Предлог Карго

A

aleksmkd123

Гостин
Здраво имам мал бизнис преку ФБ страница,за достава користам Карго Експрес ама не сум задоволен , не ги известуваат повеќето примачи,ги враќаат пратките пребрзо,на телефон се арогантни...Е сега проблемот е тоа што се случува на ден да имам по 50-100 пратки (Еднаш месечно) и тие бараат јас да ги пишам испратниците една по една дали има начин да најдам друго карго и пример да им печатам Invoice за секоја пратка со информации за примачот и тие да си пишат испратници или invoice да користат исто би било да добро да дадат попуст,карго експрес им наплаќаат 60 денари достава до база и 30 денари (трошок за откуп)=90 денари од пратка...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.278
Ако ти е каргото за низ Скопје ги имаш и Курир Брза Пошта, а ако ти е за низ земјава тогаш не знам јас за друго Карго освен битолското. Ако знае некој нека каже.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
за низ цела МК ми треба
Дали знаеш карго што доставува во руралните средини, во селата, бидејќи неколку клиенти ми се имаат пожалено дека им барале да одат во дирекцијата да си ја подигнат пратката иако се подготвени да си платат повеќе.
 
A

aleksmkd123

Гостин
Дали знаеш карго што доставува во руралните средини, во селата, бидејќи неколку клиенти ми се имаат пожалено дека им барале да одат во дирекцијата да си ја подигнат пратката иако се подготвени да си платат повеќе.
Види Нова пошта или некој други ама се многу скапи, не праќам до села баш од тие причини ,не им доставуваат и ги тераат од база да земат
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.140
Поени од реакции
15.885
Здраво имам мал бизнис преку ФБ страница,за достава користам Карго Експрес ама не сум задоволен , не ги известуваат повеќето примачи,ги враќаат пратките пребрзо,на телефон се арогантни...Е сега проблемот е тоа што се случува на ден да имам по 50-100 пратки (Еднаш месечно) и тие бараат јас да ги пишам испратниците една по една дали има начин да најдам друго карго и пример да им печатам Invoice за секоја пратка со информации за примачот и тие да си пишат испратници или invoice да користат исто би било да добро да дадат попуст,карго експрес им наплаќаат 60 денари достава до база и 30 денари (трошок за откуп)=90 денари од пратка...
Пробај со ДелКо (DelCo) ако уште функционираат, они вршеа достава до дома.
И мајки му стара, сакаш доставниците да ти ги пишуваат они и попусти да ти даваат.
 
A

aleksmkd123

Гостин
Пробај со ДелКо (DelCo) ако уште функционираат, они вршеа достава до дома.
И мајки му стара, сакаш доставниците да ти ги пишуваат они и попусти да ти даваат.
Фала за предлогот иначе јас можам да си печатам лепенки и invoice за секоја пратка ама да земам 100 пратки рачно да пишувам испратници не
 
Член од
29 март 2019
Мислења
128
Поени од реакции
49
Здраво имам мал бизнис преку ФБ страница,за достава користам Карго Експрес ама не сум задоволен , не ги известуваат повеќето примачи,ги враќаат пратките пребрзо,на телефон се арогантни...Е сега проблемот е тоа што се случува на ден да имам по 50-100 пратки (Еднаш месечно) и тие бараат јас да ги пишам испратниците една по една дали има начин да најдам друго карго и пример да им печатам Invoice за секоја пратка со информации за примачот и тие да си пишат испратници или invoice да користат исто би било да добро да дадат попуст,карго експрес им наплаќаат 60 денари достава до база и 30 денари (трошок за откуп)=90 денари од пратка...
Исто и јас кога работев со тоа чорапи кога продавав малце се заборавени со паметот од карго експрес.
ми кикаат аа не се јавувала таа ми вика не ми се јавија јас ги чекав.
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
753
Поени од реакции
356
Има веќе една слична тема на форумов.
Инаку, Карго експрес мислам дека се најевтини а генерално се ОК. Можеби се проблематични канцелариите во некои градови (Охрид на пример).
До село не верувам дека некој ќе носи пратка пошто знаеме каква е состојбата на патиштава во земјава.
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
753
Поени од реакции
356
Дали има некоја приватна пошта/карго (освен DelCo) што работи неделава после 16 ч?
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
753
Поени од реакции
356
Здраво имам мал бизнис преку ФБ страница,за достава користам Карго Експрес ама не сум задоволен , не ги известуваат повеќето примачи,ги враќаат пратките пребрзо,на телефон се арогантни...Е сега проблемот е тоа што се случува на ден да имам по 50-100 пратки (Еднаш месечно) и тие бараат јас да ги пишам испратниците една по една дали има начин да најдам друго карго и пример да им печатам Invoice за секоја пратка со информации за примачот и тие да си пишат испратници или invoice да користат исто би било да добро да дадат попуст,карго експрес им наплаќаат 60 денари достава до база и 30 денари (трошок за откуп)=90 денари од пратка...
Најде некое добро карго?
Јас ги пофалив Карго Експрес пред некое време во темава ама во последно време станаа катастрофа.
Го скратија работното време поради вирусов и сега се цело време во хаос... На телефон нема шанси да ти дигнат... За најмала работа мораш лично да појдеш и да чекаш ред. Забораваат пратки...
Катастрофа!
 
Член од
29 март 2013
Мислења
162
Поени од реакции
24
Здраво имам мал бизнис преку ФБ страница,за достава користам Карго Експрес ама не сум задоволен , не ги известуваат повеќето примачи,ги враќаат пратките пребрзо,на телефон се арогантни...Е сега проблемот е тоа што се случува на ден да имам по 50-100 пратки (Еднаш месечно) и тие бараат јас да ги пишам испратниците една по една дали има начин да најдам друго карго и пример да им печатам Invoice за секоја пратка со информации за примачот и тие да си пишат испратници или invoice да користат исто би било да добро да дадат попуст,карго експрес им наплаќаат 60 денари достава до база и 30 денари (трошок за откуп)=90 денари од пратка...
Дај изрекламирај го бизнисот можеби ќе купиме нешто :) Која е фб страната?
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Карго Експрес ти се како жена во ПМС, како ќе им се погоди така. Последно време многу сум разочаран, јас испраќам околу 10-20 пакети месечно преку тоа карго и секој пат имам различно искуство...

Тешко дека ќе се средат Карго Експрес, се додека не добијат силна конкуренција...
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
753
Поени од реакции
356
Ова е моето искуство во последниве 8-9 години.
Прво ги користев Глобко ама почнаа многу да ми ги доцнат парите од откупот а потоа пропаднаа.
Потоа ги користев Брза пратка ами еднаш ми се случи да ми отворат неиспорачана пратка па преминав на Ваш Курир Плус. Кај овие за да си ги земем парите од откупот морав да чекам по 2-3 недели и да се јавувам по 3-4 пати.
Заради тоа преминав на Карго Експрес ама овие од скоро го сменија работното време заради вирусот и сега само во сабота можам преку нив да стигнам да пратам пратка. Добра страна им е што откупот ти го даваат следниот ден после испораката. Цените им се едни од најниските. Лоша страна им е тоа што имаат премногу работа па многу тешко дигаат телефон кога им ѕвониш.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom