Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    674

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Незнам за Австралија и Белгија ама кај нас веќе се осеќа немањево гас. Еве јас настинав од парново што топли 2 саати денот со 10 степени на водата - катастрофа.
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Незнам за Австралија и Белгија ама кај нас веќе се осеќа немањево гас. Еве јас настинав од парново што топли 2 саати денот со 10 степени на водата - катастрофа.
Идеални за зимава се дрвата или клими инвертерите.
Јебига Слава Украини мора.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Идеални за зимава се дрвата или клими инвертерите.
Јебига Слава Украини мора.
Мора како сојузници и ние да мрзнеме, зимата уште не е почната.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.735
Поени од реакции
35.266
Незнам за Австралија и Белгија ама кај нас веќе се осеќа немањево гас. Еве јас настинав од парново што топли 2 саати денот со 10 степени на водата - катастрофа.
набави си дури има време
1666106768320.png
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.239
Поени од реакции
18.057
Ќе да сум бил во право со ракетиве, пардон америве биле во право, Русија бара ракети од секаков тип што може да се купи од Иран.
:D

Шо вика Донбас Девушка, супер е? А?

 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.059
Поени од реакции
12.333
Ќе да сум бил во право со ракетиве, пардон америве биле во право, Русија бара ракети од секаков тип што може да се купи од Иран.
:D

Шо вика Донбас Девушка, супер е? А?

Што има лошо во тоа што си купува од сојузниците? Сите овие дронови и ракети ги финансира ЕУ.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.735
Поени од реакции
35.266
Ќе да сум бил во право со ракетиве, пардон америве биле во право, Русија бара ракети од секаков тип што може да се купи од Иран.
:D

Шо вика Донбас Девушка, супер е? А?

Многу лесно ја исклучуваш можноста дека се подготвуваат за многу поголема и поопасна војна од оваа.
Работата смрди дека ќе настане поголем конфликт, инфлацијата фура како торнадо, недоволно енергенси, народ губи работа а е веќе презадолжен. Мирољубивите протести може многу лесно да станат хаос.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.559
Поени од реакции
21.398
Ме замисли типкава дали има вистина тука, се сеќавам на атентатот но не се замарав воопшто со кој, зошто, како па мислењето ми е дека го убија поради расчистување со мафијата али како што кажав никогаш не ме интересирало до сега.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom