Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    679
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Си ги смешал брзините дечко, полицијата и специјалните единици Беркут, заедно со платениците татушки пукаат по сопствениот народ.
http://www.radiosvoboda.org/media/video/25270710.html
http://ukrstream.tv/videos/siloviki_obstriliuiut_aktivistiv_maidanu_armed_forces_shoot_protestors#.UwaIPflwp_5
А кој пука во полицајците и кој денес го зазеде хотелот Украина,кој за малку ќе застрелаше новинар на Russia Today во хотелот? Многу гледате CNN и остало меинстрим срање,пребацете се малку на алтернативни извори на информирање
 
Последно уредено:

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Хрват е човекот,а истите имаат неизмерна омраза кон православието ,така да не му замерувајте за неговите ставови за Русија..
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
:facepalm: Од цел пост сериозно одговори на заебанцијата...
немам време да се расправам со испрани мозоци затоа што знам што ќе одговриш,цела прича се врти во кругот ЕУ-САД-Русија
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.388
Поени од реакции
36.321
Не,Јанукович требаше фино лепо да изнесе тенковите и булдожерите и да исчисти таа шака јада ,а не да дозволи да му се инфилтрираат разно разни странски платеници кои за 2000 долари дневно се спремни да запалат држава од 40 милиони народ.Секаде се протестира (добро де не баш секаде исклучок е Македонија)и се судираат со полицијата ама ти да тргнеш со снајпери и калаши да се обрачунаваш со полиција е тоа никаде не се толерира,пробај во САД така има да те нема за 1 секунда,сети се како си поминаа Occupy wall street,ги разбуцаа ко партали
Да одлична солуција, и после жртвите да ги броевме во илјадници во граѓанската војна. Многу ќе се најдат и луѓе кои туку така ќе го колат својот народ.

Да донесеше ваква одлука два дена порано ќе поштедеше 100 животи. Вака сега и ќе му се суди.

Запамти, неможе да се запали нешто каде што нема ништо. Гневот тука секогаш постоел посебно последниов период. Има причина зашто седеа надвор на минус 20.

А он со Беркут и титушки киднапираше и соблакаше демонстранти околу Киев.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.351
:pos: Ете ме откри....[DOUBLEPOST=1392937577][/DOUBLEPOST]
Да одлична солуција, и после жртвите да ги броевме во илјадници во граѓанската војна. Многу ќе се најдат и луѓе кои туку така ќе го колат својот народ.

Да донесеше ваква одлука два дена порано ќе поштедеше 100 животи. Вака сега и ќе му се суди.

Запамти, неможе да се запали нешто каде што нема ништо. Гневот тука секогаш постоел посебно последниов период. Има причина зашто седеа надвор на минус 20.

А он со Беркут и титушки киднапираше и соблакаше демонстранти околу Киев.
Абе друже и ти да не си Хрват што го мрзи православието случајно ? :rolleyes:
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Хрват е човекот,а истите имаат неизмерна омраза кон православието ,така да не му замерувајте за неговите ставови за Русија..
Ако сака нека биде и Абориџин,кусоглед е,не ја согледува целата слика,му фалат доста делови од мозаикот
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.351
немам време да се расправам со испрани мозоци затоа што знам што ќе одговриш,цела прича се врти во кругот ЕУ-САД-Русија
Единствени испрани мозоци сте вие русофилите овде кои повикувате на газење и убивање на луѓе.Никој друг...
Јас не ја осудувам воопшто Русија што сака да се меша и да ја држи Украина во своето јато.
На крајот од краиштата ништо не ми менува каде ќе иде Украина на мене лично.

Мене ми смета кога се демонизираат едните,а глорифицираат другите кога се исто срање.
Ќе го цитирам не сум ја.....и убаво прочитај го 10 пати ова.

Запамти, неможе да се запали нешто каде што нема ништо. Гневот тука секогаш постоел посебно последниов период. Има причина зашто седеа надвор на минус 20.

Нека и Обама и Меркел застанат лично на барикадите,ако самите украинци не се побунат џабе е.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
А кој пука во полицацјите и кој го зазаде хотелот Украина,кој за малку ќе утепаше новинар на Russia Today во хотелот? Многу гледате CNN и остало меинстрим срање,пребаете се малку на алтернативни извори на информирање
Каков црн си-ен-ен, нормално дека со сила ќе вратат демонстрантите, Јанукович прв припука за време не првичните демонстрации, апсеше и ги соблакаше голи демонстрантите и на телевизија ги пушташе снимките, киднапираше членови на опозиција и инфилтрираше хулигани облечени како новинари да прават проблеми.
Што очекуваш луѓето да направат, да си седат мирно и да јадат ќотек.
Единствена црна овца кај демонстрантите е ултра националистичката партија Свобода, тие само намерно провоцираат насилство, ама не се никаков фактор, на прошлите избори 1 процент гласови добиле.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.071
Поени од реакции
10.791
само во Киев е опасно во другите градови се е мирно моментално и целава ситуација е слична ко онаа од Либија, знаат и они ради што све ова се дешава и кој го потикнува ..
у кратки црти ова е од една украинка на фејс што ја имам :)
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.351
Не, мене 2 илјади долари на ден ми даваат :D
Еј говедо...а ја овде гага вршам пропаганда.:ROFLMAO:
Дај таму пушти некој збор и за мене...бар некое евро да пуштат.У пм ме скинаа сметкиве и уписите на факс :icon_mrgr:
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
само во Киев е опасно во другите градови се е мирно моментално и целава ситуација е слична ко онаа од Либија, знаат и они ради што све ова се дешава и кој го потикнува ..
у кратки црти ова е од една украинка на фејс што ја имам :)
кажи им го ова на оние двајца торковци горе кои запнале со 200 души да рушат влада за која гласале 6 милиони луѓе[DOUBLEPOST=1392938044][/DOUBLEPOST]
Еј говедо...а ја овде гага вршам пропаганда.:ROFLMAO:
Дај таму пушти некој збор и за мене...бар некое евро да пуштат.У пм ме скинаа сметкиве и уписите на факс :icon_mrgr:
вие какви сте и за еден сендвич ке протестирате а не па за 200 долари :pos:
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.351
Каков црн си-ен-ен, нормално дека со сила ќе вратат демонстрантите, Јанукович прв припука за време не првичните демонстрации, апсеше и ги соблакаше голи демонстрантите и на телевизија ги пушташе снимките, киднапираше членови на опозиција и инфилтрираше хулигани облечени како новинари да прават проблеми.
Што очекуваш луѓето да направат, да си седат мирно и да јадат ќотек.
Единствена црна овца кај демонстрантите е ултра националистичката партија Свобода, тие само намерно провоцираат насилство, ама не се никаков фактор, на прошлите избори 1 процент гласови добиле.
Ако и тебе те плаќаат жими се стварно ќе се напиздам.Само ја ли овде гледам ЦНН беспари :mad:

:LOL:[DOUBLEPOST=1392938132][/DOUBLEPOST]
вие какви сте и за еден сендвич ке протестирате а не па за 200 долари :pos:
Е сеа....на што ти личиме бе,на љубители на црквата ? :pos:
Си имаат дечките 2000 долари на ден тарифа.

Ела кај нас....боље плаќаат..
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Ако и тебе те плаќаат жими се стварно ќе се напиздам.Само ја ли овде гледам ЦНН беспари :mad:

:LOL:[DOUBLEPOST=1392938132][/DOUBLEPOST]
Е сеа....на што ти личиме бе,на љубители на црквата ? :pos:
Си имаат дечките 2000 долари на ден тарифа.

Ела кај нас....боље плаќаат.
боље да не знаеш на што ми личите,на оние двајца од Мапет шоу кои само се клештат
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.388
Поени од реакции
36.321
кажи им го ова на оние двајца торковци горе кои запнале со 200 души да рушат влада за која гласале 6 милиони луѓе[DOUBLEPOST=1392938044][/DOUBLEPOST]

вие какви сте и за еден сендвич ке протестирате а не па за 200 долари :pos:
Ќе има предвремени избори ќе се увериш како ќе гласа Украина.

Не за џабе голем дел од функционерите од неговата партија фатија авионот под нозе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom