Пред компјутер vs. излегување во град

Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
Да ми беше поставено истово прашање до пред 3-4 месеци, без размислување би рекол пред компјутер играјки кантер :tapp:. Но за среќа, се излеков и од таа болест, и сега без размислување одговорот е, во град.
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Бирам излегување. Иако некогаш ми е мака и останвам пред компјутер. Мрзата некогаш преовладува:kesa:Плус, мислам дека е подобро да земиш воздух надвор отколку да го оштетуваш видот 24/7.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
415
Поени од реакции
11
Ако седам многу пред пц ќе се изолирам тотално, па затоа гледам да излегувам почесто и да се гледам со друштво. А ако времето е тапа, тогаш цела ноќ сурфам:kesa:
 

butterfly1135

Tutto questo amore...
Член од
30 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
5
Zavisi od situacija - kolku i kako sum raspolozena:) I dvete mi se omileni taka da preku den mozam da skisnam na pc, a posle...vo grad mnogu normalno, na vozduh malce :wink:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Како кога. Петочно многу ретко излегувам, единствено може да се случи да излезам попладне, ако сум прва смена на училиште и немам тренинг или некоја поголема обврска што ме чека. Петок некако го користам за филмче, ПЦ, for my friend Steeve the TV :) и да си легнам порано што можам, за сабота да го имам цел ден за што ќе посакам.
Значи ако ме прашате во сабота, би одбрала излегување во град, нормално, а во петок - пред другиот другар, Пеце.
 

biglava

Last Samurai
Член од
28 ноември 2008
Мислења
62
Поени од реакции
4
дефинитивно во град....ја откачив DotA:tapp: и сега одговорот е не пред компјутер...
ама сепак се си има предности и мани...на пример...сите понекогаш би останале пред комјутер...но сепак не верди да си ги трошиме деновите САМО пред компјутер
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Никогаш не сум се двоумел помеѓу двете, секогаш гледам да излезам и прошетам доколку можам... подобро отколку сам дома (шести дел :)) да зркам в’компјутер.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
зависи до расположението така да неможам да одговорам.
 
Член од
3 јануари 2009
Мислења
15
Поени од реакции
0
И мене ми зависи од расположение, но за се има време:wink:
 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Излегување во град дефинитивно.Некогаш е досадно само на компјутер да седиш(да играш,да сурфаш,да си го оштетуваш видот...).
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.287
Поени од реакции
314
Како ке ми дојде така...Некогаш ме мрзи да излагам па седам на компјутер...Некогаш пак не ми седи на компјутер...Секогаш различно..
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Ако има добро друштво зш да не град.Ако не компјутер.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Ретко излегувам, па затоа повеќето од случаите е пред компјутер. Но, ако имам можност, бирам излегување во град.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.262
Поени од реакции
6.902
Е јас сакам на компјутерот,ама ме бркаат од дома и ајде надвор :toe:
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
Каков компјутер какви бакрачи што убаво е надвор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom