Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
790
Поени од реакции
1.290
Ова ќе стане полошо пред да се подобри. Сега сме ептен блиску до нуклеарна војна.
Незнам што им се врти на Америка, Нато и на Путин во тиквата. Ама ова станува се полошо.
Фали само мала искра за да наебеме.
Чекај, рано е.....ќе почнеме да гледаме тактички нуклеарки локално прво и тоа неутронски најверојатно. Овие сателит НАТО држави ќе наебат прво, па ако ескалира ситуацијата тогаш можеби ќе гледаме стратешко бомбардирање, што пак не верувам.
Санкциите што се спроведуваат водат кон неизбежна војна, тоа е повеќе од јасно.
Автоматски споено мислење:

Русите ке бидат победници и на воено и на дипломатско поле.
Голема грешка направија Украинците шо излегоа на ринг каде се знаеше дека ке бидат нокаутирани.
Западот им дават воена помош само да ја продолжит надежта на украинците....надежта последна умират...ама јас велам надежта само им ги продол
жвит страдањата.На запад и врапчињата знаат како ке завршит ова ,целта е што повеке русите економски да тонат,а цената шо ке ја платит ПУДИНГ ке бидит голема.
Не им е лесно на русите, сепак свој народ се ама јбг колку се глупи не се тешки.
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.504
Поени од реакции
3.607
Русите ке бидат победници и на воено и на дипломатско поле.
Голема грешка направија Украинците шо излегоа на ринг каде се знаеше дека ке бидат нокаутирани.
Западот им дават воена помош само да ја продолжит надежта на украинците....надежта последна умират...ама јас велам надежта само им ги продол
жвит страдањата.На запад и врапчињата знаат како ке завршит ова ,целта е што повеке русите економски да тонат,а цената шо ке ја платит ПУДИНГ ке бидит голема.
Кога да очекуваме победата на двете полиња - воено и дипломатско? Прогноза..????
А победата на економското поле кога?
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.336
Поени од реакции
6.884
Луѓево се оставени сами на себе. Никој не прави ред, никој не селектира прво децата и жените да се качат на воз. Делува дека никој од властиве не се замара со евакуацијата на луѓево.
https://t.me/topwar_ru/27546
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.806
Поени од реакции
26.369

Харков денеска.
Автоматски споено мислење:

Тие опколените Азовци ми седи дека се.
Автоматски споено мислење:

Според мапава отвориле фронт и од Транснистрија. Ако е точно тие 4000км2 заслужуваат да бидат нападнати и се тоа да се намава во Русија ко превентива.
Од кого да бидат нападнати ?
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.386
Поени од реакции
12.094
Тие опколените Азовци ми седи дека се.
Автоматски споено мислење:


Од кого да бидат нападнати ?
Азовци се да. Се припремале да организираат одбрана на градот.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.457
Си го гледал овој документарец?Зошто албанецов што сведочи одбива да му се гледа фацата пред камера?:
Ne, ne sum go gledal.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.955
Поени од реакции
15.973
...Proizvodjac oružja Rheinmetall ponudio je vladi u Berlinu oružje i municiju u vrijednosti 42 milijarde. I vi mislite da je ovo pocelo prošle sedmice..???...

некој луѓе многу бргу ги сфаќаат работите...
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.386
Поени од реакции
12.094
Неможат да речат дека не ги предупредиле :)

Жириновски :icon_lol: Него Путин последен пат изјави дека со наркомани не преговара. Дали директно мислеше на Зелински или цела клапа не ми е јасно.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
...Proizvodjac oružja Rheinmetall ponudio je vladi u Berlinu oružje i municiju u vrijednosti 42 milijarde. I vi mislite da je ovo pocelo prošle sedmice..???...

некој луѓе многу бргу ги сфаќаат работите...
А некои никако не можат да сфатат дека некој се употребува за еднина во машки род..
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.504
Поени од реакции
3.607
...Proizvodjac oružja Rheinmetall ponudio je vladi u Berlinu oružje i municiju u vrijednosti 42 milijarde. I vi mislite da je ovo pocelo prošle sedmice..???...

некој луѓе многу бргу ги сфаќаат работите...
Нема ваква официална новина .
Не верувам дека некој српски таблоид има ваква информација..
Извор?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom