Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    685

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.839
Поени од реакции
26.424
За жал, вакви работи се почести ќе бидат. Русите се што ќе им се доближи ќе го сметаат за закана, поготово ако е возило.
Полека полека ќе се свичаат на Американскиот начин на војување...
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.160
Поени од реакции
11.289
Дечко, вторпат го пишуваш ова, не знам зошто. Не сум никаков Ставро. Не дека ми е гајле што мислиш, чисто информативно.
Не ти е срам?
Ај врати му на постов на Горки каде што ти постира слика од топ држави со жртви по милион.
Или прашај си што треба да кажеш.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.378
Поени од реакции
81.692
Aj ako imas predlog kade da gi postavat koga gi branat gradovite? Negde na otvoreno pole mozebi ke gi branat nivite. Ne deka e idealno ama pa da se kaze deka namerno so ova zemaat lugje vo zaloznistvo e isto taka spin. Ako stanarite tuka se pametni i onaka se daleku zaminati vekje.
И?

Русија треба да не ги гаѓа непријателските пво/артилериски батерии, само затоа што ги ставиле во станбена зона?

Ќе ги ставиш на Стенковец, нема да ги ставиш кај Џеваир.
(мада ја лично, би ги ставил кај Џеваир, али тоа е друга прича)
 
Последно уредено:
Член од
1 март 2022
Мислења
361
Поени од реакции
936
Не ти е срам?
Ај врати му на постов на Горки каде што ти постира слика од топ држави со жртви по милион.
Или прашај си што треба да кажеш.
Навистина не разбирам што ти е проблемот. Зошто би ми било срам?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.839
Поени од реакции
26.424
Aj ako imas predlog kade da gi postavat koga gi branat gradovite? Negde na otvoreno pole mozebi ke gi branat nivite. Ne deka e idealno ama pa da se kaze deka namerno so ova zemaat lugje vo zaloznistvo e isto taka spin. Ako stanarite tuka se pametni i onaka se daleku zaminati vekje.
Чисто за информација, како една народна армија се однесува е Србија. Во бомардирањето воопшто не користеа населени места за да ја скријат армијата. И што е најтажно на НАТО не му сметаше тоа да гаѓа цивилни цели, дури и Албански.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.955
Поени од реакции
8.970
Aj ako imas predlog kade da gi postavat koga gi branat gradovite? Negde na otvoreno pole mozebi ke gi branat nivite. Ne deka e idealno ama pa da se kaze deka namerno so ova zemaat lugje vo zaloznistvo e isto taka spin. Ako stanarite tuka se pametni i onaka se daleku zaminati vekje.
Немаат избор, јасно ми е дека мора да се бранат.

Ама јебига они и околината стануваат цел.
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.514
Поени од реакции
3.635
Како прво зошто Русија би ни го наметнала нивниот свет. Ние тука нит сме биле нит ќе бидеме во Руско влијание. Русија има интерес за Бугарија, Романија, Молдавија, и најверојатно за Србија, дека Србија има интерес за Русија. Така да место да правиш желби и честитки, земај пушката и правац у Украина. Бугарија се брани во Украина. Со санкциите џам ќе свиткате.
Па вие сте прокси на Србиja , Србиja е прокси на Русиja.
И албанците нема да ви спасат. Ментално сте вардарска бановина.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.839
Поени од реакции
26.424
Па вие сте прокси на Србиja , Србиja е прокси на Русиja.
И албанците нема да ви спасат. Ментално сте вардарска бановина.
Прокси на Србија со Албанци дефакто на власт... Што све нема да слушнеш.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.378
Поени од реакции
81.692
Па вие сте прокси на Србиja , Србиja е прокси на Русиja.
И албанците нема да ви спасат. Ментално сте вардарска бановина.
Која ли е когнитивната заднина зад болдираниот заклучок, да ми је знати.
 
Член од
1 март 2022
Мислења
361
Поени од реакции
936
Прегледај го приврзокот 324374
Еве ти една статистика 15 најлоши според смртност на милион у Европа кој стојат најлошо.
Бугарија (има и татари таму ама има доста и наши) исто Босна е мешана ама има словени, Македонија, Црна Гора, Хрватска, Чешка, Словачка, Словенија, Полска... скоро две третини. Зошто Италија што толку многу ја збореа не е у првите 10, Шпанија, Португалија, Германија, Франција... повеќе од пола словенски држави се тука? Ако е до блискост кај се Албанија и Грција тука? Русија и Србија малку се спасија со руската вакцина, на почетокот и Србија беа бетер од нас кога кажуаа на вести.

Америка значи имаат база знаат цела генетика на словените, не знам кој будала после ова би примал америчка вакцина на генетска база. Утре ќе се раѓаат деца со секакви мозочни дефекти.

Да се разбереме не тврдам ништо си сигурност, ова се теории. фактите треба загрижуваат како и да е.
Од првите 15 држави, 6 не се словенски. Унгарија на 3то место , со словени врска нема. Бугарите се први, сам кажа дека не се чисти словени. Дали ти личи ова за доказ за било што? Ако го правеа Ковидот за словени, немаше малку попрецизно да го направат ова? Освен тоа, претпоставувам дека овде фали статистика за многу држави.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.839
Поени од реакции
26.424
@roden

Појма немаш колку ти е евидентна нервозата... Дај бе чоек смири се, ќе умреш јеботе за нацисти.
 
Член од
1 март 2022
Мислења
361
Поени од реакции
936
Па вие сте прокси на Србиja , Србиja е прокси на Русиja.
И албанците нема да ви спасат. Ментално сте вардарска бановина.
Се загина, не знаеш повеќе што пишуваш. Одмори малку, сериозно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom