Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    707

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.127
Поени од реакции
26.821
Многу јако :pos: :pos:


Sent from my iPhone using Tapatalk
Абе се познаваш дека имаш кнедла во грло, ти се плаче. Овие самјловците се очај сами по себе. Ама што да ти правам. Тоа е.


BTW, ајфон а? бравос бравос. Од најскапите ти е?
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
1.026
Поени од реакции
1.442
Абе се познаваш дека имаш кнедла во грло, ти се плаче. Овие самјловците се очај сами по себе. Ама што да ти правам. Тоа е.


BTW, ајфон а? бравос бравос. Од најскапите ти е?
Друже, оди пикни се во некоја дупка жити се. Оди ако имаш грам осет :) Си се преселил во рајот на лгбт и цел муслимански гној, јасно ти е? Остај да не ја труеме темата, отепан си за сите пари. Те едно исто верглаш, како некој темплејт. Плус врв на се ти е што плукаш по државата кај што живееш. Значи не постои дефиниција што може да те објасни. Прескокни ме, олабави жити се.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.127
Поени од реакции
26.821
Друже, оди пикни се во некоја дупка жити се. Оди ако имаш грам осет :) Си се преселил во рајот на лгбт и цел муслимански гној, јасно ти е? Остај да не ја труеме темата, отепан си за сите пари. Те едно исто верглаш, како некој темплејт. Плус врв на се ти е што плукаш по државата кај што живееш. Значи не постои дефиниција што може да те објасни. Прескокни ме, олабави жити се.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не кажа, најнов ти е ајфонот. Со колку дневници го купи? Колку кура лапна за него ? И онака чисто информативно, како се осекаш одкако се продаде? И другите по дома се продадоа или само ти? Чисто ме интересира дали е феноменот фамилијарен или индивидуален.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
1.026
Поени од реакции
1.442
Не кажа, најнов ти е ајфонот. Со колку дневници го купи? Колку кура лапна за него ? И онака чисто информативно, како се осекаш одкако се продаде? И другите по дома се продадоа или само ти? Чисто ме интересира дали е феноменот фамилијарен или индивидуален.
Кога сме кај фамилија дај боже син ти со дечко дома да те пречека некој ден, таму во Белгија кај што си. Или ќерка ако имаш некој транс дома да ти довлечка, па да седиш пак на форум тука и да објаснуваш како и каде било убаво за живеење.

Ај одјеби сеа


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
16 октомври 2021
Мислења
557
Поени од реакции
1.159
ama stvarno eve tie sto se preseleni po zapadot, zosto plukate bas po nego a ste migrirale tamu za korka leb? Na primer mnogu poise ke bese izdrzano da ste vo Makedonija i da go plukate zapadot primer kako mene.. ili eventualno da ste migrirale vo Rusija? Zosto taa licemernost? Onoj deckono Gags e samo covek za primer vo temava restovo e boranija teska
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
999
Поени од реакции
3.989
Тоа е, Путин моли кај Ким антички гранати, Бајден моли кај Заев за старо железо. :toe:

Уствари не, како беше она, Америка има бескрајни резерви ама ете така, проси низ цел свет муниција за Украина бидејќи... никој не знае всушност, руската пропаганда вели дека празни им се магацините али тоа е несомнено лага.
Не знам кој и каде моли но знам дека 100тици илјади Руси и Украинци изгинаа и гинат секој ден а не Американци
 
Член од
1 октомври 2023
Мислења
798
Поени од реакции
2.403
ama stvarno eve tie sto se preseleni po zapadot, zosto plukate bas po nego a ste migrirale tamu za korka leb? Na primer mnogu poise ke bese izdrzano da ste vo Makedonija i da go plukate zapadot primer kako mene.. ili eventualno da ste migrirale vo Rusija? Zosto taa licemernost? Onoj deckono Gags e samo covek za primer vo temava restovo e boranija teska
A sto ima vrska ako se iseleni na zapad i plukaat po nego? Sto ti dava pa tebe legitimitet da hejtas a niv ne? Na primer.
Bas toj sto zivi na zapad, posebno ovie sto se imaat otseleno od poodamna ima za sto da hejtaat, se im e duplo poskapeno.
Ti vo MK ne treba po zapadot da plukas tuku po tie sto gi glasas, sto ne prodadoa kako nacija, identitet i sto sme ebana mizerija i beda i nemozeme kraj so kraj da vrzeme za oni da si pecalat na nivno konto. Ne e zapad kriv sto sme dushi prodadeni bez moral i cuvstvo za nacija. I tie od Vmro sds partiski botovi, pa togas Rusija i Zapad.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.127
Поени од реакции
26.821
Кога сме кај фамилија дај боже син ти со дечко дома да те пречека некој ден, таму во Белгија кај што си. Или ќерка ако имаш некој транс дома да ти довлечка, па да седиш пак на форум тука и да објаснуваш како и каде било убаво за живеење.

Ај одјеби сеа


Sent from my iPhone using Vaseline
Се гледа дека си учел од антон да срчаш низ форумов. Не 500, 5000 треба да ти дадат дневница. Ваков продадена душа кадар како тебе, лгбт тешко може да најде. Затоа те држат и те тинтраат. Ајфонче, мекбук, вазелинче, кур се тресе.... Да се знае кој ја продал душата. Додуша образ ѓон, али шојма везе, не ќе не рани името, лгбт ќе не рани.
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.214
Поени од реакции
36.423
Не е основ по нивната доктрина. После таква употреба може да заборават на Кина, БРИКС, Иран па дури и Северна Кореја. Пола Европа ќе започне програми за развивање на нуклеарни бомби после тоа, а земји како Германија се способни да развијат нуклеарна бомба за година дена.
Така лесно се развиваше, баш читав и Северна Македонија спремала, уште плутониум да најде и готова е за пукање.


