Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    672
Член од
12 март 2024
Мислења
400
Поени од реакции
539
Како тоа бладам, кога све тоа ти лично го имаш напишано.
Лесно ти е тебе, ги знаеш центрите на моќ, а и братството на убијците, кои ги нуделе своите услуги и правеле сојузи.



Јас истово прашање го прашувам веќе неколку месеци, ама никако да објасни од каде му се информациите. Не за друго, сметководителот да не ме краде ми е.
Значи не демантираш дека си лапнал тендер?
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.889
Поени од реакции
7.268
Значи не демантираш дека си лапнал тендер?
Значи слабо резон, логика:
Јас истово прашање го прашувам веќе неколку месеци, ама никако да објасни од каде му се информациите. Не за друго, сметководителот да не ме краде ми е.
А и кога нешто тврдиш, треба да докажеш, покажеш, за да те сметаат за сериозен лик
 
Член од
12 март 2024
Мислења
400
Поени од реакции
539
Значи слабо резон, логика:


А и кога нешто тврдиш, треба да докажеш, покажеш, за да те сметаат за сериозен лик
Ја и логика Земја и Плутон.
Зема тендер или не?
да/не одговор
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.347
Поени од реакции
29.818






Автоматски споено мислење:

Те разбирам имаш проблеми и едноставно не можеш да ги... како што велиш појако е од тебе.
Те предизвикувам да му најдеш еден конструктивен онтопик пост на тролот нa кловнот. Еден. :)
Сите му се инфантилни подjeбaња и глупави досетки. Нема ниеден суштински пост затоа што не е кадаран да дискутира и да брани став, ниту па е дојден за тоа. Класичен неписмен кловн со потреба од внимание.
Автоматски споено мислење:

Јас би ги нарекол патриоти. А националисти се овија со Бандера што си беа крајшниците.
Родољуби (ако баш ситничариме).
 
Последно уредено:
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.379
Поени од реакции
20.004
Наративот е сменет за 180 степени.

1000018162.jpg

Патем се повеќе и повеќе се зборува за руска офанзива во скоро време, покрај западните медиуми, денес и Зеленски говореше за ова во интервју за CBS. Лично се сомневам но не би ме изненадило.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.347
Поени од реакции
29.818


Автоматски споено мислење:

А вие од атмосферската канализација што сакате? Нарушкин рекол дека е Украина, и готово верувате дека е така. Неоспорна вистина. Ебате дебилите со пилешки мозок.

Прилично симболично... Како што почнува една од моите омилени книги „Знаците и претскажувањата беа насекаде...“. :unsure:









 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.682
Поени од реакции
38.869
@Ne_sum_ja време е да разговараме за падот на Киев според американциве. Уште 4 нови централи погодиле денес. Според тебе недопирливите, невозможните за уништување.:kafence:
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.024
Поени од реакции
11.216
Наративот е сменет за 180 степени.

Прегледај го приврзокот 411118

Патем се повеќе и повеќе се зборува за руска офанзива во скоро време, покрај западните медиуми, денес и Зеленски говореше за ова во интервју за CBS. Лично се сомневам но не би ме изненадило.
Абе ако им се верува на истите медиуми. Путин требаше да е починат. Русија да е пропадната и тн.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.611
Поени од реакции
26.121
можно и концесија.
А националисти се овија со Бандера што си беа крајшниците.
Јас не би го сатанизирал зборот национализам уште повеќе…
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.290
Поени од реакции
6.597
Според видеата од последниве неколку дена на Military Summary, во Харков и Одеса воопшто не реагира украинското ПВО на руските ракети и дронови.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.344
Поени од реакции
22.641
@Ne_sum_ja време е да разговараме за падот на Киев според американциве. Уште 4 нови централи погодиле денес. Според тебе недопирливите, невозможните за уништување.:kafence:
ostaj ima videa i od kanalizaciite sto im gi unistile, ke se udavat u gomna nekoj naslebi u kiev... :pos:
 
Член од
3 јуни 2023
Мислења
650
Поени од реакции
2.196
Според видеата од последниве неколку дена на Military Summary, во Харков и Одеса воопшто не реагира украинското ПВО на руските ракети и дронови.
Највројатно ги рокат со овие фабовите што ги адаптираа да бидат glide bombs и ги насочуваат. Некаде читав потешки се за откривање од ПВО и далееееекууу поефтини затоа што фаб бомби имаат илјадници. Најверојатно во скоро ќе видиме адаптирани фаб 3000.

А и им отиде некој патриот систем во скоро.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom