Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    667

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.221
Поени од реакции
29.666
„Никогаш не е доцна да се запишеш во вооружените сили на Украина!

„Среќната старост е можна. Ажурирајте ги податоците во трговскиот центар!“

„Возраста е само во вашата глава. Придружете се на редовите на вооружените сили на Украина!“


:unsure:1701433986180.png1701434050234.png
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
5.930
Поени од реакции
11.047

Не. Никако. Се додека се има тој чиста Украина мајндсет.

Патем истиот овој изиграваше геополитичар од врвот па продаваше муда за бубрези со цел што повеќе украинци да отидат на фронт. Што е сега менување плочата? Не го сметам ниту за малку наивен за да не знаел колку можат. Во најмала рака треба да лежи за масакрот на украинците што се случува.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.730
Поени од реакции
17.418
Не. Никако. Се додека се има тој чиста Украина мајндсет.

Патем истиот овој изиграваше геополитичар од врвот па продаваше муда за бубрези со цел што повеќе украинци да отидат на фронт. Што е сега менување плочата? Не го сметам ниту за малку наивен за да не знаел колку можат. Во најмала рака треба да лежи за масакрот на украинците што се случува.
он е украинскиот стрелков :D
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.825
Поени од реакции
5.933
Овој се мести за место во иднина. Да немаше грб, ќе го скинеа до сега. :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.534
Поени од реакции
38.632
иначе приметивте не знам дали приметивте, русиве се ослободија од сите тик токери
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.189
Поени од реакции
78.637

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.064
Поени од реакции
3.211
Арестович е во право дека имаше нешто договорено во Истамбул по што русите се повлекоа од северот, проблемот е што ниту едната ниту другата страна не сака да објави што точно беше договорено, има разни шпекулации, ама мое мислење е дека Русија се има согласено да го лапне само Крим, ваљда Донбас и остатокот што го држеа да добијат некоја автономија со право на вето, сигурно имало и договорено разоружување или нешто слично, со еден збор да стане пропадната држава налик на нашата дупка каде нема да се знае кој пие кој плаќа.

Ако е точно што го мислам тое е предавство на овие во Донбас кој се борат од 2014, се ми укажува дека тоа планирале да го направат, знаете дека референдуми во 4-те региони се најавуваа нонстоп секој месец ама немаа дозвола се до онаа неочекувана офанзива во Харков каде очигледно и стана јасно дека единствен начин да стават крај на војната е со воена победа и од тогаш не се збори за никакви преговори, русите ставија до знаење дека ако новите региони не се вклучени не се ни замараат да почнуваат, а тоа е јасна порака дека ќе нема никакви преговори додека на си ги „ослободат“, а кога ќе се случи да ги ослободат тогаш Украина ќе биде премногу слаба и ќе сакаат да земат повеќе.
иначе приметивте не знам дали приметивте, русиве се ослободија од сите тик токери
Ваљда испоумреа снимајки клипови.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.221
Поени од реакции
29.666

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.189
Поени од реакции
78.637

Ова е тотално погрешно. Ако Русија го нападне НАТО (или обратно), најверојатно ничии деца нема да мора да се борат.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.221
Поени од реакции
29.666
Ако е точно што го мислам тое е предавство на овие во Донбас кој се борат од 2014, се ми укажува дека тоа планирале да го направат, знаете дека референдуми во 4-те региони се најавуваа нонстоп секој месец ама немаа дозвола се до онаа неочекувана офанзива во Харков каде очигледно и стана јасно дека единствен начин да стават крај на војната е со воена победа и од тогаш не се збори за никакви преговори, русите ставија до знаење дека ако новите региони не се вклучени не се ни замараат да почнуваат, а тоа е јасна порака дека ќе нема никакви преговори додека на си ги „ослободат“, а кога ќе се случи да ги ослободат тогаш Украина ќе биде премногу слаба и ќе сакаат да земат повеќе.
Реалната политика е реална.
Автоматски споено мислење:

 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
5.930
Поени од реакции
11.047
Арестович е во право дека имаше нешто договорено во Истамбул по што русите се повлекоа од северот, проблемот е што ниту едната ниту другата страна не сака да објави што точно беше договорено, има разни шпекулации, ама мое мислење е дека Русија се има согласено да го лапне само Крим, ваљда Донбас и остатокот што го држеа да добијат некоја автономија со право на вето, сигурно имало и договорено разоружување или нешто слично, со еден збор да стане пропадната држава налик на нашата дупка каде нема да се знае кој пие кој плаќа.

Ако е точно што го мислам тое е предавство на овие во Донбас кој се борат од 2014, се ми укажува дека тоа планирале да го направат, знаете дека референдуми во 4-те региони се најавуваа нонстоп секој месец ама немаа дозвола се до онаа неочекувана офанзива во Харков каде очигледно и стана јасно дека единствен начин да стават крај на војната е со воена победа и од тогаш не се збори за никакви преговори, русите ставија до знаење дека ако новите региони не се вклучени не се ни замараат да почнуваат, а тоа е јасна порака дека ќе нема никакви преговори додека на си ги „ослободат“, а кога ќе се случи да ги ослободат тогаш Украина ќе биде премногу слаба и ќе сакаат да земат повеќе.

Ваљда испоумреа снимајки клипови.

Значи според последниве изјаво на Арествоич и тој еден лик за преговорите од Истамбул а и подоцна од Минск, повлекувањето на Русите од Северот биле договорено како гест на добра волја а не на воен неуспех како што заклучија клозетарските генерали на темава. Патем и така се одвиваше тајмлајнот. Е сега тука два моменти се случија кои се битни и кои ги стопираа тие напори. Дебилот Џонсон што отиде во Киев да им соопшти дека мора да војуваат и “масакрот” во Буча кој магично се случува пред да дојде Џонсон. Приказната понатака ја знаеме. Квичење по сите медиуми и вжештување на украинците дека Русите живи луѓе јадат и убиваат онака од заебанинција цивили во Украина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom