Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.807
Поени од реакции
26.369
Редици за храна во САД.... WTF
Автоматски споено мислење:

Имаш горе едно копче, кога ќе одиш врз него, ти пишува внеси и ископирај го линкот и стисни продолжи, и воала...

Нацистите малтретираат цивили во Днипропетровск
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.725
Поени од реакции
8.764
Уф, погодив некој нерв сто посто...

Ами кој да зборува за историја, некој кој е дел од 'народот на Северна Македонија'?
Ќе ме убие туѓ срам...
Но најтрагично е што такви како тебе и воопшто не знаат колку се жални и долни во очите на останатиот свет.
Ајде оди сеа облечи го шлемот со какараска и изиграј едно античко оро.

Бај да веј, Бугарија беше тоа што беше само заради рускато влијание. И не беше само Бугарија туку цела источна Европа. Туку треба и вие да бидете дел од некој иден варшавски пакт па да го искусите тоа. Ама ја знаеш онаа, what goes around comes around. Борделите во западна Северна се преполни со српски курви. А пак Грците маме ебаваат по хотелите и казината во битолско и гевгелиско. Ама и доста извезувате по Дубаи и останат бел свет само од кај да знаеш ти...
Тие вашите се кинеа од ебење затоа што немаа за леб и мастики, овие за силикони...не е исто. А и у меѓу време поимот курва доби друга димензија :LOL:
 
W

wicked_1

Гостин
Ти си претплатен 24/7 овде со смешни воени пропаганди. Со целото тоа време тука не можеш да бидеш ништо друго освен виртуелен војсководец на форум. Никакво знаење немаш, само линкови од интернет споделуваш, класичен форумаш.

Комплетно изгубен во простор, а си сигурно во годинки. Срамно. :)
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.807
Поени од реакции
26.369
Ти си претплатен 24/7 овде со смешни воени пропаганди. Со целото тоа време тука не можеш да бидеш ништо друго освен виртуелен војсководец на форум. Никакво знаење немаш, само линкови од интернет споделуваш, класичен форумаш.

Комплетно изгубен во простор, а си сигурно во годинки. Срамно. :)
Како да ти кажам, све што може на твојата напатена душичка да и е полесно. Потполно ти ја разбирам фрустрацијата... Така е кога те учат дека си најпаметен и сите што ќе кажат поинаку се глупи. А на крајот испаѓа дека ти, таквите како тебе се најголемите клошари... Тоа јас го викам растење во саксија, за жал тоа е и производ на денешното образование ...

Прво би ти рекол да се погледнеш во огледало и да се запрашаш каде си и што си и дали ти исчезна фрустрацијата што ја имаше против Грујо, или само ти се префрли на друг кривец? Дали ти помогна сега тоа што таа пречка (Грујо) во животот ти се тргна или си во истите, ако не и подлабоки лајна од живот што го имаш ? :)

Јас можам за мене да ти кажам, Грујо или Зајо, Мајдан или бегалците ... јас отидов светлосни години напред :)
 
W

wicked_1

Гостин
Како да ти кажам, све што може на твојата напатена душичка да и е полесно. Потполно ти ја разбирам фрустрацијата... Така е кога те учат дека си најпаметен и сите што ќе кажат поинаку се глупи. А на крајот испаѓа дека ти, таквите како тебе се најголемите клошари... Тоа јас го викам растење во саксија, за жал тоа е и производ на денешното образование ...

Прво би ти рекол да се погледнеш во огледало и да се запрашаш каде си и што си и дали ти исчезна фрустрацијата што ја имаше против Грујо, или само ти се префрли на друг кривец? Дали ти помогна сега тоа што таа пречка (Грујо) во животот ти се тргна или си во истите, ако не и подлабоки лајна од живот што го имаш ? :)

Јас можам за мене да ти кажам, Грујо или Зајо, Мајдан или бегалците ... јас отидов светлосни години напред :)
Ти си бетер од порано, сигурно е реакција стотиците теории на заговор кои си ги шалташе во глава за после да ти испаднат лични паранои.

Војсководец, економист, инфектолог, геополитичар и што уште не. Како тој ликот од Сплит само со фолија на глава.

Од последно си скаут на нацисти :icon_lol:, ова ќе е некој нов врв. Со лесно нека е.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.195
Поени од реакции
81.294
И тогаш се разбуди од сонот с'т препотен :jajce:

Русија е shit држава која лежи на безброј ресурси и не знае како правилно да ги искористи во своја полза а воглавно ги продава сирови. Народот е сиромашен и има екстремна поделеност на класи каде еден мал дел се супер богати а потоа имаш сиромашна багра. Една од нај развиените индустрии на Русија е извозот на руски курви по белиот свет. Доста се барани по арапскиот свет и Дубаи каде Арапите имаат голем мерак за руски шупак.

На Русите не им е НАТО крив, самите тие се криви со својата појава бидејќи никој не сака да биде со нив. НАТО не е крив што Украина, Полска, балтичките земји и останати во Источна Европа бегаат од Русите како од ѓавол и сакаат да се во НАТО и дел од западниот свет.

Русите имаат менталитет кои што не е европски а се гледа по нивните закани кои ги упатуваат на сите страни. Се на се, само нуклеарките им остануваат како вистинска закана по останатиот свет бидејќи без нив се гола вода и се гледа убаво тоа во Украина.
Kако све ова им дава легитимитет на американските напади, отцепувања на територија и жртви кои ги предизвикале, а на рускиов напад, отцепување на територија и жртви - не?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.807
Поени од реакции
26.369
Ти си бетер од порано, сигурно е реакција стотиците теории на заговор кои си ги шалташе во глава за после да ти испаднат лични паранои.

Војсководец, економист, инфектолог, геополитичар и што уште не. Како тој ликот од Сплит само со фолија на глава.

Од последно си скаут на нацисти :icon_lol:, ова ќе е некој нов врв. Со лесно нека е.
Одприлика све што сакаш ти. По твој избор. Како сакаш да ме замислиш таков нека ти бидам. Само незнам како би можела таквата имагинација за мене да влијае на твојот беден живот. Обично за да отидеш барем чекор напред, треба да се занимаваш со самиот себеси, а не со другите. Тоа треба да ти го кажат либтард идолите кои ги следиш, не се другите криви за твојата беда, таа произлегува од тебе.

Обично глуп човек не знае дека е глуп, а најлоша комбинација е кога згора на све и ќе го убедуваат дека е паметен.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.337
Поени од реакции
6.886
Јас веќе 5-6 дена го чекам @wicked_1 да ми одговори на тоа што го прашав. Не знам зошто не одговара.
 
Член од
12 јуни 2018
Мислења
515
Поени од реакции
568
Kако све ова им дава легитимитет на американските напади, отцепувања на територија и жртви кои ги предизвикале, а на рускиов напад, отцепување на територија и жртви - не?
Јас не реков дека им дава легитимитет на американските напади. Посочи ми каде го реков тоа?
Овде дискутираме за рускиот дивјачки напад врз суверена држава и територија чија што 'грешка' е што сака да биде во орбитата на западниот свет а не во руска прегратка.
Дали има разлика американскиот изговор за некакакви оружја за масовно уништување кое беше повод за напад на Ирак или руското 'ослободување' на Украина од нацистите? Мислам дека нема. И двата се само изговори за остварување на свои империјалистички и гео-стратешки цели а против желбите и интересите на народите кои живеат таму.

Единствена разлика е што Америка е модерното Римско Царство со највисок степен на цивилизација и стандард. Земја од која произлегуваат еден куп патенти и пронајдоци во било која научна област. Земја со најголемо влијание во светот. Земја чии што холивудски филмови и песни продуцирани таму без разлика дали рап, хип-хоп, ар енд би, рок енд рол, метал, техно, хаус итн. се емитуваат низ цел свет и се бенч марк кои останиот свет ги имитира или го следи нивниот тренд а со помош на кои англискиот јазик стана коине или лингва франка на модерниот свет. Земја во која останиот свет се испотепа да имигрира.

Сето тоа е мисловна именка за една затка како Русија која има желба да го промени светскиот поредок арно ама освен нуклеарки друг капацитет нема па затоа е и затка со која ниту соседните држави не сакаат да си имаат работа.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.179
Поени од реакции
21.872
Одприлика све што сакаш ти. По твој избор. Како сакаш да ме замислиш таков нека ти бидам. Само незнам како би можела таквата имагинација за мене да влијае на твојот беден живот. Обично за да отидеш барем чекор напред, треба да се занимаваш со самиот себеси, а не со другите. Тоа треба да ти го кажат либтард идолите кои ги следиш, не се другите криви за твојата беда, таа произлегува од тебе.

Обично глуп човек не знае дека е глуп, а најлоша комбинација е кога згора на све и ќе го убедуваат дека е паметен.
Kaj da e i boomer ke te nareci, posto znaes porastose pilci, pojebose koke rabotata :toe: .
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.510
Поени од реакции
22.990
Јас не реков дека им дава легитимитет на американските напади. Посочи ми каде го реков тоа?
Овде дискутираме за рускиот дивјачки напад врз суверена држава и територија чија што 'грешка' е што сака да биде во орбитата на западниот свет а не во руска прегратка.
Дали има разлика американскиот изговор за некакакви оружја за масовно уништување кое беше повод за напад на Ирак или руското 'ослободување' на Украина од нацистите? Мислам дека нема. И двата се само изговори за остварување на свои империјалистички и гео-стратешки цели а против желбите и интересите на народите кои живеат таму.

Единствена разлика е што Америка е модерното Римско Царство со највисок степен на цивилизација и стандард. Земја од која произлегуваат еден куп патенти и пронајдоци во било која научна област. Земја со најголемо влијание во светот. Земја чии што холивудски филмови и песни продуцирани таму без разлика дали рап, хип-хоп, ар енд би, рок енд рол, метал, техно, хаус итн. се емитуваат низ цел свет и се бенч марк кои останиот свет ги имитира или го следи нивниот тренд а со помош на кои англискиот јазик стана коине или лингва франка на модерниот свет. Земја во која останиот свет се испотепа да имигрира.

Сето тоа е мисловна именка за една затка како Русија која има желба да го промени светскиот поредок арно ама освен нуклеарки друг капацитет нема па затоа е и затка со која ниту соседните држави не сакаат да си имаат работа.
bugar aj odjebi... bevte ruski sega ste americki slugi.

ovde diskutirame presvrtnica za ukraina. ukraina e u takva situacija bas radi toa sto slepo gi slusa amerite. dvolicnosta na tvojte gospodari e del od temata.

mislenje na gomna kako vas sto sekogas biraat gresna strana sekako nikoj ne pocituva.

dzabe pisuvas sekojdnevno ima nekoja nova drzava sto i vrti grb na amerika. slobodno neka si go nacukaat holivud u gz i onaka stana samo propaganda za blm i lgbt...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom