Препораки за игри

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Само да напоменам:

Crysis: Warhead е ПРОДОЛЖЕНИЕ на приказната од CRYSIS, а не е истата од друга гледна точка. Баш е продолжение, почнува после крајот на дејствието во првиот дел.

И ќе има трето продолжение на Crysis.

:helou:
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
абе до мај ќе играм нешто друго ама каде баш најде мај да излезе бе
Остај... Сите чекаме до мај да излезе... Али има време... Имаш добри игри до тогаш да плескаш, пробај ја Stalker: Clear Sky што викаш за неа? :)
ПС До сите што имаат проблеми со Warhead не е добро оптимизирана ќе вадат пач некој изгледа...
Сите што имаат NVidia графички еве ви линк за нови драјвери (178.15) што не се официјални уште се во бета али вадат повеќе FPS од 178.13 те. последните официјални драјвери и ќе ви лизга подобро Crysis (и двете).
http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=275043
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301



Следната "кантер" би била оваа. Премногу слична (да не речам иста), подобра графика, интересни модови и детали, само ONLINE се игра и (мислам дека) сега за сега е само за американски сервери.

Добра работа, си го правиш ликот и оружјата. Значи му купуваш облеки, заштити, чуда... А оружјата си ги модифицираш по твој вкус. Пример на калашот можеш зум да му ставиш и терај :)

Проверете на официјалната страна има и трејлери, многу добро изгледа.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804



Следната "кантер" би била оваа. Премногу слична (да не речам иста), подобра графика, интересни модови и детали, само ONLINE се игра и (мислам дека) сега за сега е само за американски сервери.

Добра работа, си го правиш ликот и оружјата. Значи му купуваш облеки, заштити, чуда... А оружјата си ги модифицираш по твој вкус. Пример на калашот можеш зум да му ставиш и терај :)

Проверете на официјалната страна има и трејлери, многу добро изгледа.
Звучи интересно, достапна е за Европа или само US BOYS ќе може да играат :) ?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Звучи интересно, достапна е за Европа или само US BOYS ќе може да играат :) ?
Од официјалната страна можеш да си ја симнеш бесплатно, се регистрираш бесплатно. Јас пробував ама не се конектира до серверот. Само ми вика пробај покасно. Читав по интернет, негде прочитав дека само ако си во америка можеш да ја играш, или нешто така....
 
S

SSS-Stolica

Гостин
јас се регистрирав сеа ја симнувам па ќе видам каква е,ама според скриншотиве не е лоша
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
јас се регистрирав сеа ја симнувам па ќе видам каква е,ама според скриншотиве не е лоша
Имаш трејлери таму, разгледај ги. Мене многу добра ми изгледа.

Ако успееш да ја пуштиш да ја играш, кажјвај одма каква е
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Gothic III - супер игрица може малце појќе обивна и треба појќе време да посветите на неа ама обавезно да ја пробааат љубителите на РПГ игрете.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom