Предлог за одмор

Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Еве уште еден тип од мене иако не сум бил никогаш местото ми изгледа супер а освен тоа на 28 Август им е селска слава со многу народ, јадење и пиење:Освен тоа Охрид е на 15 километри од селото така да може да се комбинира планински со езерски туризам. Инаку за ова село знам дека е скоро напуштено а за тоа дали некој нуди сместување незнам.

http://www.dailymotion.com/video/xdwdve_mojata-cudesna-zemja-skrebatno_travel
http://www.patokazmagazin.com.mk/foto-video/item/скребатно-рај-за-душата


Или пак Маловишта

http://www.patokazmagazin.com.mk/foto-video/item/пелистерското-село-маловишта

каде што има можност за преноќување во манастир.

А кога сме кај манастирите сигурно една од опциите би бил и манастирот Јоаким Осоговскиот во Крива Паланка.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Ја би избрала Охрид, и онака е вон сезона, не би требало да има гужва. Има приватни смештаи, за разлика од рандом градови кај што ви преостануваат хотели како избор за сместување, кај што може да биде поскапо и помалце да видите. Пример у охрид кај старите Оле и Перо, ем превише расположени ти праат муабети за Голи Оток, ем преубава градина имаат, ем Преспа ви е блиску ако сакате и таму да се сместите у камп рецимо на 2 дена од 7те, и таму да прошетате и да пливате малце на потопло езеро.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Албанија - Саранда
Грција - Неа Мармарас, Калитеа, Пефкохори, Олимпијада..
Грција - Островите (Закинтос, Ситонија, Лефкада, Крф, Тасос)
Шпанија - Тенерифе, Барселона
Италија - Римини, Сардинија, Лидо ди Језоло

Само да не е охрид.. :D
 
Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
Леле дечки фала највише на сите за мислењата, на крај отидов во Стење - на Преспанско и си поминав преубаво. Од едната страна зелени планини, од другата топло езеро. Од местото го добивме баш тоа што го баравме - мир на една недела, немаше многу луѓе, места за излегување, гужви, галами... Дури и биоритамот ми се поправи, природно си се будевме во 7 сабајле, што никад у живот и кога сум сакала не ми успевало... Се изнадишавме воздух, се изнапливавме и си дојдовме. Фала на сите што ми дадовте предлози, можеби наредно патување ќе ми биде на некое од преубавите места што ми ги предложивте :)
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Леле дечки фала највише на сите за мислењата, на крај отидов во Стење - на Преспанско и си поминав преубаво. Од едната страна зелени планини, од другата топло езеро. Од местото го добивме баш тоа што го баравме - мир на една недела, немаше многу луѓе, места за излегување, гужви, галами... Дури и биоритамот ми се поправи, природно си се будевме во 7 сабајле, што никад у живот и кога сум сакала не ми успевало... Се изнадишавме воздух, се изнапливавме и си дојдовме. Фала на сите што ми дадовте предлози, можеби наредно патување ќе ми биде на некое од преубавите места што ми ги предложивте :)
деатали .... каде смешатај, цени, .... храна, ... немој вака само делимично да ни “пееш“, испеј ја цела песна:D
 
Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
деатали .... каде смешатај, цени, .... храна, ... немој вака само делимично да ни “пееш“, испеј ја цела песна:D

Смештај си најдовме преку оглас по 250че од кревет, храна сами си купувавме, нели нормално. За 7000 двајцата поминавме 7 дена (6 ноќи) сосе пат, смештај, јадење, пиење. Мерак :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom