Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    683

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.459
Поени од реакции
31.364
Не би ме чудело ова со Пригожин да е глумење лудило, уште толку да се залетаат да го лапнат мамецот :D
И мене ми се виде некако екстремно... Но дури и украинските лидери не се толку глупи њда наседнат на ова. :)
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Па ова не е меѓу Украина и Русија, ова е меѓу САД со сателитите против Русија.

Џабе глумиш лудило, спинуваш, не проаѓаат твоиве глупости кај секого.
Русите ја шират оваа теза дека САД со сателитите е против Русија, за да си ја оправдаат операцијата во Украина која му трај мноооогу подолго од претходно планираните 2 недели, малку повеќе од предвидувањата на геостратешките мастермајндови на форумов кои викаа дека за 3 дена Украина ќе биде изорана цела.

Не обаче, САД и Западот само ја поддржуваат Украина, и ја помагаат со оружје, со обуки и сл. Но, директно армија нема вклучено никоја. Ама океј е,верувај си во што сакаш, твое си е....
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.411
Поени од реакции
36.344
Пригожин снима лешеви од загинати руски војници ко прасиња в трева. Вистинска мотивација за секој Русин да се приклучи кон борбата.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.058
Поени од реакции
3.596
Русите ја шират оваа теза дека САД со сателитите е против Русија, за да си ја оправдаат операцијата во Украина која му трај мноооогу подолго од претходно планираните 2 недели, малку повеќе од предвидувањата на геостратешките мастермајндови на форумов кои викаа дека за 3 дена Украина ќе биде изорана цела.

Не обаче, САД и Западот само ја поддржуваат Украина, и ја помагаат со оружје, со обуки и сл. Но, директно армија нема вклучено никоја. Ама океј е,верувај си во што сакаш, твое си е....
Па со тоа што и даваат на Украина оружје, тешка артилерија и машинерија имаат поголем удел отколку да пратат војници..
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.742
Поени од реакции
8.804
Пригожин снима лешеви од загинати руски војници ко прасиња в трева. Вистинска мотивација за секој Русин да се приклучи кон борбата.
А они не знаат дека се гине у војна....имале русите еквивалент на Едвард Бернајс уште пред да прооди, Павлов се викал.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Пригожин снима лешеви од загинати руски војници ко прасиња в трева. Вистинска мотивација за секој Русин да се приклучи кон борбата.
Пригожин го прави ова за да се оправда пред сопствените војници, и да покажи колку се грижи за нив. За нив би влегол во конфликт и со Шојгу и со Путин ако треба (дрн дрн јариња)

Јас реков и стојам над тоа, а Пригожин го кажа и тоа во видео. На крајот сите ќе седнат ќе се договорат, само мајките и татковците на жртвите во војната ќе бидат единствените губитници....
 
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.419
Русите ја шират оваа теза дека САД со сателитите е против Русија, за да си ја оправдаат операцијата во Украина која му трај мноооогу подолго од претходно планираните 2 недели, малку повеќе од предвидувањата на геостратешките мастермајндови на форумов кои викаа дека за 3 дена Украина ќе биде изорана цела.

Не обаче, САД и Западот само ја поддржуваат Украина, и ја помагаат со оружје, со обуки и сл. Но, директно армија нема вклучено никоја. Ама океј е,верувај си во што сакаш, твое си е....
hahahaha upotrebi SAMO vo post koj vika deka ne bilo vojna megju USA i nivnite sateliti protiv Rusija. Samo im davale oruzje i samo oprema i samo sateliti i samo soveti i samo obuka. kakov grev si tiii
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.999
Поени од реакции
7.386
Русите ја шират оваа теза дека САД со сателитите е против Русија, за да си ја оправдаат операцијата во Украина
За после самиот да се негираш:

САД и Западот само ја поддржуваат Украина, и ја помагаат со оружје, со обуки и сл. Но, директно армија нема вклучено никоја.
Алоо дајте бе прекинете со глупиве спинови, па нафта не пиеме сите.

Армија ни Русија нема вклучено и едните и другите користат платеници.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.742
Поени од реакции
8.804
Русите ја шират оваа теза дека САД со сателитите е против Русија, за да си ја оправдаат операцијата во Украина која му трај мноооогу подолго од претходно планираните 2 недели, малку повеќе од предвидувањата на геостратешките мастермајндови на форумов кои викаа дека за 3 дена Украина ќе биде изорана цела.

Не обаче, САД и Западот само ја поддржуваат Украина, и ја помагаат со оружје, со обуки и сл. Но, директно армија нема вклучено никоја. Ама океј е,верувај си во што сакаш, твое си е....
Колку си наивен и колку треба да учиш уште....Украина пред 2014 и по 2014 не е иста Украина. Штом е под контрола на ЦИА рачунај ја како САД.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.999
Поени од реакции
7.386
Колку си наивен и колку треба да учиш уште....Украина пред 2014 и по 2014 не е иста Украина. Штом е под контрола на ЦИА рачунај ја како САД.
Не е наивен, тоа е педерското. Да беше наивен ок е, ќе си речеш, не прател, не бил информиран, ништо страшно.
Овој ем прати, ем сам потврдува дека секакво оружје им се дава, ем пишува спротивно од тоа.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.807
Поени од реакции
4.499
Да бидам искрен толку многу се сере за контраофанзива на Украина, што очекувам дека обратното ќе се случи.
Русија направи многу киксови ДА ама не е победена и не смее да се потцени.
Еве да речеме Украина ќе удри во Запорожје, Рф ќе удри во Харкив и чао рагаци.
Како што рекол Шфарцкопф
Try not to outflank yourself
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.298
Поени од реакции
81.488
Ааа ок, пошто американците застанале позади Украина, треба да ја оправдам агресијата на Русија врз Украина.
да

Истите Американци застанаа на страната на Албанците во 2001-ва, на страна на Бугарите денес и на страна на Грците пред некое време.

Русите ја шират оваа теза дека САД со сателитите е против Русија,
неверојатно!
каква заблуда!
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
879
Поени од реакции
951
Русите ја шират оваа теза дека САД со сателитите е против Русија, за да си ја оправдаат операцијата во Украина која му трај мноооогу подолго од претходно планираните 2 недели, малку повеќе од предвидувањата на геостратешките мастермајндови на форумов кои викаа дека за 3 дена Украина ќе биде изорана цела.

Не обаче, САД и Западот само ја поддржуваат Украина, и ја помагаат со оружје, со обуки и сл. Но, директно армија нема вклучено никоја. Ама океј е,верувај си во што сакаш, твое си е....
Јас незнам,и неможам да сфатам, уште колку треба да се изора Украина за да биде некој задоволен. И кој ги прави Украинците киборзи, херојски народ, бестрашни, и на минус 20 никој ништо не им може, градел куќа некој цел живот, пепел направена, ама си останува во паметот здрав , прав, мува не го лази. 8 години се ЕУ и САД во Украина, стандардот е тој. Мислиш дека ако зимаа по 2000 евра плата , ќе војуваа сега. Тие 200 милијарди, да ги вложеа во тие 8 години , место во година дена, немаше да има војна.
Обучија војници за 2-3 месеци војна, сега ќе ратуваат кучињата на вујко Сем. И сега во почетокот на војната Русија беше виновна, сега кој е будала ете му фронт од 1000 километри нека оди нека се бори. Вагнер регрутираат ,а за западниот свет што праќа војници на фронт во Украина, кој дал дозвола? Знаеш дека е кривично дело ако од Македонија војуваш за Русија, а ако војуваш за Украина? А сите одат за пари , кој плати повеќе , таму. Работата е иста. Е сега не смее за Русија, а смее за Украина. Ќе трае војната додека некој дебело плаќа.
Ниту Путин, ниту Бајден се замара за украинскиот народ.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.407
Поени од реакции
12.138

Слично како со Херсон.
Автоматски споено мислење:

Весело ќе биде наредниве денови.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom