Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    678
Член од
24 март 2010
Мислења
15.209
Поени од реакции
25.946
Нормално, како би можел царот Путин спрема некого да биде неправеден како што се Бугарите неправедни спрема нас.
Плус, Украинците се исто Руси, а ние не сме Бугари. :D
 
Член од
24 август 2017
Мислења
377
Поени од реакции
890
Нели ти беше против ширење дефетизам? Имаме политички пенал тука, треба да дадеме гол. Во ЕУ нема баш многу разбирање за политиката на Бугарија спрема Македонија, сега треба да се притисне. Ама не, ќе си ќутиме оти Албанците бла бла бла...
Hahahahaua koj penal go imame crna Zaklino, penali imavme do 2001, od togas Viktorija si igret so nas, svakam deka sekoj imat pravo za mislejne ama koa ne-educirani edinki probvet da nametnet stavovi ednostavno mi se losi upm
 
Член од
1 март 2022
Мислења
361
Поени од реакции
936
Hahahahaua koj penal go imame crna Zaklino, penali imavme do 2001, od togas Viktorija si igret so nas, svakam deka sekoj imat pravo za mislejne ama koa ne-educirani edinki probvet da nametnet stavovi ednostavno mi se losi upm
На кој јазик пишуваш душо мачна, не можам да те разберам?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.035
Поени од реакции
80.882
Hahahahaua koj penal go imame crna Zaklino, penali imavme do 2001, od togas Viktorija si igret so nas, svakam deka sekoj imat pravo za mislejne ama koa ne-educirani edinki probvet da nametnet stavovi ednostavno mi se losi upm
едни пенали што ги имавме до 2001-ва...
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.763
Поени од реакции
26.327
Па самиот народ не си ги познава политичките интереси. Не можеш потоа да очекуваш некој политичар да го спроведе тоа. Еве кога би постоел артикулиран став во македонското општество дека ние сме жртви како Украинците, тоа би создало одреден притисок врз политичарите. Вчера или завчера Бугарскиот премиер го гаѓаа со снежни топки проруски сили во Бугарија, уште еден пенал за нас.

Ама не, Путин тепа нацисти во Украина, западот е зло, ние сме веќно оштетени.
Види, ние сме во право од кога сме осамостоени, сите карти се кај нас. Дури имавме пенал дека Грција беше против основните повелби на ОН и за тоа добивме парница во Хаг. И?

Дали тоа све ни помогна нешто и дали мислиш дека во иднина ќе ни помогне?

Не е проруското расположение кај народот случајно, тоа се градело во овие 30 години. Кога се осамостоивме народот беше 100% прозапад. Сите сме растени со амерички филмови, со амерички песни и со амерички сон и све тоа... Ама што ни помогна нас тоа?

Јас мислам дека ти ја имаш изгубено политичката реалност. САД нема никад да застанат на наша страна, никад не застанале, за нив сме ние Македнците проблем затоа што ги раскаруваме нивните партнери тука и само им трошиме нерви, едноставно не се уклопуваме никако. Па затоа ја донесоа УЧК (успат од Косово), ги инсталираа тука, не паисвизираа и тераат како што си сакат. Тоа е тоа.

Ако ние сега се побуниме нешто, ќе бидеме Украина. А не сме толку наивини нели.,.,
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.456
Поени од реакции
36.015
На кој јазик пишуваш душо мачна, не можам да те разберам?
...на дијалект што е богаство на македонскиот јазик, а парва кога пишува не ти пречи а?
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.567
Поени од реакции
13.898
Во живо од битката за нуклеарната централа во Енерходар. Изгледа како да нема многу движење во моментов.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.456
Поени од реакции
36.015
Јас сум машко, имам брада и мустаки, тешко на словенките ако не се поубави од мене.
... мене не можеш да ме излажеш! те намирисав од првото пишување :D
 
Член од
31 јануари 2022
Мислења
377
Поени од реакции
995
....ауууу а ти врло паметна ? цц ццц, остала си увек иста

....да, два пати!

...и' се може, таа е староседелец на форумов, ти си новодојденец, тукушто си стапнал на кајгана територија и сакаш доминација, па уште навредуваш, јас не сум Путин, па да те чешлам! :cautious:
Не бе, каде виде навреда, во позитивна смисла кажав. Грешна перцепција имаш. А да ме чешлаш посекако не можеш, ќелав сум.
 

SNM

Член од
19 август 2020
Мислења
564
Поени од реакции
1.336
... да престанеме? тоа нешто наредба, стар нов ник? Прегледај го приврзокот 323781
едните сами се декларираат за неонацисти, а според однесување и се фашисти, ај извади ги розевите наочари подоро ќе гледаш!
Прегледај го приврзокот 323782
На последните избори за украински парламент десничарите добили 3% од гласовете.
Таквите фашисти ги има секаде. Сакаш слики од марши на руски православни фашисти?
Постираш тука романски пропаганди за украинските фашисти и Бандера. Дали знаеш дека Степан Бандера е во нацистички концлагер од 1941 навамо и таму гинат двоица негови бракjа додека ромунската воjска на маршалот Антонеску гине каj Сталинград во подржка на немците?
 
Член од
1 март 2022
Мислења
361
Поени од реакции
936
Види, ние сме во право од кога сме осамостоени, сите карти се кај нас. Дури имавме пенал дека Грција беше против основните повелби на ОН и за тоа добивме парница во Хаг. И?

Дали тоа све ни помогна нешто и дали мислиш дека во иднина ќе ни помогне?

Не е проруското расположение кај народот случајно, тоа се градело во овие 30 години. Кога се осамостоивме народот беше 100% прозапад. Сите сме растени со амерички филмови, со амерички песни и све тоа... Ама што ни помогна нас тоа?

Јас мислам дека ти ја имаш изгубено политичката реалност. САД нема никад да застанат на наша страна, никад не застанале, за нив сме ние Македнците проблем затоа што ги раскаруваме нивните партнери тука и само им трошиме нерви. Па затоа ја донесоа УЧК (успат од Косово), ги инсталираа тука, не паисвизираа и тераат како што си сакат. Тоа е тоа.

Ако ние сега се побуниме нешто, ќе бидеме Украина. А не сме толку наивини нели.,.,

Добро тогаш, планот е да бидеме Калимеро и да чекаме Путин да го освои Балканот и да не ослободи. А она што реално ќе се случи е дека ќе ја скрши Украина на две, ќе се забаракадира во источнит дел кој ќе стане дел од Русија, а западниот дел кој ќе остане како Украина, ќе му биде тампон зона под константна закана од Путин дека не смеат да влезат во НАТО. Ние ќе седиме овде и ќе сонуваме за пансловенство и Путин да ни ги донесе процесорите на Бачето.

Одличен план. (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom