Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    682
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.327
Поени од реакции
18.186
Лажов бе лажов …
Автоматски споено мислење:


Да не се овие приказни од рангот на трилогијата Хобити, што ќе пишеш ти на пример?
Од кога ти скептичен за воените приказни?

Со оглед какви глупости ви продаваат русите на она телеграм групите и ги шерувате во другата тема ...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.457
Поени од реакции
40.330
Sakas da kazes nesto ko sea da go izvadam stokeco / stojadino na dedo mi od shupa i da se furam niz maalo deka eeeee ete gleate i ja imam kola buljasi... :icon_mrgr:
и американциде до 90ти чуваа Iowa класа крстосувачи од 45та, не дека беа корисни нешто него дека имаа големи топови и беа lead ships. Пошто немаа поголем брод од руските Кирови. Тоа е мерење на кој му е поголем што би се рекло. Модерните уништувачи и корвети се многу покорисни од тие гломазни бродови. Може и да видите како пукаат калибри, рафално.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.932
Поени од реакции
8.886
Мислам дека сакаа да ја повлечат Москва пред 5-6 години но под шритосок од јавноста е оставена.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.357
Поени од реакции
21.873
Лол од не е погоден до не е потонат па не ради Украинците за на крај и онака стар бил.

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.327
Поени од реакции
18.186
:pos: Ако продолжите да не напаѓате со хеликоптери во Русија, ќе почниме пак да го гаѓаме Киев. Патетики...
Ами зошто си го чувате кубурот т.е. S300, S400, S500 ...



Кај се најдува областа.

1649951429661.png
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.388
Поени од реакции
12.098
Влегле пак на Руска територија, и нападнале цивилни објекти. Без да им таргетираат некој воен објект.
Чудно во најмала рака. Без да има жртви, само повредени.
Очајно лоши се Русиве за фалс флаг.
Кружи инфо дека во плен имаат некој Американец со висок чин. Дали е фејк или не ќе дознаеме скоро.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.327
Поени од реакции
18.186
Влегле пак на Руска територија, и нападнале цивилни објекти. Без да им таргетираат некој воен објект.
Чудно во најмала рака. Без да има жртви, само повредени.
Очајно лоши се Русиве за фалс флаг.
Кружи инфо дека во плен имаат некој Американец со висок чин. Дали е фејк или не ќе дознаеме скоро.
Вие се лажите веќе месец дена за Мариопул, пак немало да голните муабет за НАТО генерал :pos:

 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Мислам дека сакаа да ја повлечат Москва пред 5-6 години но под шритосок од јавноста е оставена.
Epa ok brodot Moskva bil star, onoj vo Berdiansk sto izgore minatiot mesec i toj bil star, staro sovetsko zelezo sto ete seuste plovi po morskite vodi, utre pak nekoj ruski voen brod misteriozno ke se samozapali ili ke go suredat Ukraincite so nekoj proektil i pak istiot muabet abe star bil brodot ok epa a koi se togas pa novite ruski brodovi, ako site ovie sto sekojdnevno im gorat se od vremeto na SSSR ostavstina !
и американциде до 90ти чуваа Iowa класа крстосувачи од 45та, не дека беа корисни нешто него дека имаа големи топови и беа lead ships. Пошто немаа поголем брод од руските Кирови. Тоа е мерење на кој му е поголем што би се рекло. Модерните уништувачи и корвети се многу покорисни од тие гломазни бродови. Може и да видите како пукаат калибри, рафално.
Da, sum gi gleal na youtube ... imaat onakvi phalanx sistemi topovi koi stvarno rastur praat...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.200
Поени од реакции
81.300
Hitler ja napadna Polska so obrazlozenie deka imalo napadi na granica i civilni objekti. Pred toa se vrsese propaganda deka Germanci bile napadnati od strana na Polska. Putin ako dobro razbrav ke gi denacificiral Ukraincite za da gi zastiti Rusite tamu. Paraleli se samo slucajni.
Koга си више кај паралелите, провери ја причината поради која добивме осиромашен ураниум.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.980
Поени од реакции
7.377
Ти се познава дека ти е лошо дугин.

Ти купиле од дома ајфонче, лаптоп, цвикери од 100 евра и те запишале на приватен факултет, сигурно мака мачиш секој ден и сонуваш за моментот кога ќе излезеш од системот на репресии, и ќе идеш со копје во африка да ловиш бизони.
Дал господ, вредни, приватен бизнис, па си купуваме, битно не се лигавиме ко тебе, за да добиеш милостина од моќната ЕУ.
До кај се ЕУ со заедничката војска... Штом на Русија економијата пропаднала, значи на ЕУ и е расцветана. Што би рекол твојот идол, ко пупка.

Оти во Африка, кога ЕУ веќе е на пат да стане Африка, црнци насекаде, небезбедно, среќа економски се многу моќни (според тебе).

Кружи инфо дека во плен имаат некој Американец со висок чин. Дали е фејк или не ќе дознаеме скоро.
Тоа инфо е од пред 10тина дена, ама сметам дека не е за верување, бидејќи таков кикс не би дозволиле јенките, т.е. и да биле таму, претходно ќе биле извлечени.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.319
Поени од реакции
5.434
Вие се лажите веќе месец дена за Мариопул, пак немало да голните муабет за НАТО генерал :pos:

Ќе се одмазделе русите за бродот, се заколнале дека за 48 часа Мариупол ќе падне, овој пат сериозни биле.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.327
Поени од реакции
18.186
Ај уште е ова и доста се расприкажав.

Русија ја почна офанзивата со 130 BTG (Battalion tactical group)

Во моментов имало само 65 BTG во Украина. Продолжете да тврдите дека Oryx лажел за руските загуби. :D

 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.200
Поени од реакции
81.300
Ќе се одмазделе русите за бродот, се заколнале дека за 48 часа Мариупол ќе падне, овој пат сериозни биле.
Кога ќе изгинат, или вака ќе се предатат тие 15.000 (минимум) Украинци, многу ќе биде значајно дали Русите се прелажале кога тврделе дека за 48 часа ќе падне градот.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Ќе се одмазделе русите за бродот, се заколнале дека за 48 часа Мариупол ќе падне, овој пат сериозни биле.
Zhimi majka muabet ... Mariupol odamna trebashe da padne, ushte vo mart, a veke sme 15ti april i povtorno istite prikaski za 24h za 48h za 72h... ma veke se e otideno u tri lepe p.m. site strani vo konfliktov lazhat, sushat... :tapp:
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.319
Поени од реакции
5.434
Кога ќе изгинат, или вака ќе се предатат тие 15.000 (минимум) Украинци, многу ќе биде значајно дали Русите се прелажале кога тврделе дека за 48 часа ќе падне градот.
И овие не седат мирни имаат време со дронови да ги снимаат нападите, значи сепак не се кријат по тунели туку се борат.

Највише ги боли русите што немало 15.000 украинци под оружје во Мариупол, нити па се предаваат колку што они кажуваат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom