Предложи идеи на Владата

Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
Да се укине ДДВ за да може граѓанинот да живее од својот труд.Сега не може да се заштеди,бидејќи платата или пензијата што се добива за кус временски рок повторно завршува во државата.Секој месец за месец комотно може да се каже дека сме ограбени и нашата работа нема никаква цена.
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Да се затворат сите дисперзирани студии по сите градови. Не тука да ми положуваат испити со давање крв. Целта образованието да биде лесно достапно за сите може и треба да се направи на подруги начини , а не овака отварање факултети на секој агол со никаков квалитет.
Нека е тоа твое мислење, но темава е за предлог да се направи нешто, не да се затвори нешто,а ти студент си на тие дисперзирани студии? Каде?

Предлог:
Пругите за возовите на @smihajlo да ги градат затвореници.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Нека е тоа твое мислење, но темава е за предлог да се направи нешто, не да се затвори нешто,а ти студент си на тие дисперзирани студии? Каде?

Предлог:
Пругите за возовите на @smihajlo да ги градат затвореници.

Ххахааха

П.С Реално ние сме мала држава 200 км во кој било правец да се свртиш да не ги злоупотребува секоја власт парите, до сега помодерен транспорт од Токио ќе имавме.
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Нека е тоа твое мислење, но темава е за предлог да се направи нешто, не да се затвори нешто,а ти студент си на тие дисперзирани студии? Каде?

Предлог:
Пругите за возовите на @smihajlo да ги градат затвореници.
Да се затвори нешто = да се направи нешто. Глаголот направи не се користи само за градење споменик , сечење лента и реновирање улица.
 
S

SpaceTraveler

Гостин
Да се работе само 8 саата, да не остануват луѓето по 11 саата на работа никогаш преку време без да им се плате и у случај ако останат да им се плате и тоа многу!
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.618
Поени од реакции
34.807
1573932021375.png 1573932064727.png

... жичара од центарот на градот до средно Водно!

1573932141169.png 1573932259164.png
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
na nevrabotenite da im se dava paricen nadomestok od a.v.r.m tie ne se krivi sto se bez rabota ,da se vraka p.i.o nekoj rmbal sekoj mesec mu se sopira po minimum 4000 den ili godisno 48 000 a ako se zatvori firma,pocine nema dovolno staz p.i.o.m go polupuva za razlika primer vo germanija se isplaka primer 9 g po 1000 evra 9000 na raka po nasi sopiracki za pio ,da ima fond za itni operacii a ne po s.m.s ke zbirame ,ajde da se smeni sekoj na koj mu e potrebno hitno donacija za neodlozliva operacija vo stranstvo neka ja pokrivat so platata na pratenicite i vladata od budzetot a tie neka zimaat plata od donacija po s.m.s pa neli narodot ja bira
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.618
Поени од реакции
34.807
...доколку носителот на станарско право не ги почитува правилата на куќниот ред и не знае да живее во заедница и напротив ниту се труди да ги почитува, Владата да овозможи со потпис на станарите да се избрка несовесниот станар давајќи му можност месец дена да си го продаде станот и да се исели од зградата, а и новодојдениот станар иако ќе биде сопственик на станот да потпише договор за почитување на куќниот ред или иселување од зградата под присила!!
... ете добар закон, со што ќе се направи поубав животот во заедничко живеење во стамбена населба!
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.768
Пред неколку години во Охрид лидерот на Ромите Демир Далип предложи до владата идеа да се руши чинарот в чаршија и да биде изградена најголемата пирамида на Балканот...

Па добре бе колку пирамиди има во Балканот било колкава да се изгради ќе биде најголема...
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
сабота и недела неработни ,пред седум работа нокен труд ,бенифициран стаз на работници кои работат под тески услови и надворесни влијанија и користат Т.Х.Ц застита
Автоматски споено мислење:

se ima listata na profesiji koi se za benifit 12/14 izglasete ja
benifit za branitelite
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.618
Поени од реакции
34.807
...забрана на малолетни лица за користење и поседување на смартфон!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom