Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    678

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.035
Поени од реакции
80.887
Не! Целата ситуација се сведува на желби и влажни соништа во кои Русија фрла нуклеарки и цел Запад гори во пеколот, а Путин ужива во палатата и го гледа сето ова на 200 инчен видеобим, и нормално пие вотка. Се останато си функционира најнормално, форумов си останува активен, светот продолжува да живее без проклетиот Запад. На кратко тоа би било :)

Желбите и навивањето е океј, само малку да се уклучите во реалноста не е лошо.
епа немате фрка тогаш, чим така

што е проблем?

Украина победува
нуклеарен рат нема да има
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
793
Поени од реакции
1.242
што е проблем?
Јас немам проблем, ти имаш. Ете погоре можеш и сам да си видиш како и што посакуваш. Најлесно да си го решиш проблемот ти кажав што е, 200 денари 95ка и светот е спасен
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.035
Поени од реакции
80.887
Јас немам проблем, ти имаш. Ете погоре можеш и сам да си видиш како и што посакуваш. Најлесно да си го решиш проблемот ти кажав што е, 200 денари 95ка и светот е спасен
Посакувал јас или не, нема тоа никакво влијание.

Но, зошто да не сакам да го снема оној кој ја претвори земјава у трета албанска држава под претекст зачленување во ЕУ и НАТО?
Треба да сакам со нив да бидам?
нема некоја логика, освен ако не зимам пари од нив како повеќето политичари и вработени во невладини

види, сум кажал поише пати - не сум ја за Русија од моја воља
под принуда сум за Русија

иди таму у УСАИД или кој кур и да ви дава пари и моли ги да бидат на наша страна

одма ќе навивам за нив
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.144
Поени од реакции
21.783
Мислиш дека јас ги управувам балистичките и останатите проектили?

Не. Јас сум моќен навистина, но не толку.
No toa ne go menuva faktot deka mozes eden po eden da gi resis nasite lokalni kolaboratori koi otvoreno zastanaa i ja poddrzuvaat politikata na zapadot prema nas. Taka i da ne letaat raketi vamu tamu, sepak edno arno ke i napravis na republikata, baska i ti zadovolen sto ke mozes da gi vidis so metak vo celo. Do tolku si valjda moken ?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.035
Поени од реакции
80.887
No toa ne go menuva faktot deka mozes eden po eden da gi resis nasite lokalni kolaboratori koi otvoreno zastanaa i ja poddrzuvaat politikata na zapadot prema nas. Taka i da ne letaat raketi vamu tamu, sepak edno arno ke i napravis na republikata, baska i ti zadovolen sto ke mozes da gi vidis so metak vo celo. Do tolku si valjda moken ?
Нема гајле Владе, ја сум дојден на форумов за ти и куртонијадата ми кажувате што треба да правам.
Само настапете покохерентно, напрајте листа и дајте ми ја, а не еден по еден со меѓусебно некомплементарни желби.
Значи, прво договорете се со y2k па после назад кај мене.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
793
Поени од реакции
1.242
Нема гајле Владе, ја сум дојден на форумов за ти и куртонијадата ми кажувате што треба да правам.
Само настапете покохерентно, напрајте листа и дајте ми ја, а не еден по еден со меѓусебно некомплементарни желби.
Значи, прво договорете се со y2k па после назад кај мене.
Ти земи договори се прво сам со себе, а пошто очигледно не можеш, друга и најлесна опција ти е 2 литра бензин.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.384
Поени од реакции
36.320
Не се како нашиве до толку лоботомирани да влезат у сојуз кој ги бомбардираше
Ќе се шокирате како ќе се одвиваат работите откога ќе се реши спорот околу Косово.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.069
Поени од реакции
10.784
Ќе се шокирате како ќе се одвиваат работите откога ќе се реши спорот околу Косово.
Такви муабети се шират по невладините?
Србо не е како нас мек и попустлив народ нема лесно да помине
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
793
Поени од реакции
1.242
Ќе се шокирате како ќе се одвиваат работите откога ќе се реши спорот околу Косово.
Остај не им крши филм аман. Уште се со надеж дека Србија нема да оди во НАТО и ЕУ, и дека има некаква друга опција
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.069
Поени од реакции
10.784
Остај не им крши филм аман. Уште се со надеж дека Србија нема да оди во НАТО и ЕУ, и дека има некаква друга опција
Чисто дискусија не гледам зашто мене би ми било криво за србите ако влезат во нато па као нешто ми кршел филм
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
793
Поени од реакции
1.242
Чисто дискусија не гледам зашто мене би ми било криво за србите ако влезат во нато па као нешто ми кршел филм
Затоа што темава е претворена во навивачко друштво. А реалност и навивање не одат заедно
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.144
Поени од реакции
21.783
Нема гајле Владе, ја сум дојден на форумов за ти и куртонијадата ми кажувате што треба да правам.
Само настапете покохерентно, напрајте листа и дајте ми ја, а не еден по еден со меѓусебно некомплементарни желби.
Значи, прво договорете се со y2k па после назад кај мене.
Jas samo ponudiv kompromisno resenie catijki vi gi zelbite i stavovite i tebe i na drugite. Dobiv vpecatok deka spremen si da si go zrtvuvas zivotot za ona vo sto veruvas, ali jbg stativa :(
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.035
Поени од реакции
80.887
Ти земи договори се прво сам со себе, а пошто очигледно не можеш, друга и најлесна опција ти е 2 литра бензин.
најлесна опција ми е да и го начукам на сестра ти и на сестра му на владе, али ви велам, не е ова тема за мене
Автоматски споено мислење:

Ќе се шокирате како ќе се одвиваат работите откога ќе се реши спорот околу Косово.
леле леле

ќе се шокираме у пичку матер

кога ќе се решел спорот околу Косово, не пред тоа
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom