Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
17 август 2011
Мислења
9.962
Поени од реакции
17.788

Израелски весник пренесува инфо за два соборени Ил-76 полни со падобранци, тоа се 300+ мртви само во овие две соборувања.
Stara e taa vest, ispadna fejk i toa :D U princip kasnat vesnicive dosta sea, prvin iskaca na telegram/viber pa reddit i tn :icon_lol:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.870
Малку има или воопшто нема карпески ридови во Украина, а и ако ги има не се вака барут суви. Све е влажно во овој период

фејк е ова...колку и да ти е другар дечкото
Me dupis sega ili :cautious:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.805
Поени од реакции
26.368
Добро не е до руските, однесува се до македонските.
Генерално има и Амерички бродови што се мотаат... ваљда и за нив ќе важи.
Автоматски споено мислење:

Ако е точна изјавата на Кличко дека Киев е опколен, значи овие од истокот многу брзо практично без отпор стигнале до Киев.
Малце чудно, се мислел неколку секунди што да одговори, ок боксер не може да е најпаметна личност, но сепак можно е и да лажел, колку да не рече не ги пуштаме зошто тие ни се жив штит.
И Руски извори тврдат дека е опколен Киев.
 
Член од
31 јануари 2022
Мислења
377
Поени од реакции
995
Елементарно како размислување.Дали ќе мислиш така ако, не дај Боже, те нападнат Албанија, Србија или Бугарија, хипотетички.
За Србија сум 200% сигурен дека ќе бидетеш среќен :D .
Освен лажните пропагандни видеа за 4 дена стана јасно дека Украинците не ги сакаат Русите.Насекаде одпор.
Добра или лоша, си ja сакат државата ваква како што е.Не е ваша или моја работа да кажуваме дали е OK или не.Се борат и гинат за неja.
Ако вие се боревте така, немаше да има албански знамињана на секој агол и албанскоит немаше да биде официјален.
А ти како ќе мислиш доколку некој терорист, потенцијална опасност, кој е ,,пријател" на комшијата, дојде кај него и на ограда ти намести неколку ракети?
Јас сум сигурен доколку ти стави и нешто тотално безопасно, ќе ја кренете маалата од кавги.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.315
Поени од реакции
31.173
Време е русите да се вратат во аналоговата ера...
TSMC ,Intel и AMD стопират извозот за Раша.
Не знам за другиве ама Интел чинам дека во голема мера во Кина се произведува... Just saying. :)
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.805
Поени од реакции
26.368
Da go povtoram prasanjeto od pred nekoj den, ova oficijalno e, potvrdeno ?
Да потврдено е, ама не е експлицитно дека затвориле на Русите, туку се повикале на некоја конвенција, ако има војна се затвора каналот.... Да си ебе векот Ердо испадна голем демократ. Само сега ќе треба да куртоните убаво да ги испкланат устите од гомната што ги јадеа, за да можат така чисти да му го испушат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom