Препорака за нов автомобил

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
892
Само една работа ми е жал.

Има 17 години, а ќе треба да чека уште 4 години дури да може да го вози.

До тогаш моделот ќе застари, колата ќе биде извозена, ... :rolleyes:
 
L

Lu

Гостин
Само една работа ми е жал.

Има 17 години, а ќе треба да чека уште 4 години дури да може да го вози.

До тогаш моделот ќе застари, колата ќе биде извозена, ... :rolleyes:
Нема врска, за 9 месеци ќе полагам и ќе си го возам.
 
Член од
21 април 2009
Мислења
139
Поени од реакции
16
Нема врска, за 9 месеци ќе полагам и ќе си го возам.
А тоа што не смееш да возиш кола со поголема моќност од 75 киловати, го сметаш ли тоа, или пак мислиш дека твоите ќе плаќаат казни на секои 2 дена.
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
Lu, сеуште мислам дека добиваш тешка, неброена пара од Мицубиши за твоите постови низ форумиве. :cautious:
Oкеј да секој си ја бендисва својата кола (во случајов не е баш твоја :eek: ) ама колку поќе јавно бладваш за неа, толку поомразена ми станва барем мене... Особено делот кај шо ги црниш останатите коли од класата на сметка на Ланцчцсерот. Баш другар мој има седан верзија, само што тој возејќи ја после првите 10 месеца ѝ најде миљон мани, од типот на управување, потрошња, забрзување, квалитет на внатрешните материјали. И човекот е разочаран севкупно од вложените пари, со оглед на тоа дека за отприлика оваа цена за неполна година има доста поголем избор за разлика од лансерот кој да не заборавиме е модел од 2008 :unsure:
 
Член од
18 јули 2010
Мислења
278
Поени од реакции
177
Lu, сеуште мислам дека добиваш тешка, неброена пара од Мицубиши за твоите постови низ форумиве. :cautious:
Oкеј да секој си ја бендисва својата кола (во случајов не е баш твоја :eek: ) ама колку поќе јавно бладваш за неа, толку поомразена ми станва барем мене... Особено делот кај шо ги црниш останатите коли од класата на сметка на Ланцчцсерот. Баш другар мој има седан верзија, само што тој возејќи ја после првите 10 месеца ѝ најде миљон мани, од типот на управување, потрошња, забрзување, квалитет на внатрешните материјали. И човекот е разочаран севкупно од вложените пари, со оглед на тоа дека за отприлика оваа цена за неполна година има доста поголем избор за разлика од лансерот кој да не заборавиме е модел од 2008 :unsure:
Истиот впечаток го имам и јас. Одамна му помина времето на овој модел. Веќе се купува само на старо. А и си има доста маани. Ок производ е но не е најдобар тоа е сигурно.
А и спорт купето е далеку погрдо од седанот.

Да, за таа цена со таа опрема сигурно е бест бај.
За 13.000 евра мислам со Мицубиши Лансер најмногу добиваш.
Моторот е навистина моќен и брз и одлично си ја влече каросеријата како за основен мотор, и дефинитивно е силен и во пракса не само на хартија :smir:
Фала и ти исто да си купиш.
За 13 илјади евра имаш многу подобар избор. Меѓу другото круз 1.8 LS Plus со 141HP и супер опремен. А за тие пари ја имаш и астра класик со доста јак мотор (и за овој модел сметам дека веќе се зима само на старо) па дури и најновата астра се зема за 13к.
 
L

Lu

Гостин
Истиот впечаток го имам и јас. Одамна му помина времето на овој модел. Веќе се купува само на старо. А и си има доста маани. Ок производ е но не е најдобар тоа е сигурно.
А и спорт купето е далеку погрдо од седанот.

За 13 илјади евра имаш многу подобар избор. Меѓу другото круз 1.8 LS Plus со 141HP и супер опремен. А за тие пари ја имаш и астра класик со доста јак мотор (и за овој модел сметам дека веќе се зима само на старо) па дури и најновата астра се зема за 13к.
Да точно е тоа дека Лансер Спортбек (со 1.5 мотор) за скоро време ќе се купува само на старо (во Мак Ауто Стар мислам дека се останати уште околу 10 нови Спортбека) , али на есен треба да пристигнат новите Лансери (и седан и спортбек) со 1.6 мотор.
А тоа значи дека моделот не е стар туку ќе биде само со променет моторот, изгледот си останува ист.:)
Да, и никаде нереков дека Лансерот е најдобар во класата, туку реков дека (според мене) за цената најмногу добиваш (значи реков дека е бест бај, а не дека е бест оф) :)

Јас колку што гледам Крузот (1.8) кошта 15.445 , а попустот мислам дека го даваат на доктори
Opel Astra H (5 врати) воопшто не ми се допаѓаше како изгледа и плус тоа е многу стар модел од 2004 се произведува, а незнам ни дали го има веќе на ново да се купи.
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Ај сеа без зафрканции..ќе треба да полагам за некој 5 месеца..па размислувам да го шиткам стокецов шо ми е дома,и да земам со тато(автомеханичар е) некое југо..ама со него неможам да праам муабет оти ептен ја тупи..ме интересира за шо пари може да го шитнам..

Зелен 101
Произведен 1979 година
Регистриран
Атестиран плин
Колку има поминато тоа незнам не сум видел
v_2 мотор :giggle:
 
T

Torchyrus

Гостин
Ај сеа без зафрканции..ќе треба да полагам за некој 5 месеца..па размислувам да го шиткам стокецов шо ми е дома,и да земам со тато(автомеханичар е) некое југо..ама со него неможам да праам муабет оти ептен ја тупи..ме интересира за шо пари може да го шитнам..

Зелен 101
Произведен 1979 година
Регистриран
Атестиран плин
Колку има поминато тоа незнам не сум видел
v_2 мотор :giggle:
Ајде оди продавај го побрзо да одиме парите во Шкорпион да ги испиеме да ги изедеме , не ни треба кола нас додека го имаме Цаци и додека татко му не е дома :)
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Aхх Lu го ѕирнав лансерот преска убаво паркиран карши хотел глам :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Сакам да купам Mitsubishi Lancer, некој мислење да даде околу колава?
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Купувај, ич не се мисли (y)
А сакаш да купиш Спортбек или Седан ?
Спортбек си викам, Седан ми изгледа пресериозен за мене.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu

Kajgana Shop

На врв Bottom