Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.485
Поени од реакции
2.545
Абе со википедија ако ми ја рефрешираш, поубаво да останам склеротичен до крај на живот.
Па ако мислиш дека википедија не е релевантен извор, подобро остани си склеротичен. :)
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
986
Поени од реакции
3.970
Макрон рекол дека ќе потраела војната и порачал да си се спремиме за нелагодности.
Лошо, лошо.
Да видам колку ќе биде бензинот да знам дали уопште да ја регистрирам колава у март.
Може и да отиде преку 100ка
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.450
Поени од реакции
47.279
Можно војната да прееле по Украина ?
Не ми кажа тоа.
Постручни стратези од мене држи форумов, сигурен сум дека ќе обзнанат благовремено.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.447
Поени од реакции
40.311
Макрон вика ќе трае пошто наскоро ќе им шиткаат оружје преку граница. Али армијава денеска е многу активна и отпорот полека се руши. Гледам, дури и у Запорожје стигнале.
 
Член од
16 октомври 2021
Мислења
430
Поени од реакции
905
Па ако мислиш дека википедија не е релевантен извор, подобро остани си склеротичен. :)
Не најсериозно, ако стварно мислиш дека википедија на која што може да пишуваат разни ојлевци и дојлевци, да едитираат и шмирглаат аргументи од нивна страна без никаков доказ претставува релевантен извор ондак алал ти вера.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.195
Поени од реакции
8.408
Се објавуваат информации дека веќе има 100.000 украински бегалци на вториот ден од почетокот на војната. На некои места пишува дека 100.000 се пребегани само во Полска, додека на други места се споменува дека дел се во Романија и Молдавија пребегани.
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.552
Поени од реакции
1.811
Макрон рекол дека ќе потраела војната и порачал да си се спремиме за нелагодности.
Лошо, лошо.
Znaes zosto e loso? Bidejki izjavuva vakvo nesto na 2 meseca od glasanje za pretsedatel. Uste ni kampanjata ne mu e pocnata.

Rece deka i cenata na energensite drasticno ke ripne, a vo Francija drzavata najmnogu ne zastiti od predhodnive poskapuvanja.

Gledajki kako se odnesuva I shto izjavuva, situacijava e mnogu seriozna!
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.567
Поени од реакции
20.817
Се објавуваат информации дека веќе има 100.000 украински бегалци на вториот ден од почетокот на војната. На некои места пишува дека 100.000 се пребегани само во Полска, додека на други места се споменува дека дел се во Романија и Молдавија пребегани.
102.3% се од шарените, сродни на нашите северџани !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom