Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
8 мај 2022
Мислења
551
Поени од реакции
1.617
Педерчињава демек западна опрема рушеле, они уствари да ти гаѓале по главната железница за транспорт на луѓе и храна.

Замисли педерска работа, војна е, а овие им ја годат железничката станица. Наместо некоја ливада да ракетираат каде што нема никој, ти удриле по железницата. Срам да им е.
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.502
Поени од реакции
3.607
По затворањето на воздушниот простор за авионот на Лавров , Рогозин се заканува на Бугарите, Романците и Црногорците со балистички ракети „Сармат“.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.178
Поени од реакции
12.722
По затворањето на воздушниот простор за авионот на Лавров , Рогозин се заканува на Бугарите, Романците и Црногорците со балистички ракети „Сармат“.
Па они ви направија држава. Заканиве ме потсеќаат на онаа, кога мајката му се дере на детето: "Јас те родив, јас ќе те отепам" :D
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.502
Поени од реакции
3.607
Па они ви направија држава. Заканиве ме потсеќаат на онаа, кога мајката му се дере на детето: "Јас те родив, јас ќе те отепам" :D
Ете вас не ве споменува во заканата ,ако и вие го затворивте просторов. Има две толкуванија-
а. ви смета за бугари и се подразбира дека и вие ќе получите ракети.
б. ви смета за jужни срби ,па ќе ви поштеди..
Тебе која опција ти се допаѓа............не одговарај- прашањето е реторичко.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.088
Поени од реакции
4.272
Тресене на зелени без докази.. :D
Автоматски споено мислење:

Уште едно чудовиште се пресели во задгробниот живот ,секако во пеколот.
Владимир Андонов - Ваха -масовниот убиец и џелат од Донбас во 2014 година, а потоа и во Сирија, член на „Вагнер“ бил застрелан од снајпер.

«Боевое Братство» Бурјатии подтвердило гибель добровольца «Вахи»

.....Отделение всероссијској организации ветеранов «Боевое Братство» в Бурјатии подтвердило гибель на Украине добровольца Владимира Анданова с позывным «Ваха». Комментариј корреспонденту «МК в Бурјатии» дал 5 ијунја руководитель отделенија Жамбал-Жамсо Жанаев.....
Прегледај го приврзокот 334595
https://ulan.mk.ru/incident/2022/06/05/boevoe-bratstvo-buryatii-podtverdilo-gibel-dobrovolca-vakhi.html
Ало дечко, и сега после сите овие убиства на руски офицери, каква е „климата„ во Волгарија? Излегувате на улици и плоштади и правите веселби за нивната смрт?

А масло имате?...:icon_lol:
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
По затворањето на воздушниот простор за авионот на Лавров , Рогозин се заканува на Бугарите, Романците и Црногорците со балистички ракети „Сармат“.
Ти благодариме на преведот. Познавањето на рускиот јазик на бугарите е стварно за почит, ги надминувате и србите во тоа. Си се спремате за случај ако има потреба од менување страна. :icon_lol:

Иначе тоа пред болгар што значи, ми делува на некоја описна придавка?
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.563
Поени од реакции
20.810
Она кога ќе бидеш заробеник на укро-нато-цистите, каде те третираат со бодење ножеви по цело тело. После тоа се среќаваш со оној кој те бодел од другата страна како воен заробеник на руската војска. Пи.ко плачење левел 1000000, мивка не му е рамна.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.178
Поени од реакции
12.722
Ете вас не ве споменува во заканата ,ако и вие го затворивте просторов. Има две толкуванија-
а. ви смета за бугари и се подразбира дека и вие ќе получите ракети.
б. ви смета за jужни срби ,па ќе ви поштеди..
Тебе која опција ти се допаѓа............не одговарај- прашањето е реторичко.
Нас не не рачунаат за живи, во Букурешт дури ургираа и помогнаа и Пиринска Македонија да ви припадне вас.

Многу ви дадоа, а вие курташак, ете тоа ги боли.

Слично би било со албанците што го добија косово да го прават ова на американците. Како би реагирале американците?
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
838
Поени од реакции
1.946
Ете вас не ве споменува во заканата ,ако и вие го затворивте просторов. Има две толкуванија-
а. ви смета за бугари и се подразбира дека и вие ќе получите ракети.
б. ви смета за jужни срби ,па ќе ви поштеди..
Тебе која опција ти се допаѓа............не одговарај- прашањето е реторичко.
Глуп си ко кур.
Нас не нè спомнуваат затоа што нè сметаат за братски народ, исто како србите. Исто така знаат дека владата е една пиздариjа и е против Русиjа, но не и народот.

Аjде татарче едно "хаха"...само за тоа те бива.
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.502
Поени од реакции
3.607
Глуп си ко кур.
Нас не нè спомнуваат затоа што нè сметаат за братски народ, исто како србите. Исто така знаат дека владата е една пиздариjа и е против Русиjа, но не и народот.

Аjде татарче едно "хаха"...само за тоа те бива.
А ти си остар како мотика :D Вундеркинд ..
Сигурен сум дека чете каjgana и знае дека сте путинофили.
Или сте толкоз небитни ,па нема и смисла да ви споменува..
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.212
Поени од реакции
16.710
Ете вас не ве споменува во заканата ,ако и вие го затворивте просторов. Има две толкуванија-
а. ви смета за бугари и се подразбира дека и вие ќе получите ракети.
б. ви смета за jужни срби ,па ќе ви поштеди..
Тебе која опција ти се допаѓа............не одговарај- прашањето е реторичко.
Не должиме ние ништо на Русија, нит не правеле, нит не ослободиле. Руски кур ве праел, истиот и ќе ве тепа :)
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.355
Поени од реакции
21.872
@Shakespear @Staufer и уште некој кој е од клапата либерал-куртони, да не барам да ве означувам, покренете петиција да им се стават санкции на фудбалската репрезентација на Велс. Греота што им направија на Украинците... требаше да си дадат 2 автогола и да победи Украина. Резил, ѓубриња!
Не сум либерал по политичка ориентација а куртони види кај тебе некого наречи си.
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
838
Поени од реакции
1.946
А ти си остар како мотика :D Вундеркинд ..
Сигурен сум дека чете каjgana и знае дека сте путинофили.
Или сте толкоз небитни ,па нема и смисла да ви споменува..
Ќе помине време и ќе се обрнете повторно како типичен сончоглед спрема вашите создатели.
Таква ви е генетиката.
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.502
Поени од реакции
3.607
Не должиме ние ништо на Русија, нит не правеле, нит не ослободиле. Руски кур ве праел, истиот и ќе ве тепа :)
:pos:
Уффф ,кафански интелект или обид за оригиналност..
Едни ги правел руски.... други - србски.
Прашањето е кој кур е поголем:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom