Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    677

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.272
Поени од реакции
11.820
Да не слушаме после кивчење кога ќе им кураваат све женско шпонојте. А може и нив самите.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.297
Поени од реакции
40.085
Се збори дека Северна Кореа ќе праќа војска во Украина.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.700
Поени од реакции
21.682
Замисли да не постоеа атомик бомбс, Русија ќе паѓаше полесно од Ирак. 5 Дена максимум.
Да не постоеја атомските бомби Советите ќе ги истераа Американците во Атлантикот.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.379
Поени од реакции
36.311
Такви муабети се шират по невладините?
Србо не е како нас мек и попустлив народ нема лесно да помине
Да де, не бил пропустлив и мек српскиот народ :D
Многу поголеми нации виткале кичма, а не па една Србија. Поентата е скапо да се продаде кожата.

После решавање на спорот околу Косово ниту Србија има некаква вредност од партнерството со Русија, ниту пак Русија има вредност од партнерството со Србија.
Автоматски споено мислење:

Се збори дека Северна Кореа ќе праќа војска во Украина.
Нели ја победуваа војнава, што сеа Северна Кореја војска ќе праќала?
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.379
Поени од реакции
36.311
povekje sh i p t a r s k i kurovi za pusenje za vas? ne e nikakov shok toa
Ја ли сум ви крив што сте слепи магариња и не не сте способни да видите со кого Србија разговара околу Косово. Кој ги седна на маса да потпишат договор Србите и Косоварите? Путин ли беше? Во Москва ли се договараа?
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.272
Поени од реакции
11.820
Добро барем се признава дека Јенките моментално го ебат цел Балкан :D

После не Кичево албанско, абе бугари ќе ве пишат на крај во Северна Македонија и пак нема паметот да ви дојде.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.919
Поени од реакции
17.736
Добро барем се признава дека Јенките моментално го ебат цел Балкан :D

После не Кичево албанско, абе бугари ќе ве пишат на крај во Северна Македонија и пак нема паметот да ви дојде.
Nema so da priznava, nikogas i nema kazano neso razlicno. Amerikancite se pali gasi na ovoj prostor. A deka srbite nema da se prodadat, samo slatko kje se iznasmeam. Taman rabota idolite nasi da se prodadat.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.379
Поени од реакции
36.311
Добро барем се признава дека Јенките моментално го ебат цел Балкан :D

После не Кичево албанско, абе бугари ќе ве пишат на крај во Северна Македонија и пак нема паметот да ви дојде.
Да беше Русија толку јака како Јенките, Русија ќе го ебеше цел Балкан. Ама не е, и затоа нејзе ја ебат и ја иселуваат од Украина.

Шокирани сте како функционира светот и како оперираат големите сили, ко вчера да сте се родиле или во школо не ви предавале Историја.
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
808
Поени од реакции
1.420
Штом Северна Кореа испраќа војска, значи се е според планот :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
С Кореа до сега требаше да има пратено војници и офецери во УК не од типот на помош на РФ туку да осети на своја кожа кои и се мани а што предност, да види западните тактики какви се, едноставно да собере искуство и да знае од прилика што ги чека ако си играат индијанци каубојци со јенките ...а не да си ласкате дека РФ неможе да се снајде со пола свет..
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
787
Поени од реакции
1.223
С Кореа до сега требаше да има пратено војници и офецери во УК не од типот на помош на РФ туку да осети на своја кожа кои и се мани а што предност, да види западните тактики какви се, едноставно да собере искуство и да знае од прилика што ги чека ако си играат индијанци каубојци со јенките ...а не да си ласкате дека РФ неможе да се снајде со пола свет..
Ситуацијата беше целосно под контрола, и се беше според планот, нели? Како сега вака војници од СК? :)

Остај што требаше и што ќе биде. Има доволно навивачки теми на форумов

На крај, што не прати? Која е причината? Или уште не е моментот? :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.020
Поени од реакции
30.774
Да беше Русија толку јака како Јенките, Русија ќе го ебеше цел Балкан. Ама не е, и затоа нејзе ја ебат и ја иселуваат од Украина.

Шокирани сте како функционира светот и како оперираат големите сили, ко вчера да сте се родиле или во школо не ви предавале Историја.
Виде во Кенија што се деси/дешава?
Значи може и поинаку луѓето да се постават кон наметнатото од западот. Не морало по дифолт да се пyшaт западни (и шќиптapски) кypови затоа што „така функционирал светот“.

Прашањето е зошто толку се дозволува да се шири дефетизам овде?
Еве остај другиве што те подјeбaваат, мене ми е јасно дека ти не си НВО кypтон. Не ти е мотивацијата таква, финансиска и проституциска. Но ако не е тоа тогаш што тоа тебе те направи ваков дефетист за да го идеализираш тој скапан запад кој ни ги држи Шќиптарите на грп како сатрапи, и да поштуеш западните декрети како да се некаква догма од Новиот Завет?

Пошто не е дека ти си „само реален“, туку ти дефакто си дефетист, и дефакто го идеализираш тој скапан запад што ни ги држи Шќиптарите на грп како сатрапи, и не подјeбaва да си го менуваме имете, да се откажуваме од сопствената историја и од идентитетот. Итн, да не зборуваме за економските и демографските катастрофи кои исто ни се наменати од истиот тој скапан запад.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.015
Поени од реакции
80.842
Шокирани сте како функционира светот и како оперираат големите сили, ко вчера да сте се родиле или во школо не ви предавале Историја.
Toчно знам како функционира светот. Шокиран сум како може да постојат толкави uncle-tom-house-niggers.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom