Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    679
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.390
Поени од реакции
36.323
Ovde Ukrainkite za taa rabota se zadolzheni!

Ti na shto svrshuvash vo Shweiz?
Ili te nabrkaja pa sea vo Skopje na platen spisok si?
Таму на работа сигурно имате некое украинско знаменце, ама си ќутиш како попче хахаха
Автоматски споено мислење:

Немој сега со тие куршуми, одма ќе добиеш одговор "не се секирај ти за мене". Човек со лева рака да се крсти :pos:
Најгласните на темава скоро сите се кај сатанистичкиот Запад иселени. Еден се нема иселено да склапа Лади во Самара, што мажишта ќе беа :D
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.784
Поени од реакции
26.346
Најгласните на темава скоро сите се кај сатанистичкиот Запад иселени. Еден се нема иселено да склапа Лади во Самара, што мажишта ќе беа :D
И ти ли како овој куртонов “заработуваш за месец колку јас за година”
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.391
Поени од реакции
6.867
Таму на работа сигурно имате некое украинско знаменце, ама си ќутиш како попче хахаха
Автоматски споено мислење:



Најгласните на темава скоро сите се кај сатанистичкиот Запад иселени. Еден се нема иселено да склапа Лади во Самара, што мажишта ќе беа :D
Abe ti kazhav ama ne razbra,
I zname i ukrainki
ama koj da razberi , ne e lesno na tastatura da svrshuvash....
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
804
Поени од реакции
1.258
И ти ли како овој куртонов “заработуваш за месец колку јас за година”
Ебате клошар! Уште лице имаш да се појавиш на темава од Запад на тастатура :) Куртон и педер од уста немате извадено, ако таму кај што си со наведната глава покрај нив поминуваш :)
 
Последно уредено:

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.784
Поени од реакции
26.346
Ебате клошар! Уште лице имаш да се појавиш на темава од Запад на тастатура :) Куртон и педер од уста немате извадено, ако таму кај што си со наведната глава покрај нив поминуваш :)
Де извади го сечениот од уста, ништо не те разбирам што збориш. А и не е пристојно со кур у уста да збориш.
 
Последно уредено:

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
804
Поени од реакции
1.258
Де извади го сеченипт од уста, ништо не те рзбирам што збориш. А и не е пристојно со кур у уста да збориш.
Ти од Белгија за сечени и педери најде да зборуваш? Оди исплукај ја спермата прво, па врати се на темава да коментираш. :)
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.784
Поени од реакции
26.346
Ти од Белгија за сечени и педери најде да зборуваш? Оди исплукај ја спермата прво, па врати се на темава да коментираш. :)
Незнам тоа, ти во тоа педерските кампови пред влада праеше револуција за 500 евра плата, не јас. Педерите и Шипусите се знае на која страна беа, на мојата сигурно не беа.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
804
Поени од реакции
1.258
Незнам тоа, ти во тоа педерските кампови праеше револуција, не јас. Педерите и Албанците се знае на која страна беа, на мојата сигурно не беа.
Плукај па врати се, смрдиш на сите страни! Педерски кампови и сечени на 5м од тебе имаш, гној еден! Излези на тераса ако воопшто имаш во тоа дупката, и заврти се лево десно.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.784
Поени од реакции
26.346
Плукај па врати се, смрдиш на сите страни! Педерски кампови и сечени на 5м од тебе имаш, гној еден! Излези на тераса ако воопшто имаш во тоа дупката, и заврти се лево десно.
Не само гзот и душата ја имаш продадено за пусти 500 евра. Цел живот ќе те прати тоа. Мочани 500 евра ееееееј ... За што? За да пушиш Шошонски курови.


Ебате тоа продадената курва.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
804
Поени од реакции
1.258
Не само гзот и душата ја имаш продадено за пусти 500 евра. Цел живот ќе те прати тоа. Мочани 500 евра ееееееј ... За што? За да пушиш Шошонски курови.


Ебате тоа продадената курва.
500 евра ми е дневница бе гној! :)

Од тука ми зборуваш за сечени и педери бе болен? Не бе, мозокот во конзерва ви е затворен дефинитивно.

777.jpg

Да не си на сликава случајно? Да не се пронајде? :)
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.784
Поени од реакции
26.346
500 евра ми е дневница бе гној! :) Од тука ми зборуваш за сечени и педери бе болен? :) Не бе, мозокот во конзерва ви е затворен дефинитивно.

Прегледај го приврзокот 421256
Епа плаќаат педерските здруженија, добро си ги продал и гзот и душата. Рамо до рамо бевте во револуцијата, ваљда во нивните очи си заслужил и ти после тие курови што ти поминале низ уста, дневница од 500 евра. А можеби и работиш у државно, еден ден месечно.

А у осталом нека ти е и 5000 дневница, џабе ти е кога душата ти е гнила, нема аир да видиш.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
804
Поени од реакции
1.258
Епа плаќаат педерските здруженија, добро си ги продал и гзот и душата. Рамо до рамо бевте во револуцијата, ваљда во нивните очи си заслужил и ти после тие курови што ти поминале низ уста, дневница од 500 евра.

А у осталом нека ти е и 5000 дневница, џабе ти е кога душата ти е гнила, нема аир да видиш.
Ајде темплејт, можеш ти и подобро, отепан еден! Седнал пред тастатура од Белгија, рајот на лгбт и собран цел муслимански шлајм, и држи предавање за муслимани и педери. Оди лечи се бе болен еден!
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.784
Поени од реакции
26.346
Ајде темплејт, можеш ти и подобро, отепан еден! Седнал пред тастатура од Белгија, рајот на лгбт и собран цел муслимански шлајм, и држи предавање за муслимани и педери. Оди лечи се бе болен еден!
Знам дека е тешко, знам дека си исфрустриран. Те разбирам, ама тоа е, ѓаолот кога тогаш ќе си дојде по своето. Слободно испуцај се што те лежи на душа, затоа е форумот. Никој не те знае, 500, 5000 дневница, колку сакаш ти, толку пиши. Само мораш да знаеш дека ти сам си ја донел одлуката да ја продадеш душата, дали за еден денар или за милион евра, исти курац е. Продадена душа си.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
804
Поени од реакции
1.258
Знам дека е тешко, знам дека си исфрустриран. Те разбирам, ама тоа е, ѓаолот кога тогаш ќе си дојде по своето. Слободно испуцај се што те лежи на душа, затоа е форумот. Никој не те знае, 500, 5000 дневница, колку сакаш ти, толку пиши. Само мораш да знаеш дека ти сам си ја донел одлуката да ја продадеш душата, дали за еден денар или за милион евра, исти курац е. Продадена душа си.
Многу јако :pos: :pos:


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom