Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    683

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.807
Поени од реакции
4.499
Ајде сега да направат видео и за крстаречките ракети. :icon_lol:
И за тоа видов анализа
Најинтересно беше дека јануари и февруари имало по 14 напади, март имало 13 а април ниту едно салво со крстаречки рекети.
Другото беше рекла казала
Не е ова лош канал, сум му изгледал доста видеа у задњиве неколку год. Арно ама УВЗ работи турбо така да немаат гајле.
Не знам дали го изгледа видеото, ама типот тврди дека со овој ритам на губитоци, русите ќе снемаат тенкови за две и пол години.
УВЗ до тогаш и колективен одмор ќе истераат
Мене ми изгледа дека попрво ќе снемаат искусни екипажи од тенкови
 
Член од
3 март 2021
Мислења
579
Поени од реакции
995
Пука по сите шавови, броени му се деновите на психопатскиот диктатор.

 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.529
Поени од реакции
23.031
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
4.421
Све си е ок, ОК Припор и Лисиче поверни и поинформирани од куварот.

 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.742
Поени од реакции
8.804
И за тоа видов анализа
Најинтересно беше дека јануари и февруари имало по 14 напади, март имало 13 а април ниту едно салво со крстаречки рекети.
Другото беше рекла казала

Не знам дали го изгледа видеото, ама типот тврди дека со овој ритам на губитоци, русите ќе снемаат тенкови за две и пол години.
УВЗ до тогаш и колективен одмор ќе истераат
Мене ми изгледа дека попрво ќе снемаат искусни екипажи од тенкови
Го гледав кога искочи, многу бројки извергла, не го разбрав баш хахах ма да поентата му беше дека од наводни 10000 они имале пола од тоа, и како демек изгубиле 2000 у војнава што е глупост.
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
879
Поени од реакции
951
А ти шо си запнал?
Не ти одговара војна каде што нема цивилни жртви во борбите, за пропагандата да биде според планот?
Ебати втората светска воена сила, кога не може да убива по 200 цивили дневно, да биде се по планот .
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
4.421
Не ти одговара војна каде што нема цивилни жртви во борбите, за пропагандата да биде според планот?
Ебати втората светска воена сила, кога не може да убива по 200 цивили дневно, да биде се по планот .
Што па мене да ми одговара или не. Ебати втората светска сила општо.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.419
Pola amerikanski banki propadnaa, nikogash ne bilo po-nesigurno da chuvash dolari i evra, pokacheni smetki, inflacija radi katastrofalnoto i namerno hendlanje na kovid plus glupite merki protiv rusija, site ceni ni se duplo, fuckin sleepy joe lider na "slobodniot" svet i na tolku gadni problemi i sranja ovie retardiranive usa i eu leaderi ni vikaat vnesete bugari vo ustav samo ushte toa, go demotiviraat makedonecot, go brishat podot so nashiot identitet, plus zgora na toa fokusot ne go stavaat da reshat problemi tuku da kreiraat so site tie gender gluposti i go podrzuvaat ebanoto malcinstvo na pederi lezbosi i pedofili kao bozem toa e najbitniot problem da se reshi i na kraj pak dobivaat poddrsha od forumskive pi*chki. Znaete koi ste, krv da serete.
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
879
Поени од реакции
951
Што па мене да ми одговара или не. Ебати втората светска сила општо.
Па ете пушташ видео од Вагнер каде што немаат муниција, и оружје, уште и другата страна да снема и ќе биде се ок. А ти пропагираш тука да има муниција што повеќе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom