Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    672

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.643
Поени од реакции
5.318
Не е исто. Едниве те пoeбaле и уништиле, а другиве едноставно не ти помогнале затоа што си се поставил против нив и едноставно не си заслужил помош.
Да сакаа да не уништат Америте досега еден од нас немаше да постои, и искрено, не ни му треба многу труд да вложуваат, нека не остават вака сами ќе се уништиме не мора тие да не уништуваат.

Второ, човече, тоа што според тебе „сакаат САД да не уништат“ (а муабетот почна со шта би кад би ситуација) по дифолт не треба да паѓам во несвест и да бидам путинољубец, да се ложам на ѕверствата на Вагнер во Украина и да ја сакам Русија повеќе од Македонија како што очигледно вие ја сакате, тоа извини јас не бирам поголемо и помало зло.

Повеќето овде кои го љубите ликот и делото на чичко Путин, ми се чини дека не ви е проблем да си ја изругате татковината ама онака машки на најјако, а а се речи нешто за Русија исто како човек мајка да ви опцул. Вие можете да го мразите системот и уредувањето, но татковината и сонародниците никако.
Тебе едноставано светогледот ти е искривен а критериумите не ти се во ред, и ова го кажувам прилично политички коректно за да бидам љубезен.
Па според мене тебе ти е искривен светогледот и критериумите не ти се тебе во ред. А не патам од комплекси, ако сакаш како сакаш разговарај со мене, љубезно-нељубезно, твое си е, не сум растен под стаклено ѕвонче. Ама сепак мислам дека треба да повежбате малку дека секој си има некои свои убедувања и размислувања, и дека ако тоа се коси со тоа вие што го гледате не треба да се фаќате во гуша за тоа. Ама како сакаш, твое си е, јас сум учен и вака и така. Поз
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.353
Поени од реакции
29.828
Да сакаа да не уништат Америте...
Ама немој сега така, сценариото ти го постави. Објасни ако сојузниците САД не предадат, а непријателите РФ не ни помогнат, тогаш како тоа се „исти“ САД и РФ?

ми се чини дека не ви е проблем да си ја изругате татковината ама онака машки на најјако, а а се речи нешто за Русија исто како човек мајка да ви опцул.
Јас никогаш не сум си ја вреѓал татковината, а ти цитирај ме ако такво нешто се десило. Во меѓувреме додека чекаме еве една паралела од мене за симплифицирање на твоето хипотетичко сценарио: Тоа е како на улица те напаѓа и те претепува/силува некој Амер што демек ти бил другар и ортак, ама ти му се лутиш на Русот што во моментот случајно минувал улица (а вчера си го пцуел).
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.343
Поени од реакции
79.159
Да сакаа да не уништат Америте досега еден од нас немаше да постои, и искрено, не ни му треба многу труд да вложуваат, нека не остават вака сами ќе се уништиме не мора тие да не уништуваат.

Второ, човече, тоа што според тебе „сакаат САД да не уништат“ (а муабетот почна со шта би кад би ситуација) по дифолт не треба да паѓам во несвест и да бидам путинољубец, да се ложам на ѕверствата на Вагнер во Украина и да ја сакам Русија повеќе од Македонија како што очигледно вие ја сакате, тоа извини јас не бирам поголемо и помало зло.
Што негираш ти?

Дека земјава у овие 20 години е тотално срање за Македонецот, или тоа дека САД и другите се всушност владетели тука и преку амбасади ја водат земјава овие 20 години?
Една од тие две работи би требало да ги негираш, ако не сметаш дека САД се прилично двоаршински настроени кон Македонците.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.225
Поени од реакции
35.848