Година и пол истите приказни ги вртите. Готови се, само шо не се распаднале, струја немале, луѓе немале, а фронтов 20 километра мрдна и русите платија со илјадници животи за тоа. Тажно и жално да се чита.
Зошто тажно и жално? Ќе се родат пак луѓе, нека грофтаат таму тенковите, треба да има материјал за Холивуд.

Украина треба да биде пример за сите измислени држави, вклучувајќи ја и нашата, ако не си ја средиме корупцијата и да го фатиме кормилото во раце, може да ја изгубиме во целост.

Тие што гинат таму ја утнаа, кур ги болеше претходно дека цела држава им е дупка, дозволија куртони да ги водат, епа нека платат со живот, ваљда ќе научат тие по нив да бираат подобро.
Автоматски споено мислење:

ama stvarno eve tie sto se preseleni po zapadot, zosto plukate bas po nego a ste migrirale tamu za korka leb? Na primer mnogu poise ke bese izdrzano da ste vo Makedonija i da go plukate zapadot primer kako mene.. ili eventualno da ste migrirale vo Rusija? Zosto taa licemernost? Onoj deckono Gags e samo covek za primer vo temava restovo e boranija teska
Дојдовме да си вратиме тоа што западот украде од нас.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.314
Поени од реакции
13.096
ama stvarno eve tie sto se preseleni po zapadot, zosto plukate bas po nego a ste migrirale tamu za korka leb? Na primer mnogu poise ke bese izdrzano da ste vo Makedonija i da go plukate zapadot primer kako mene.. ili eventualno da ste migrirale vo Rusija? Zosto taa licemernost? Onoj deckono Gags e samo covek za primer vo temava restovo e boranija teska
Преселени се на западот затоа што такви луѓе му се потребни, макар и про-руски да се настроени пак ќе ги почитуваат поради нивната вредност.

А тие шарените куртони од тука на пример и у газ да се ебат, да станат транџи и да пушат сечени пак нема да ги ценат...

Реалноста е сурова, ама тоа е што е...
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
1.026
Поени од реакции
1.442
Се гледа дека си учел од антон да срчаш низ форумов. Не 500, 5000 треба да ти дадат дневница. Ваков продадена душа кадар како тебе, лгбт тешко може да најде. Затоа те држат и те тинтраат. Ајфонче, мекбук, кур се тресе.... Да се знае кој ја продал душата. Додуша образ ѓон, али шојма везе, не ќе не рани името, лгбт ќе не рани.
Остај тоа, туку кажи како е да живееш во Белгија, рајот на лгбт? Како е да живееш со пакистански гној околу тебе? :) ти мафтаат курови по улици? Ќутиш како пиче таму, нели? :)

Ако, испразни се на форум, секако таму си безгласна буква.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.127
Поени од реакции
26.821
Остај тоа, туку кажи како е да живееш во Белгија, рајот на лгбт? Како е да живееш со пакистански гној околу тебе? :) ти мафтаат курови по улици? Ќутиш како пиче таму, нели? :)

Ако, испразни се на форум, секако таму си безгласна буква.


Sent from my iPhone using Vaseline
аааа брзо се учиш се адаптираш, одма почињаш туѓи финти да користиш, Ко советите у втора светска си. Не е ни случајно дека си се адаптирал кај лгбт средината, способно момче си ти, можеш да примаш ехехееее. Туку кажи ми како се срча на ова форумов, да си ебеш дилдото, одма ме откри дека сум у Белгија, или антон ти кажа додека му го пушевте на Бујар. У секој случај треба Коче да ти даде унапредување.
 
Последно уредено:

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
1.026
Поени од реакции
1.442
аааа брзо се учиш се адаптираш, одма почињаш туѓи финти да користиш, Ко советите у втора светска си. Не е ни случајно дека си се адаптирал кај лгбт средината, способно момче си ти, можеш да примаш ехехееее. Туку кажи ми како се срча на ова форумов, да си ебеш дилдото, одма ме откри дека сум у Белгија. Лично ќе му пишам на Коче да ти даде унапредување.
Загреота :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.127
Поени од реакции
26.821
Загреота :)


Sent from my iPhone using Vaseline
Знам знам, тешко е да си го продадеш гзот, а уште потешко душата. Искрено те жалам. Така да ти се исерат у уста и после букаке да ти направат, а си се продал.... Кај ѓаолот, полесно ќе поминеше.
Автоматски споено мислење:

ama stvarno eve tie sto se preseleni po zapadot, zosto plukate bas po nego a ste migrirale tamu za korka leb? Na primer mnogu poise ke bese izdrzano da ste vo Makedonija i da go plukate zapadot primer kako mene.. ili eventualno da ste migrirale vo Rusija? Zosto taa licemernost? Onoj deckono Gags e samo covek za primer vo temava restovo e boranija teska
Не само што сум у Белгија, уште бетер лицемер сум, у НАТО работам и лично му ја потпишувам на куртонот дневницата од 500 Евра од буџетот под ставка за продадени души.
 
Последно уредено:
Член од
24 април 2008
Мислења
10.810
Поени од реакции
12.109
Морам да признам вие сте поиновативни, од им снемаа ракети и гранати се префрливте на “до кај се во часов јар”
добро, ама кажаа дека имале лопати со кои се бореле
значи, не биле баш со голи раце
Ова ќе да е најверодостојното објаснување:

Да, Русите губат и ќе продолжат да губат, како досега, така и кога ќе стигнат до границата помеѓу Украина и Полска. :pos:

Убаво е да се ислуша глас на здравиот ум и разум одвреме навреме.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom