Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    667

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.221
Поени од реакции
29.666
Арестович дефинитивно се спрема за избори...

Реалноста. 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.547
Поени од реакции
26.051
Ќе го ставам и тука..

Две новости за Руската армија. Путин потпиша декрет за зголемување на активните трупи за 170К и плус се обновува шок армијата. Прва бригада ќе биде 17тата бригада во областа Запорожје. Дали да очекуваме нешто на таа линија на фронтот.


 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.065
Поени од реакции
15.841
Ништо од мирењето Блинкен се испичка.
Автоматски споено мислење:


Да не те лаже тоа за нив официјално сеуште сме непријателска земја.Lavrov si ima izjavi so koi jasno se dava do znaenje deka nie sme protektorat i kako takvi sme pod tivka okupacija. Oni nemaat problem so makedonskiot narod, isto kako sto sekoj normalen Makedonec, koj ne lize albanski anusi i jajca - nema problemi so Rusija i ruskiot narod.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
5.930
Поени од реакции
11.047
Ќе го ставам и тука..

Две новости за Руската армија. Путин потпиша декрет за зголемување на активните трупи за 170К и плус се обновува шок армијата. Прва бригада ќе биде 17тата бригада во областа Запорожје. Дали да очекуваме нешто на таа линија на фронтот.


Абе ти. Стара школа. Слушај ова старата школа тиктокери. Ова е знак дека Русите имаат над 200.000 загуби :icon_mrgr:
Автоматски споено мислење:Lavrov si ima izjavi so koi jasno se dava do znaenje deka nie sme protektorat i kako takvi sme pod tivka okupacija. Oni nemaat problem so makedonskiot narod, isto kako sto sekoj normalen Makedonec, koj ne lize albanski anusi i jajca - nema problemi so Rusija i ruskiot narod.

Па ти што мислиш. Што е намената на Руските платеници на форумов? Ние опипуваме пулс и знаеме што е реалната приказна во земјава.

Еве и 2001 нека биде наша грешка. Нели неспособни сме биле да ги тепаме качаците. Океј, знаеме војната не носи ништо добро, живееле Албанци и Македонци векови заедно. Приказната после тоа ја водат преку свои вазали тука нели. Што доби народот? Корупција, крадење, судство нула, здравство нула, образование нула. Инфраструктура нула. А имаме паметен кадар, учен. Не мора да ставаш ти мисири како Мицковски и Заев да ти водат елити. Океј они се само експонати, ама и тие позади нив. Тешки опинци се.

Имаат влијание и двете ЕУ/САД. Ете ја бе Полска пример. Истурено еден тон инвестиции. Во минатото и кај нив беше доста распстеанета корупцијта, ама сега е во голем дел намалена. Инфраструктура и те како развиена. Ама таму поинаку работат Америте. Кај нас и тие и оние од Еу ставаат некои тешки ретардоси да ги водат политиките. Како оној ирецот што се напраи како буре од ждерење кај нас.

Единствео добро е што иселија над 200.000 жители од земјава на запад, ги спасија од експериментов наречен “држава”, и тоа не од тоа што не сакаат. Туку поради што имаат корист.

И после народот не бил нато ориентиран или ЕУ. Па како да не ти биде?

Не мора ни за името да правиме муабет.
 
Последно уредено:
Член од
28 август 2013
Мислења
3.948
Поени од реакции
11.710

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
5.930
Поени од реакции
11.047
Северна Македонија полека преминува во воена економија. Северџаните сигурно рипаат од радост...

Главен инжињер.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.612
Поени од реакции
4.259
Понудија мир, не добија и се повлекоа во знак на добра воља.
Секако дека ќе нудат многу кога знаат дека ќе изгубат многу.
Уште верваш дека РФ ќе ја загуби војната!! :yid::yid::yid:
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.869
Поени од реакции
10.481
Уште верваш дека РФ ќе ја загуби војната!! :yid::yid::yid:
За него уште кога нападнаа русите ја имаат изгубено специјалната операција без разлика кој ке е крајниот исход он ке каже џабе им е територија ги изгубија засекогаш украинците
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.534
Поени од реакции
38.632
Поголем бреинвош од нафо екипицата нема. Оние на јутуб уште пробуваат секој пораз како русите се фатија у стапица да им го објаснат и штанцаат стотици илјади прегледи.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.472
Поени од реакции
11.513
Помошта за Украина пресушува.

Не верувам дека немаат повеќе муниција, но дури и да е така, победата им е загарантирана сега кога северенфиромистан ќе почне да им произведува дронови.

Таков воено-индустриски гигант досега не се појавил на бојно поле, Русите појма немаат што ги чека.

Македонија ќе произведува воени дронови за потребите на НАТО

А тек па кога ќе почне со работа таа фабриката за електрични автомобили во Тетово, Балканот ќе биде премал за ваква индустриска суперсила.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
3.948
Поени од реакции
11.710
Со комуњариве на власт, као што си ги знаеме добро, украинците ќе дадат многу пари, а ќе добијат вреќа гомна :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom