Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.806
Поени од реакции
26.369
Овој Виталиј Герасимов што умрел во март, сега во мај му дадоа орден Александар Невски. :LOL:

И тој Мордвичев исто така потврдено е жив. Освен ако не го снимале од другата страна, после смртта.
Како се осмелуваш да збориш на памет надпроти форентичките докази што ги изнесе вулгарчето, вклучително тука и обдукција и днк анализа.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.448
Поени од реакции
47.274
Добро, да не сме оќорени од русофилија, малце би требало да сме навредени од ова. Ја не гледам да претат вака руски официјални лица на озбилни европски земји.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.740
Поени од реакции
7.992
Она кога ќе бидеш заробеник на укро-нато-цистите, каде те третираат со бодење ножеви по цело тело. После тоа се среќаваш со оној кој те бодел од другата страна како воен заробеник на руската војска. Пи.ко плачење левел 1000000, мивка не му е рамна.
Ми влагаш у двор, сакаш да ме убиеш... не ти успева, те фаќам... па да не сакаш пиво и грицки да ти ставам?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.806
Поени од реакции
26.369
Ми влагаш у двор, сакаш да ме убиеш... не ти успева, те фаќам... па да не сакаш пиво и грицки да ти ставам?
Да продолжиме….

Не ми ставаш грицки и пиво, туку ме бодеш до нож со намера да ме убиеш. Е арно ама преживувам и после те начекуем у обратна ситуација…. Да ми е мене, една коска на 6 саати, почнувајќи од малото прсте.
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.767
Поени од реакции
8.379
Ете вас не ве споменува во заканата ,ако и вие го затворивте просторов. Има две толкуванија-
а. ви смета за бугари и се подразбира дека и вие ќе получите ракети.
б. ви смета за jужни срби ,па ќе ви поштеди..
Тебе која опција ти се допаѓа............не одговарај- прашањето е реторичко.
Знае дека сме под окупација и која е поентата да се заканува. Америка и ЕУ нас не окупираа уште во 2001 откако ни уфрлија бандитски формации од Косово, во моменти кога они жареа и палеа по планетата без никој да се осмели да им застане на патот.

Истото не може да се каже за Романија, Бугарија или Црна Гора каде што политичките касти комплетно и доброволно си се ставија на страната на Америка.

А патем на крајот на денот Русија и нема што да очекува од нас кога никогаш и не се ставила на страната на нашите интереси на ниво на државна политика, освен во еден краток период на Советскиот Сојуз и тоа во најголем дел поради индивидуалните квалитети на некој македонски комунистички настроени револуционери и интелектуалци.

Од друга страна Бугарија и Романија имаат огромни историски долгови кон Русија, додека Мило има огромни финансиски долгови. Кога ќе дојдат Руски војници и ќе се борат да ги ослободат Костур и Кукуш за после да ни ги префрлат, или кога ќе дојдат и ќе ни упумпаат неколку милијарди евра а ние за возврат ќе им ставаме санкции е тогаш и ќе имаат образ да ни се закануваат со нуклеарки.
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.509
Поени од реакции
22.987
Ете вас не ве споменува во заканата ,ако и вие го затворивте просторов. Има две толкуванија-
а. ви смета за бугари и се подразбира дека и вие ќе получите ракети.
б. ви смета за jужни срби ,па ќе ви поштеди..
Тебе која опција ти се допаѓа............не одговарај- прашањето е реторичко.
v. ne ne smeta za bivsi ruski vazali pa od tamu nema sto da ni se zakanuva.
 
Член од
16 октомври 2021
Мислења
430
Поени од реакции
903
Го заболе Путин дали некој мисли дека е окупација или не тоа што го прави. Едноставно нема заебанција кога станува збор за безбедноста на Русија. Колку подолго трае војнава, државите со санкции против Русија аир нема да видат.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.399
Поени од реакции
36.334
Добро, да не сме оќорени од русофилија, малце би требало да сме навредени од ова. Ја не гледам да претат вака руски официјални лица на озбилни европски земји.
:icon_lol:
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.381
Поени од реакции
12.087
Што зборува овој?
Абе им објаснува на гилиптариве.
Дека ако гледаат објективно.
Нема да е морално исправно ниту од Катар, С.Арабија, Норвешка,САД и Британија да купуваат енергенси. Катар учествуваше во 2011 во интервенцијта во Либија. Норвешка исто така учествуваше во интервенцијата во Либија во 2011. Арабија праи тежок геноцид во Јемен, ама никој не се замара. САД и Британија вика веќе 30-40 години кај стигнат пепел прават, ама никој не ги санкционира. Тој вика грешка е што се напушти проектот Северен Тек 2.
Историчар е типот, германец од Швајцарија. Ама што разбира типот што е потребно за ефтини енергенси во Европа. Треба да се слушаат шарена куртонијада и остален џган што е собран.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.677
Поени од реакции
5.303
Само Сармат бугари спашава :icon_lol:
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.558
Поени од реакции
5.816
Педерчињава демек западна опрема рушеле, они уствари да ти гаѓале по главната железница за транспорт на луѓе и храна.

Posto, neli, osven taa "glavnata zeleznica za transport na luge", Ima I druga, posebna, za transport na oruzje....
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.178
Поени од реакции
12.722
:pos:
Уффф ,кафански интелект или обид за оригиналност..
Едни ги правел руски.... други - србски.
Прашањето е кој кур е поголем:D
За разлика од вас, нашите во тоа време сами се избориле за независност.

Е сеа Русија сама си е крива, па дури и тогашна СФРЈ што ви простиле да не плаќате репарации...

Всушност русите ви собирале се што имате, така да можеби сте имале пари, а немало што да купите.

Имам роднини кај вас, бегалци од Егејска Македонија, коа грците со напалм палеа села и градови. Можеби и роднини да сме, ама ти не знаеш, ти го испрале мозокот дека си бугарин :)

Оти тука изиграваш либерален, што мислиш за тоа, бомбардирање градови и села, потпомогнати од западната демократија?
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.502
Поени од реакции
3.607
За разлика од вас, нашите во тоа време сами се избориле за независност.

Е сеа Русија сама си е крива, па дури и тогашна СФРЈ што ви простиле да не плаќате репарации...

Всушност русите ви собирале се што имате, така да можеби сте имале пари, а немало што да купите.

Имам роднини кај вас, бегалци од Егејска Македонија, коа грците со напалм палеа села и градови. Можеби и роднини да сме, ама ти не знаеш, ти го испрале мозокот дека си бугарин :)

Оти тука изиграваш либерален, што мислиш за тоа, бомбардирање градови и села, потпомогнати од западната демократија?
Тука е тема за Украина. Стави ги ги прашањата во историската тема и ќе ти одговорам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom