Препораки за игри

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
Mr. Bean THE GAME

Mister Bin naskoro ke se pojavi vo nova igra za PlayStation 2.Prikaznata e deka na mister Bin mu se gubi meceto i mu pomaga nekoja devojka Irme Grob.Inace normalno igrata e vo 3D varijanta.Dizajnot i izgledot na Mr.Bin ke bidat zasnovani na crtanot Mr.Bean.Dali znaete neso poise za nea.
Da vi dadam i edno linkce: http://www.blast-games.com (ako najdete i tamu neso)
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
И ваква игра ли има бе!?!?!?!?!?!

Закон чоек е Мистер Бин, ама не верувам дека ќе ми биде интересна играта!:helou:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Еј, брат многу сакам вакви игри! Ако ја имаш, те молам да ми ја дадеш да ја изрежам (преку Млад_ман), дај кажи дали бара јак компјутер! Инаку играва мислам дека е ѕверска. Филмот 300 го иам глеано, битките се стварно закон, а се надевам дека и на играва, не е нешто поинаку.
 

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
Vlatko_Rusin напиша:
Еј, брат многу сакам вакви игри! Ако ја имаш, те молам да ми ја дадеш да ја изрежам (преку Млад_ман), дај кажи дали бара јак компјутер! Инаку играва мислам дека е ѕверска. Филмот 300 го иам глеано, битките се стварно закон, а се бадевам дека и на играва, не е нешто поинаку.
Sea ke ti gi kazam sistemskite pobaruvanja na igrava:

Minimalno: Pentium 2/2.4Ghz ili AMD ekvivalent , 512mb RAM, GeForce 6600GT 128mb VRAM ili ATI ekvivalent

Preporacano: Pentium64 4/3Ghz ili AMD643000+ , 2gb RAM , GeForce 7900GTX ili ATI X1900XT

Jas sum ja igral na: AMD Athlon64 3500+ , 1g RAm , GeForce 7600GT sve mi e ukluceno do kraj i anti-alizing ic ne secka so znaci ovaa mojava konfiguracija e sosema dovolna.

A za davanje javi mi posle na SKYPE ke se dogovorime.
 

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
Vlatko_Rusin напиша:
И ваква игра ли има бе!?!?!?!?!?!

Закон чоек е Мистер Бин, ама не верувам дека ќе ми биде интересна играта!:helou:
E bogami istomislenici sme.Izgubena mecka gluposti.
 

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
Lost Planet - Extreme Condition

Igrava bese izlezena najprvo za XBOX360 ama CAPCOM(kreatorite na RE4) ja pravat i za PC i e vo krajna faza na izrabotka.Vo meguvreme e izdadeno i demo vo DX9 i DX10 za da se videle razlikite.Testovite se pokazaa deka na DX10 stvarno izgleda bolje ali mnogu pocesto se izbacuva na desktop za razlika od DX9 verzijata koja e 100 puti postabilna.Igrata si e najdobra vo svojot zanr.Pucanje do besvest , beganje do koznae kade.Ednostavno grom igra koja edvaj ja cekam da izleze.
Ide i edno linkce: http://www.lostplanet-thegame.com/flash_index.php
 

Attachments

Член од
10 февруари 2007
Мислења
38
Поени од реакции
0
Dobra igra druze ali capcom (po sto se i poznati) neznaat da pravat port igra za PC.Kakoo\sto doznav od edni luge demoto za igrava bilo sranje a i mn jak kompjuter bara.Baska se vrtela za 8-10 saati. I davam edna 7ca bidejki e mn napnata,dobra grafika i dobar ali mn kratok gameplay.
 

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
2ksuperior напиша:
Dobra igra druze ali capcom (po sto se i poznati) neznaat da pravat port igra za PC.Kakoo\sto doznav od edni luge demoto za igrava bilo sranje a i mn jak kompjuter bara.Baska se vrtela za 8-10 saati. I davam edna 7ca bidejki e mn napnata,dobra grafika i dobar ali mn kratok gameplay.
E da demoto stvarno bilo za nigde.
 
Член од
14 мај 2007
Мислења
29
Поени од реакции
0
ова ке биде некоја игра за деца помали од 10 години така ми изглеа мене
 

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
HeNry напиша:
ова ке биде некоја игра за деца помали од 10 години така ми изглеа мене
Igrata e licencirana za lica do 12 godini ali ne smeta i za povozrasni.
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Линкчето не е од официјалниот сајт на Диабло 3. Усвари никој не знае дали Даибло 3 се прави или не. Кога ја слушнав веста дека Близард ке промовира нова игра у Кореја знаев дека ке биде Старкрафт или Диабло. Со тоа што ја прават Старкрафт, јасно ни даваат на знаење дека абер немаат од Диабло и дека све шо е поврзано со играва е измислено од фановите на Диабло за да ги натераат Близард да почне да ја прави.

А кој рече дека ке биде RPG? Можда ке биде MMORPG? и ке излезе во истиот момент кога WoW ке пропадне?:vozbud:
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Се надевам дека ке има широк репертоар на оружја и комбоа. Не би шкоделе и фаталити потези:pos2::pos2::pos2:
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Видете ја само RE4. Закон игра, лош PC порт. Среќа шо имам двојче.
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Диабло клон. Многу се изнакотија у последно време. Сепак мислам дека Titan Quest имаше најголем успех од сите нив. На гејмспот многу ја пљукаат, не ја имам пробано оти баш пред да кликнам download прочитав дека е Diablo-type. Доста ми е една таква у компјутер.
 

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
Sephiroth напиша:
Видете ја само RE4. Закон игра, лош PC порт. Среќа шо имам двојче.
Abe dobro RE4 e samo prevzemena od PS2 i emulirana za PC.A ovaa e posebno pravena za PC i ke ima i extra grafika, maus i nekoi drugi raboti koi RE4 gi nemase vo PC verzijata.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom