Предлог Карго

Член од
7 март 2019
Мислења
25
Поени од реакции
3
Здраво имам мал бизнис преку ФБ страница,за достава користам Карго Експрес ама не сум задоволен , не ги известуваат повеќето примачи,ги враќаат пратките пребрзо,на телефон се арогантни...Е сега проблемот е тоа што се случува на ден да имам по 50-100 пратки (Еднаш месечно) и тие бараат јас да ги пишам испратниците една по една дали има начин да најдам друго карго и пример да им печатам Invoice за секоја пратка со информации за примачот и тие да си пишат испратници или invoice да користат исто би било да добро да дадат попуст,карго експрес им наплаќаат 60 денари достава до база и 30 денари (трошок за откуп)=90 денари од пратка...
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
28.165
Поени од реакции
33.656
Ако ти е каргото за низ Скопје ги имаш и Курир Брза Пошта, а ако ти е за низ земјава тогаш не знам јас за друго Карго освен битолското. Ако знае некој нека каже.
 
Член од
7 март 2019
Мислења
25
Поени од реакции
3
Ако ти е каргото за низ Скопје ги имаш и Курир Брза Пошта, а ако ти е за низ земјава тогаш не знам јас за друго Карго освен битолското. Ако знае некој нека каже.
за низ цела МК ми треба
 
Член од
7 април 2015
Мислења
1.325
Поени од реакции
670
за низ цела МК ми треба
Дали знаеш карго што доставува во руралните средини, во селата, бидејќи неколку клиенти ми се имаат пожалено дека им барале да одат во дирекцијата да си ја подигнат пратката иако се подготвени да си платат повеќе.
 
Член од
7 март 2019
Мислења
25
Поени од реакции
3
Дали знаеш карго што доставува во руралните средини, во селата, бидејќи неколку клиенти ми се имаат пожалено дека им барале да одат во дирекцијата да си ја подигнат пратката иако се подготвени да си платат повеќе.
Види Нова пошта или некој други ама се многу скапи, не праќам до села баш од тие причини ,не им доставуваат и ги тераат од база да земат
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
8.427
Поени од реакции
8.628
Здраво имам мал бизнис преку ФБ страница,за достава користам Карго Експрес ама не сум задоволен , не ги известуваат повеќето примачи,ги враќаат пратките пребрзо,на телефон се арогантни...Е сега проблемот е тоа што се случува на ден да имам по 50-100 пратки (Еднаш месечно) и тие бараат јас да ги пишам испратниците една по една дали има начин да најдам друго карго и пример да им печатам Invoice за секоја пратка со информации за примачот и тие да си пишат испратници или invoice да користат исто би било да добро да дадат попуст,карго експрес им наплаќаат 60 денари достава до база и 30 денари (трошок за откуп)=90 денари од пратка...
Пробај со ДелКо (DelCo) ако уште функционираат, они вршеа достава до дома.
И мајки му стара, сакаш доставниците да ти ги пишуваат они и попусти да ти даваат.
 
Член од
7 март 2019
Мислења
25
Поени од реакции
3
Пробај со ДелКо (DelCo) ако уште функционираат, они вршеа достава до дома.
И мајки му стара, сакаш доставниците да ти ги пишуваат они и попусти да ти даваат.
Фала за предлогот иначе јас можам да си печатам лепенки и invoice за секоја пратка ама да земам 100 пратки рачно да пишувам испратници не
 
Член од
29 март 2019
Мислења
128
Поени од реакции
48
Здраво имам мал бизнис преку ФБ страница,за достава користам Карго Експрес ама не сум задоволен , не ги известуваат повеќето примачи,ги враќаат пратките пребрзо,на телефон се арогантни...Е сега проблемот е тоа што се случува на ден да имам по 50-100 пратки (Еднаш месечно) и тие бараат јас да ги пишам испратниците една по една дали има начин да најдам друго карго и пример да им печатам Invoice за секоја пратка со информации за примачот и тие да си пишат испратници или invoice да користат исто би било да добро да дадат попуст,карго експрес им наплаќаат 60 денари достава до база и 30 денари (трошок за откуп)=90 денари од пратка...
Исто и јас кога работев со тоа чорапи кога продавав малце се заборавени со паметот од карго експрес.
ми кикаат аа не се јавувала таа ми вика не ми се јавија јас ги чекав.
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
553
Поени од реакции
181
Има веќе една слична тема на форумов.
Инаку, Карго експрес мислам дека се најевтини а генерално се ОК. Можеби се проблематични канцелариите во некои градови (Охрид на пример).
До село не верувам дека некој ќе носи пратка пошто знаеме каква е состојбата на патиштава во земјава.
 
На врв Bottom