Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    541
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.222
Поени од реакции
4.811
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.267
Поени од реакции
4.496
Putin has been reported to be holding an operational meeting with members of the Russian Security Council
It's the first time a meeting of this level has been held at night

Нешто се крчка ајдееее.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
4.277
Поени од реакции
7.508
It is reported that in Artemovsk (Bakhmut), all connections have completely disappeared, as Russian electronic warfare systems are working.
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.267
Поени од реакции
4.496
Автоматски споено мислење:

Решението е едноставно. Русија има преку десетици илјади затвореници. Доволно е да се прати порака на нацистичкиот режим дека ако се убие уште еден руски затвореник, тогаш за него ќе се убијат 20 украински. И тоа да биде во стил на ИСИС со камера итн. за да види режимот. Има како аристократи после да ги третираат руските затвореници.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
491
Поени од реакции
643
Има, да. Но како што гледам, не секој го користи тоа право. Добро, не секој има капацитет.
Секој има право на свое мислење, па и на тоа дали некој го користи тоа право и дали има капацитет за истото. Али на крајот на денот, е тоа сепак, само нечие мислење.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
16.775
Поени од реакции
22.074
Секој има право на свое мислење, па и на тоа дали некој го користи тоа право и дали има капацитет за истото. Али на крајот на денот, е тоа сепак, само нечие мислење.
Ти реков, стануваш досаден. Одмори неколку дена, и смени го никот и смени малце тактика. Ќе внесеш малце свежина во темава.
Автоматски споено мислење:

Многу брзо се смени ова во, „Ќе победат ама ќе имаат стотици иљади жртви“

 
Последно уредено:
Член од
9 октомври 2022
Мислења
491
Поени од реакции
643
Ти реков, стануваш досаден. Одмори неколку дена, и смени го никот и смени малце тактика. Ќе внесеш малце свежина во темава.
Незнам што ми реплицираш ако сум ти досаден? Глеј си работа и види тоа Стратфор линкот до кај е и овој турскиов портал со инфо од Моссад исто.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.061
Поени од реакции
3.205
Screenshot_20230209-153451-832.png
Ништо не е неуништиво, наскоро и Бредли вака ќе има
 

Kajgana Shop

На врв Bottom