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.353
Поени од реакции
29.828
Богами јас би се сокрил во подрум од срам ако еден ваков наркоман ко шо велите, не можам да го победам со втората најсилна армија во светот.
Тепањето е со газдата на наркоманот, и уште не е завршено.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.002
Поени од реакции
11.990
Богами јас би се сокрил во подрум од срам ако еден ваков наркоман ко шо велите, не можам да го победам со втората најсилна армија во светот.
На втората најсилна армија во светот гајле им е што некој ќе помисли, или што западните медиуми ќе објавуваат. Они си ја тераат агендата.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.225
Поени од реакции
35.848
На втората најсилна армија во светот гајле им е што некој ќе помисли, или што западните медиуми ќе објавуваат. Они си ја тераат агендата.
Па и на наркоманот гајле му е што мемиња прават Русите за него. Он важно ги избрка Русите од Херсон ко Срби што бегаа од Книн. Со покуќнина товарени в чамци преку Дњепар.

Сеа или наркоманот е Ото Фон Бизмарк, или он е неспособен ама руската команда е уште по неспособна од него. И двете се лоши варијанти за Русите.
Автоматски споено мислење:

Тепањето е со газдата на наркоманот, и уште не е завршено.
Газдата со прст нема мрднато, освен што фрла некоја паричка и дава парчиња железо.
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Па и на наркоманот гајле му е што мемиња прават Русите за него. Он важно ги избрка Русите од Херсон ко Срби што бегаа од Книн. Со покуќнина товарени в чамци преку Дњепар.

Сеа или наркоманот е Ото Фон Бизмарк, или он е неспособен ама руската команда е уште по неспособна од него. И двете се лоши варијанти за Русите.
Ова не се Срби, Руси се ова и привремено го напуштија Херсон. Да не биде за неколку години и домот негов во Криви Рог да му го земат. :icon_lol:
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.002
Поени од реакции
11.990
Па и на наркоманот гајле му е што мемиња прават Русите за него. Он важно ги избрка Русите од Херсон ко Срби што бегаа од Книн. Со покуќнина товарени в чамци преку Дњепар.

Сеа или наркоманот е Ото Фон Бизмарк, или он е неспособен ама руската команда е уште по неспособна од него. И двете се лоши варијанти за Русите.
Автоматски споено мислење:



Газдата со прст нема мрднато, освен што фрла некоја паричка и дава парчиња железо.
Наполеон во Москва влегол со војската, а Хитлер до Москва. На крај знаеме како све завршило. Се надевам дека ќе надвладее разумот и американците ќе се повлечат од Украина, греота е цела Европа одново да биде разорана... А ние да го доживееме истото што нашите дедовци/прадедовци го преживеале.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.353
Поени од реакции
29.828
Газдата со прст нема мрднато, освен што фрла некоја паричка и дава парчиња железо.
Да бе, само случајно со недели се тепаат за поместување на плафонот за долгот - за воопшто да може државата да им функционира, а по сите параметри веќе со месеци се навлезени во поголема рецесија од 2008-ма. Е да, и доларот го напуштаат дури и најпослушните вазали... Инаку освен тоа, се е фино за газдата. :)
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.225
Поени од реакции
35.848
А кажаа ли они што им е планот?
Најдобра финта е тоа. Не кажувај што е планот, така нема шанси да не го исполниш :ROFLMAO:
Автоматски споено мислење:

Да бе, само случајно со недели се тепаат за поместување на плафонот за долгот - за воопшто да може државата да им функционира, а по сите параметри веќе со месеци се навлезени во поголема рецесија од 2008-ма. Е да, и доларот го напуштаат дури и најпослушните вазали... Инаку освен тоа, се е фино за газдата. :)
Тоа со долгот врска нема со Украина е трае со децении. Ова што го даваат на Украина се трошки, што е уште повеќе поразително за Русија.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.353
Поени од реакции
29.828
Хаха, да сигурно. Отиде доларот како петровалута, ни Французите не го есапат не па другите... За тоа време во Украина инфрастуктурата е капут, државата функционира само заради life support од САД (кои тонат се повеќе во долгови). На долг, среден и краток рок РФ не гледам како може конвенционално да ја изгуби војната... И хаха, тоа да ти било поразително за Русија. ОК! :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom