Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    677
Член од
9 август 2012
Мислења
285
Поени од реакции
1.309
Провери негде колку е минималецот во Русија, онака не се срами убаци гугл ќе ти каже.
Зошто да се срамам? Вистината е една и јас не бегам од неа. Погледнав на гугл, некоја нивна статистика вика минималец у Русија 200 евра, потоа видов во истите статистички графикони средна плата во Босна 1036 евра, во Молдавија 630 евра и во нашата мила Северџанија 890 евра и се ми стана јасно.
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
942
Поени од реакции
1.212
Прво пребарувачките алгоритми на Гугл да бидат јавно објавени за да се знае колку се веродостојни податоците кои тој Интернет пребарувач ги прикажува.
Поарно ова да го кажеше шварци него да лупета и да меша бројки.

Ама ти си јак теоретичар, он не е изгледа.
Автоматски споено мислење:

Зошто да се срамам? Вистината е една и јас не бегам од неа. Погледнав на гугл, некоја нивна статистика вика минималец у Русија 200 евра, потоа видов во истите статистички графикони средна плата во Босна 1036 евра, во Молдавија 630 евра и во нашата мила Северџанија 890 евра и се ми стана јасно.
Супер, испаѓа значи наци Русија која држи континент со највеќе ресурси обезбедува понизок минималец од северџанија.

И вас ве праќаат тука руски просперитет и источни алијанси да продавате. :icon_lol:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.763
Поени од реакции
26.325
Поарно ова да го кажеше шварци него да лупета и да меша бројки.

Ама ти си јак теоретичар, он не е изгледа.
Автоматски споено мислење:


Супер, испаѓа значи наци Русија која држи континент со највеќе ресурси обезбедува понизок минималец од северџанија.

И вас ве праќаат тука руски просперитет и источни алијанси да продавате. :icon_lol:
Само ти безпари им работиш да си ебеш векот. Цитро зима пари, а ти не :)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.394
Поени од реакции
35.939
...јас не знам зошто го цитирате и му коментирате, очигледно влезен е тука да провицира и да ве трола, самото негово пишување ,,наци Русија,, за држава која даде милиони жртви и го ослободи светот од нацизмот доволно кажува колку му сече нит знае светска историја, нит знае кај се наоѓа, крај со такви не наоѓате, напротив само го храните да трола понатаму!
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.473
Поени од реакции
22.898
Провери негде колку е минималецот во Русија, онака не се срами убаци гугл ќе ти каже.
toj sto e na minimalec samo toa ke misli... zaebi proseci, zaebi narod kako zivee i zaebi iskustva od tamu, zaebi videata.... minimalecot e biten
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.956
Поени од реакции
30.687
До каде е процесиуриањето на Владимир Путин за во Хаг ?!?!!? :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
Работат на случајот.

Многумина се и тешко се координираат. Еве во Буча, никако да се договорат за бројките на наводно убиени цивили во наводниот масакр (што го открија денови откако Русите се повлекоа, пошто некако не ги забележале труповите по улиците).

Но јасно е дека како минува времето, така раснат бројките. До следната година ништо чудно и над 1000 да порасне бројката.


1680593146491.png


1680593133776.png


1680593112663.png

1680591168115.png
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.328
Поени од реакции
21.793
Zal me fati malce za blogerot dali ima nesto novo za slucajot?
 
Член од
9 август 2012
Мислења
285
Поени од реакции
1.309
toj sto e na minimalec samo toa ke misli... zaebi proseci, zaebi narod kako zivee i zaebi iskustva od tamu, zaebi videata.... minimalecot e biten
Тоа е тоа, не е битно што јас едвај сврзувам месец со месец, битно гугл вика дека пливам во пари.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.111
Поени од реакции
2.793
Zal me fati malce za blogerot dali ima nesto novo za slucajot?
Жал треба да те фати за Украинците, не можат да победат на воено поле па почнаа со терористички напади првен Дугина сега и блогерот. Следно во низата потези може ќе почнат и со бомбаши самоубијци како исис
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
942
Поени од реакции
1.212
Тоа е тоа, не е битно што јас едвај сврзувам месец со месец, битно гугл вика дека пливам во пари.
Паразитира на форум 24/7 , па се жали дека пари му фалеле и едвај врзувал месец со месец.

Жален ти. Социјално зимаш?
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.652
Поени од реакции
23.687
Жал треба да те фати за Украинците, не можат да победат на воено поле па почнаа со терористички напади првен Дугина сега и блогерот. Следно во низата потези може ќе почнат и со бомбаши самоубијци како исис
Дајте бе ставајте линкови за настаниве кога веќе ги збориме. Не се некои рандом престрелки на двете армии.
Очигледно е дека се лечење комплекси поради воените порази.

Ја освен тоа сликите со рушевините од пред неколку страни друго ништо не знам за нападов. Со блогерот па ич.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom