Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    697

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.270
Поени од реакции
4.870
Па според @savan тогаш значи не ги бива Америте кога толку време руски шатлови превезуваа амерички астронаути.
Не ги биваше, ама ја вратија способноста да лансираат астронаути. :)
Хаха, не се заглавени туку само има мал проблем со спонтано отпаѓање на прозори од капсулата на Боинг. Мал проблем. И не се заглавени, само требаше уште пред месеци да се вратат и престојот им е продолжен недефинирано време. :LOL:

Патем, пошто не можат да се вратат: Да. Заглавени се таму на свемирската станица.
Лол, не.
Никакви проблеми со прозори, лол.
Полошо е. :ROFLMAO:
@savan не разликува таклабас од колено, и на војни дискусии се улетува како прле пред магаре со некои вести за екстракција на нафта. Што па тоа треба да значи и како му ја докажува поентата? Која му е поентата уствари? Америка силна, Русија слаба?
Не знам, веројатно сакаше да кажи дека им фалат капацитети на Русите што некој трет треба да ги пополни.
Што е сосем во ред, не можат да постигнат се самите.


Еве за тие што бе интересира технологијата, уште новитети.
Не го бива ова, дронот (или проектилот) го нарушува капацитетот за стелт на авионот.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.905
Поени од реакции
23.788
Se bega od datumi tuka kako gjavol od temjan. Sve e kaj i da e, naskoro, pri kraj i tn. Span 1 do 99 years.
Автоматски споено мислење:


Ovie nemaat dizajner vraboteno od koa umrel posledniot vo sssr
brate ova ti e cokolada kako lada niva... od 1965 ist dizajn, ist vkus i smesna cena za toj kvalitet. legendarno cokolado sto recisi sekade se izvezuva. top si e.
Автоматски споено мислење:

Пробај медовик или напалеон торта. Прегледај го приврзокот 426577
imam probano vo rusija a imas i vo beograd vo ruskite kafeterii.
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.568
Поени од реакции
3.686
brate ova ti e cokolada kako lada niva... od 1965 ist dizajn, ist vkus i smesna cena za toj kvalitet. legendarno cokolado sto recisi sekade se izvezuva. top si e.
:pos:Лендарно чоколадо ,кое се извезува у цел свет..:lolzz: У Беларус , С Кореа и Венецуела со сигурност..
Инаку- Marlenka -made in Slovakia. Се продава во секоj супермаркет ..наjвеке во Billa.
Marlenka-1.jpg

Marlenka-2.jpg
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.905
Поени од реакции
23.788
:pos:Лендарно чоколадо ,кое се извезува у цел свет..:lolzz: У Беларус , С Кореа и Венецуела со сигурност..
Инаку- Marlenka -made in Slovakia. Се продава во секоj супермаркет ..наjвеке во Billa.
Прегледај го приврзокот 426583

Прегледај го приврзокот 426584
peer cokoladovo na vremeto bese kolku majka ti na pazarche... 2 cherveni...:toe:
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.609
Поени од реакции
36.571
ОК генију, ајде кажи ти која војна на истрошување се води со брзање и со фиксни датуми?
Очајни сте со копиумов. Ако победувале споро победувале, и колку ги коштало, итн.
Вие сте ко пред кооперација тука. Значи сигурни сте дека ќе биде, само не знаете кога. После како човек сериозно да ве сфати.

Ќе ја лапнат цела Украина, ама не знаеме кога, не се брзаат. Абе ај бегај таму па уште за очај зборите :LOL:
Автоматски споено мислење:

Во меѓувреме Украинска авијација ги чука Русите во руското место Теткино. What a time to alive :LOL:

 
Последно уредено:
Член од
28 август 2013
Мислења
4.306
Поени од реакции
13.084
Вие сте ко пред кооперација тука. Значи сигурни сте дека ќе биде, само не знаете кога. После како човек сериозно да ве сфати.

Ќе ја лапнат цела Украина, ама не знаеме кога, не се брзаат. Абе ај бегај таму па уште за очај зборите :LOL:
Автоматски споено мислење:

Во меѓувреме Украинска авијација ги чука Русите во руското место Теткино. What a time to alive :LOL:

Очајнички обиди пред крајот.
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.568
Поени од реакции
3.686
Untitled-1.jpg


By dropping the Seym River bridge at Glushkovo, Ukrainian forces just created a highly uncomfortable situation for the remaining Russian forces south of the river. Those forces now rely on a winding route over two smaller bridges, already targeted by Ukrainian missiles.

Of note, the bridge at Glushkovo carried the only safe paved road to run south of the Seym in the Glushkovsky District. Russian forces will now have to take meandering dirt roads to reach the river crossings at either Zvannoe or Karyzh, and Ukrainian forces have targeted both.

Basically becomes another Kherson situation, with the Russians logistics fucked.

ХХ.jpg
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.922
Поени од реакции
41.148
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.609
Поени од реакции
36.571
Значи се откажале од нуклеарката во Курск. Толку од операцијата. Русија ќе ги меле овде додека не ги очисти и тоа е отприлика.
Рониии струјата кога ќе ја гасат? Вети све дека ќе гасат и бушони ќе вадат и централи лупаа. Кај е струјата Рониии? :pos:


Кеса за усисивачот нова им однесе ли? :pos:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.922
Поени од реакции
41.148
Рониии струјата кога ќе ја гасат? Вети све дека ќе гасат и бушони ќе вадат и централи лупаа. Кај е струјата Рониии? :pos:


Кеса за усисивачот нова им однесе ли? :pos:
кажи ми ти како ќе напредуваат преку реката? Ќе веслаат со кајче?
 

YuZe

Sic Semper Tyrannis
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.538
Поени од реакции
1.579
Рониии струјата кога ќе ја гасат? Вети све дека ќе гасат и бушони ќе вадат и централи лупаа. Кај е струјата Рониии? :pos:


Кеса за усисивачот нова им однесе ли? :pos:
Чек, на Глушково тргнаа или на Курск? До кај се со готвачите и камионџиите, нека пуштат поќе специјалци за тоа село да го земат.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.609
Поени од реакции
36.571
Чек, на Глушково тргнаа или на Курск? До кај се со готвачите и камионџиите, нека пуштат поќе специјалци за тоа село да го земат.
Не знам, одете прашајте ги. Одберете си град, што да ви кажам :D
Автоматски споено мислење:

кажи ми ти како ќе напредуваат преку реката? Ќе веслаат со кајче?
Чекај прво Русиве дал сите ќе се вратат преку реката дома :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom