Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    679
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.388
Поени од реакции
36.321
Година и пол истите приказни ги вртите. Готови се, само шо не се распаднале, струја немале, луѓе немале, а фронтов 20 километра мрдна и русите платија со илјадници животи за тоа. Тажно и жално да се чита.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.774
Поени од реакции
26.338
Година и пол истите приказни ги вртите. Готови се, само шо не се распаднале, струја немале, луѓе немале, а фронтов 20 километра мрдна и русите платија со илјадници животи за тоа. Тажно и жално да се чита.
Морам да признам вие сте поиновативни, од им снемаа ракети и гранати се префрливте на “до кај се во часов јар”
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.388
Поени од реакции
36.321
Морам да признам вие сте поиновативни, од им снемаа ракети и гранати се префрливте на “до кај се во часов јар”
Јас Часов Јар го зборам уште Дарче што ни го нема на темава, само што упиша факултет. Чоекот кај и да е ќе дипломира, Часов Јар уште остана непремостлива пречка за руската доминација на светот :(
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: y2k
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.095
Поени од реакции
6.734
ете гледаме украински фаланги недогледни ,од млади момци доброволци кои јуришаат на донбас и ги мелат руските орди
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.388
Поени од реакции
36.321
ете гледаме украински фаланги недогледни ,од млади момци доброволци кои јуришаат на донбас и ги мелат руските орди
Целта на војната прво беше демилитаризација, денацификација на цела Украина, па кога видоа дека се преценија и не ја бива, направија апдејт на воените цели во ослободување на Донбас. Сега кога очигледно не можат ниту цел Донбас да го освојат, не знаеме кои се новите цели. Може вистинската цел на војната уствари било Часов Јар да се освои а се друго било финта? :eek:
 
Член од
22 декември 2018
Мислења
429
Поени од реакции
611
Година и пол истите приказни ги вртите. Готови се, само шо не се распаднале, струја немале, луѓе немале, а фронтов 20 километра мрдна и русите платија со илјадници животи за тоа. Тажно и жално да се чита.
Ја гледаш економијата во Македонија и во Европа или на државна цицка си ти тече платичка?
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.364
Поени од реакции
6.836
Целта на војната прво беше демилитаризација, денацификација на цела Украина, па кога видоа дека се преценија и не ја бива, направија апдејт на воените цели во ослободување на Донбас. Сега кога очигледно не можат ниту цел Донбас да го освојат, не знаеме кои се новите цели. Може вистинската цел на војната уствари било Часов Јар да се освои а се друго било финта? :eek:
Ne be celta im bil Mariupol ama jebiga im bilo dosadno pa otishle ushte nekoe metro ponatamu.
Si velam sega si zadovolen od odgovorot i inforamicjava koja mi ja prenese lichno Putin!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.067
Поени од реакции
80.967
Морам да признам вие сте поиновативни, од им снемаа ракети и гранати се префрливте на “до кај се во часов јар”
добро, ама кажаа дека имале лопати со кои се бореле
значи, не биле баш со голи раце
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.335
Поени од реакции
40.143
Целта на војната прво беше демилитаризација, денацификација на цела Украина, па кога видоа дека се преценија и не ја бива, направија апдејт на воените цели во ослободување на Донбас. Сега кога очигледно не можат ниту цел Донбас да го освојат, не знаеме кои се новите цели. Може вистинската цел на војната уствари било Часов Јар да се освои а се друго било финта? :eek:
не ги остварија целите еве да речеме, и што сега? Што ќе им се случи? Контраофанзива 2025та?
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.388
Поени од реакции
36.321
Ne be celta im bil Mariupol ama jebiga im bilo dosadno pa otishle ushte nekoe metro ponatamu.
Si velam sega si zadovolen od odgovorot i inforamicjava koja mi ja prenese lichno Putin!
Прашај го за Часов Јар дали ќе ја биде работата годинава? И тој радарот што им го рокнаа прашај дали има надеж воопшто да го оправат?
Автоматски споено мислење:

не ги остварија целите еве да речеме, и што сега? Што ќе им се случи? Контраофанзива 2025та?
Ништо? ќе си седат во рововите и ќе кркаат амерички гранати како локуми, и британски кратосувачки ракети ќе ги рокаат по Крим. Уживанција.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.364
Поени од реакции
6.836
Прашај го за Часов Јар дали ќе ја биде работата годинава? И тој радарот што им го рокнаа прашај дали има надеж воопшто да го оправат?
Eve samo shto zatvoriv telefon,
Casov Jar im bil kako ladalo . A i toa radarot go roknale zatoa shto predhodno mu se dupnala gumata i ostanal nezashtiten.
Samo Putin me prasha ; Kolku pati dnevno si svrshuval na Ukraina?
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.388
Поени од реакции
36.321
Eve samo shto zatvoriv telefon,
Casov Jar im bil kako ladalo . A i toa radarot go roknale zatoa shto predhodno mu se dupnala gumata i ostanal nezashtiten.
Samo Putin me prasha ; Kolku pati dnevno si svrshuval na Ukraina?
Вие што сте иселени на Западот, на што свршувате? Убоо ти е таму а, не е како бо Русија.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.364
Поени од реакции
6.836
Вие што сте иселени на Западот, на што свршувате? Убоо ти е таму а, не е како бо Русија.
Ovde Ukrainkite za taa rabota se zadolzheni!

Ti na shto svrshuvash vo Shweiz?
Ili te nabrkaja pa sea vo Skopje na platen spisok si?
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
804
Поени од реакции
1.254
Вие што сте иселени на Западот, на што свршувате? Убоо ти е таму а, не е како бо Русија.
Немој сега со тие куршуми, одма ќе добиеш одговор "не се секирај ти за мене". Човек со лева рака да се крсти :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom