Предавници според ДПМНЕ на Груевски.

  • Креатор на темата n/a
  • Време на започнување
N

n/a

Гостин
Многу се злоупотребува, (со цел) со оваа тешка квалификација во рамките на изборите, (а и од кога дојдоа на власт,со несмален интензитет,меѓувпрочем) па би сакал заедно да направиме една листа на `предавници` според гореспомнатите овци,полтрони и поистакнати членови на раководството. :smir:
Ќе ги постирам буквално сите за кои што ќе се сетам дека добиле таква квалификација,без разлика што и според мене дел од нив заслужено може да добијат таков епитет.
Истовремено,ќе се трудам да направам градација по важност на `предавникот`.
Откога заедно ќе ја докомплетираме листата,без поголеми потешкотии би требало да стигнеме и до тогаш очевидниот резултат за тоа кој се според (една труба нон-стоп труби) медиумите `заслужил` да биде предавник.
Идеме драги мои. :)
Според дпмне на Гвујо предавници се:
1.Киро Глигоров
2.Бранко Црвенковски
3.Денко Малевски
4.Љубе Бошкоски
5.Љубчо Георгиевски
6.Љубомир Фрчковски
7.Владе Милчин
8.Ѓунер Исмаил
9.Трифун Костовски
10.Ацо Кабрамов
11.Руфи Османи
12.Зоран Заев
13.Владо Бучковски
14.Радмила Шекеринска
15.Јани Макрадули
16.Сашо Ордановски
17.90% од НВО-ата кои што не ги спонзорира нивната партија
(спротивно со закон,пошто што општо има НВО со НВО ако е спонзорирано од влада?)
Надополнете ја листава.

Сега...
ако секој еден кој што има и најмала моќ,а во исто време не ја милува партијава на власт и не е теледиригирано копче (ко рецимо нивниот претседателски кандидат,она Ѓорѓе Мутавото),
сместа поминува во предавници и единствени релевантни новинари се само оние платени од веќеспомнатата партија,како и експерти меѓувпрочем,пошто останатите кои што не ги делат мненијата и препораките на централата на дпмне веќе `длабоко загазиле у велепредавство`....
дали тоа ние загазуваме се подлабоко и подлабоко у ТОТАЛИТАРИЗАМ и НЕ демократија или јас се лажам пошто и јас сум предавник?
:toe:
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
255
Поени од реакции
11
18. Zevus
,и така натаму...
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
Pa od listava moze da se trgnat Lube Boskovski i Rufi Osmani, za drugoto spisokov ti e vo red.Ne ocekuvav od tebe deka ke si tolku precizen.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
zevsus ti si olicetvorenie na predavnik na sopstvenata drzava, ti vo potpis imase napisano deka ne cuvstvuvas lojaljnost kon makedonija......bednik!
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
eve jas. spored dpmne neli.:):)
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Били предавници,но народот им дал власта на некои од нив.
Целата власт иде от народа.Ако ги сметат за предавници,нека да не гласат повеке никога за нив и да не им дозволуват да са на места со власт...
Ова е логично.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Има една разлика кај ДПМНЕ на Груевски.
Тие без судење, па макар и се докажалао предавството не ги стрелаат “предавниците“.
Прашај го дедо ти Киро, тој ќе ти објасни.
 

Елф

of Northern Mirkwood
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
147
Добра листа човече ејјјј....
Мислам дека сите ги има....
 
N

n/a

Гостин
Има една разлика кај ДПМНЕ на Груевски.
Тие без судење, па макар и се докажалао предавството не ги стрелаат “предавниците“.
Прашај го дедо ти Киро, тој ќе ти објасни.
Ма дај бе добаци уште некој, глава ме заболе од вртење комбинации кои се е предавник, а листава треба у грчки фазон да заврши на бројка барем 300. :)
19.Хари Костов.
20.Зоре Темелковски
21. Тупурковски? (или он е помилуен :) )
22.Александар Димитров
23.Вања Битољану
24.Владо Камбовски
(овие тројцава сместа влегле у амнестија ако Тупурко е помилуен).
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Ма дај бе добаци уште некој, глава ме заболе од вртење комбинации кои се е предавник, а листава треба у грчки фазон да заврши на бројка барем 300. :)
19.Хари Костов.
20.Зоре Темелковски
21. Тупурковски? (или он е помилуен :) )
22.Александар Димитров
23.Вања Битољану
24.Владо Камбовски
(овие тројцава сместа влегле у амнестија ако Тупурко е помилуен).
Никој не е осуден, ниту стрелан.
Де прашај го Киро Глигоров по този вапрос.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
659
Поени од реакции
562
Ма дај бе добаци уште некој, глава ме заболе од вртење комбинации кои се е предавник, а листава треба у грчки фазон да заврши на бројка барем 300. :)
19.Хари Костов.
20.Зоре Темелковски
21. Тупурковски? (или он е помилуен :) )
22.Александар Димитров
23.Вања Битољану
24.Владо Камбовски
(овие тројцава сместа влегле у амнестија ако Тупурко е помилуен).
Ништо ти паднала концетрацијата или на мене, ама ја не го прочитав оној титлуаниот Ѓероски.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom