Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    672
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.849
со оглед дека терминаториве газот решето им го направија, па и да погодиле еден не е некоја загуба.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.281
Поени од реакции
22.562

Какви глумци и како се лигават пред камери за му се испере мозок на обичниот народ "да, ете Франција,НАТО и ЕУ, не сакаат и мислат на нашето добро".
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.607
Поени од реакции
26.115
Незнам што ми реплицираш ако сум ти досаден? Глеј си работа и види тоа Стратфор линкот до кај е и овој турскиов портал со инфо од Моссад исто.
Мене не си ми досаден. Мене си ми баш интересен. Толку си забавен што на пример да живееше во Украина, имаше шанси и претседател да станеш. Ама јас сум старомоден, и роб сум на навиките, гледам на другиве им стана досаден и не ти реплицираат. Па како твој најголем фан, да ти кажам си реков.
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.352
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
https://netpress.com.mk/krem-predupredi-deka-ukraincite-e-stradaat-od-ispra-a-eto-na-zapadnite-avioni/

Вуна фашисти вунаа.Фашистички режим со закани кон цивили...ууууу пичкии
Автоматски споено мислење:

Русите стигнале до перифериите на Часов Јар. Распад систем на украинските линии. :kuracc:
Мрсољко ја мислев ќе кажеш стигнале до месечината.Ме разочара мрсољко.
Автоматски споено мислење:

Не, сериозно како е тоа возможно, нели санкциите беа најголемиот адут против Русија? Така викаа експертите, нели ќе се жртуваа ако треба и ќе плаќале поскапо гориво ќе се бањале по тро со помала вода инфлација ќе кркале... И покрај се Русија поголем економически раст од Британија :icon_lol:
Значи ништо од санкциите, воено уште полошо зш стапот има два краја а Русија го држи едниот.
Русија го држи к*рот не стапот.Бедна држава со бедна економија и индустрија влегува во долга војна каде сака да си го мери со колективниот запад.Нападна држава со намера да ја уништи воено.Полека но сигурно фашистичка Русија од 21 век си ја става ортомата околу врат,прашање на време е само кога и кој ќе и го тргне столот на кој мометално стои
 
Последно уредено:
Член од
28 август 2013
Мислења
3.984
Поени од реакции
11.910
FB_IMG_1675969970249.jpg
Автоматски споено мислење:

https://netpress.com.mk/krem-predupredi-deka-ukraincite-e-stradaat-od-ispra-a-eto-na-zapadnite-avioni/

Вуна фашисти вунаа.Фашистички режим со закани кон цивили...ууууу пичкии
Автоматски споено мислење:



Мрсољко ја мислев ќе кажеш стигнале до месечината.Ме разочара мрсољко.
Автоматски споено мислење:



Русија го држи к*рот не стапот.Бедна држава со бедна економија и индустрија влегува во долга војна каде сака да си го мери со колективниот запад.Нападна држава со намера да ја уништи воено.Полека но сигурно фашистичка Русија од 21 век си ја става ортомата околу врат,прашање на време е само кога и кој ќе и го тргне столот на кој мометално стои
Стрико, готови ли се русите? Според тебе, кое е финалното решение за нив?
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.352
Потоа славното наступление и напред на орките и разпадод на украинските линии...... како почна и како заврши. :D

 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Потоа славното наступление и напред на орките и разпадод на украинските линии...... како почна и како заврши. :D

Бугар, уште трае борбата за Угледар. Укронацистите гинат ко глинени голуби, Русите константно ги бомбардираат со артилерија, ракети. :kuracc:
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.352
Бугар, уште трае борбата за Угледар. Укронацистите гинат ко глинени голуби, Русите константно ги бомбардираат со артилерија, ракети. :kuracc:
Излагала те е donbas devuchka. :kuracc:
Не и веруваj сегогаш :kuracc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom