од реакции
21.870
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.301
Поени од реакции
31.157
Дека војната не е завршена?



Украинциве сега цел месец намерно ја гаѓаат централата, дебиланата ни да зуцне.
Антропоморфицираш ботови.
Автоматски споено мислење:

Елементарна логика е ова бе човек, не лупај глупости.
Баш со елементарна логика се има проблем, и не само тој.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom