Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    652

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.379
Поени од реакции
19.979
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
42.820
Поени од реакции
77.258
Оваа слика (земена од Офф-нет) све кажува околу успешноста на економските санкции и блокади, превземени за Русија да падне на колена. Кажува и за деловите за ракети вадени од украински запленети машини за перење. Све објснува еден статистички податок.

 
Член од
22 декември 2018
Мислења
322
Поени од реакции
415
Русите со забрзано темпо го обновуваат Мариупол
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
22.921
Поени од реакции
37.488
види, у затвор ги чуваат регрутите, за да не им побегнат. Пошто на народот му е дојдено да гине за славум кокаинум.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
42.820
Поени од реакции
77.258
Лавров и Захарова ги боли кур. Македонија си викаат.

Ова чисто како потсетник за причината заради која про-западните членови на темава имаат когнитивна дисонанца.
 
Член од
28 март 2023
Мислења
640
Поени од реакции
1.001
Дечко не е Македонија случајно во Библијата.
Ништо од мирењето Блинкен се испичка.
Автоматски споено мислење:

Лавров и Захарова ги боли кур. Македонија си викаат.

Ова чисто како потсетник за причината заради која про-западните членови на темава имаат когнитивна дисонанца.
Да не те лаже тоа за нив официјално сеуште сме непријателска земја.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
5.702
Поени од реакции
10.617
Лавров и Захарова ги боли кур. Македонија си викаат.

Ова чисто како потсетник за причината заради која про-западните членови на темава имаат когнитивна дисонанца.
Захарова е срцка бе. Права дама.

А Лавров мадафакер, најхаризматичен дипломат.

IMG_5895.jpeg

Без влакна на јазикот :icon_lol:
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
21.513
Поени од реакции
28.587


Автоматски споено мислење:


 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom