Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    683
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.103
Поени од реакции
4.884
Само ти недостигаше во темата со своето познавање на геополитиката.
а ти као знаеш геополитика, дај бе престани да ги дисквалифицираш членовите на форумот!
Ако некој член изнесе свое видување никој не те тера да се сложош со истото, ако имаш забелешки изнеси и не оди ад-хоминем, тутурутко една!
 
Член од
31 јануари 2024
Мислења
270
Поени од реакции
931
Праправнуката на Распутин лично и персонално? Се прашувам твоите предци како би реагирале да знаат дека нивната наследничка плаќала продонеси во фашистичка Германија наместо да си се умири во некоја дача недалеку од, рецимо, Перм?
Овој гревот па....

Пооо...
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.103
Поени од реакции
4.884
Праправнуката на Распутин лично и персонално? Се прашувам твоите предци како би реагирале да знаат дека нивната наследничка плаќала продонеси во фашистичка Германија наместо да си се умири во некоја дача недалеку од, рецимо, Перм?
Не сум толку сигурен дека се работи за праправнука на...
Ама гледам многу кандидати кои би сакале да се внуци на Адолф.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.817
Поени од реакции
24.136
Е ова се вика анализа. Читајте малку.
@Ne_sum_ja треба тефтерче да земе и да запишува со оглед на тоа дека не е платен бот туку искрено верува во америчко - ЕУ - украинските глупости.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.103
Поени од реакции
4.884
Мене ме интересира зошто воената индустрија во УСА е голем индустриски капацитет? Ама срам ми е да прашам, зошто има пишано дека сите знаеме и се осеќам глупо малце.
Не ти е јасно дека 1/3 од вкупната индустрија во САД е тнр. воено-индустријски комплекс?
Дека таа 1/3 сочинува скоро па 100милиони популација која се “храни“ од тој комплекс, се нешто не ти јасно, интересно.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.434
Поени од реакции
2.421
Времето ќе покаже...
 
Член од
31 јануари 2024
Мислења
270
Поени од реакции
931
Не ти е јасно дека 1/3 од вкупната индустрија во САД е тнр. воено-индустријски комплекс?
Дека таа 1/3 сочинува скоро па 100милиони популација која се “храни“ од тој комплекс, се нешто не ти јасно, интересно.
И мене не ми беше јасно ова, ако сакаш уште малку да елаборираш ќе ти бидам многу благодарен.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.434
Поени од реакции
2.421
Не ти е јасно дека 1/3 од вкупната индустрија во САД е тнр. воено-индустријски комплекс?
Дека таа 1/3 сочинува скоро па 100милиони популација која се “храни“ од тој комплекс, се нешто не ти јасно, интересно.
Џабе им објаснуваш, очигледно се слепи при евидентни факти. Неписмени даваат геополитички анализи. Не знаат која е најголемата индустрија за оружје и кај се наоѓа.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
4.421
Не сум толку сигурен дека се работи за праправнука на...
Ама гледам многу кандидати кои би сакале да се внуци на Адолф.
Да не се лажеме, да ти понудат аустриско државјанство денес нема лошо да ти дојде. Ко за у Бугарија што вадите де.
 
Член од
3 јуни 2023
Мислења
650
Поени од реакции
2.201
Праправнуката на Распутин лично и персонално? Се прашувам твоите предци како би реагирале да знаат дека нивната наследничка плаќала продонеси во фашистичка Германија наместо да си се умири во некоја дача недалеку од, рецимо, Перм?
Претходно пишуваше дека имала бугарски корени и така се чуствувала и ептен чуствителна тема и тоа, сега руски предци и требале русите да ги решаваат фашистите. :icon_lol:
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.434
Поени од реакции
2.421
УСА е тука да профитира, продавајќи го своето оружје на Германија. Која ќе ја
"помага" да се одбрани од Руската агресија.
Автоматски споено мислење:

Претходно пишуваше дека имала бугарски корени и така се чуствувала и ептен чуствителна тема и тоа, сега руски предци и требале русите да ги решаваат фашистите. :icon_lol:
Па сега види, да и тоа е точно до некаде. Не сум јас битна во целава приказна.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.103
Поени од реакции
4.884
И мене не ми беше јасно ова, ако сакаш уште малку да елаборираш ќе ти бидам многу благодарен.
дополнителна настава со години не држам бесплатно!

Претходно пишуваше дека имала бугарски корени и така се чуствувала и ептен чуствителна тема и тоа, сега руски предци и требале русите да ги решаваат фашистите. :icon_lol:
А што па ти толку се загрижи за нацифашистите.
Ако ти сметат руските методи за справување со такви, чизмите во торба и трк во Украина.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
4.421
Претходно пишуваше дека имала бугарски корени и така се чуствувала и ептен чуствителна тема и тоа, сега руски предци и требале русите да ги решаваат фашистите. :icon_lol:
На крај ќе иде у темана Кано кај што постира суши да му каже дека е директен потомок на Хирохито и да не и ја чепка јапанската жичка. Жичка, да, добро прочита.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom